О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата от 22 декабря 2022 года №24-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 1 ноября 2023 года № 10-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года №24-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 730 214 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 877 981 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 370 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 909 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 797 954 тысяч тенге;
2) затраты – 8 103 470 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 638 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 63 612 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №24-3 "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 1 қарашадағы № 10-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №24-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 7 730 214 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 877 981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 370 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –12 909 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 797 954 мың теңге;
2)шығындар – 8 103 470 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 91 638 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 63 612 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - -464 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 464 894 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155 250 тысяч тенге;
погашение займов – 63 612 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 373 256 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата
Мойынкумского района Н. Саурыков

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -464 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 464 894 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 63 612 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 373 256 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық
мәслихатының төрағасы Н. Саурықов

6742
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6742
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
575962
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40616
005
Государственная адресная социальная помощь
40616
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326157
002
Программа занятости
203602
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36915
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17079
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
615
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
21493
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46453
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209189
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
97158
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
149
021
Капитальные расходы государственного органа
753
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
40701
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55003
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15425
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2729194
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
419395
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
385535
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
25420
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8440
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

6742
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
6742
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
575962
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40616
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40616
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326157
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
203602
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36915
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17079
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
615
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
21493
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46453
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209189
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97158
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
149
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
753
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40701
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
55003
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15425
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2729194
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
419395
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
385535
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
25420
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8440
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

5405
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1902
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
7760
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7760
036
Развитие газотранспортной системы
7760
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
420801
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
125303
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33871
006
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
91032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
241113
010
Развитие объектов сельского хозяйства
241113
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28885
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28544
007
Капитальные расходы государственного органа
341
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
25500
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25500
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
101032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
101032
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
60160
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
24943
015
Капитальные расходы государственного органа
15929
12
Транспорт и коммуникации
409508
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
284237
022
Развитие транспортной инфраструктуры
18276
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
187974
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
77987
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125271
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

5405
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1902
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
7760
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7760
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
7760
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
420801
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
125303
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33871
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
91032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
241113
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
241113
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28885
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28544
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
341
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25500
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25500
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
101032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
101032
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60160
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
24943
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15929
12
Көлiк және коммуникация
409508
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
284237
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
18276
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
187974
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
77987
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125271
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау