О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 15-4.
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 10110698 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3777062 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 14084 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1500 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6318052 тысяч тенге;
2) затраты - 11171861 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 233791 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 316785 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 82994 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета --1294954 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1294954 тысяч тенге;
поступление займов- 1226336 тысяч тенге;
погашение займов -82994 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 151612 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-4 шешімі.
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10110698 мың теңге;
салықтық түсімдер -3777062 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -14084 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1500 мың теңге;
трансферттер түсімі -6318052 мың теңге;
2) шығындар -11171861 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -233791 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -316785 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -82994 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1294954 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -1294954 мың теңге;
қарыздар түсімі - 1226336 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 82994 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 151612 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 18.03.2024 № 17-9 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 13.05.2024 № 19-4 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2024 год в размере 2353168 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 83960 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 17-9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 19-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2353168 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 83960 мың теңге көлемінде бекітілсін.

4. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 25 декабря 2023 года №15-4
Бюджет района на 2024 год

4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
2023 жылғы 25 желтоқсандағы №15-4 Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

28319
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
43053
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43053
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
43053
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1074095
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
385627
005
Государственная адресная социальная помощь
385627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
347837
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
66682
006
Оказание жилищной помощи
5500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84911
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4984
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90181
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
95579
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71162
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71162
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
268469
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
367
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
163814
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
92216
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10072
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3077978
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

28319
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
43053
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43053
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
43053
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1068335
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
379867
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
379867
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
347837
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
66682
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84911
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4984
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90181
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
95579
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71162
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71162
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
268469
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
367
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
163814
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
92216
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10072
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3077978
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8190
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
22577
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22577
036
Развитие газотранспортной системы
22577
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
781256
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
34444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34444
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
671985
010
Развитие объектов сельского хозяйства
671985
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43351
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26351
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
17000
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
31476
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31476
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
93589
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
93589
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40982
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
39194
015
Капитальные расходы государственного органа
13413
12
Транспорт и коммуникации
130226
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
130226
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
44769
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
37183
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
1319497
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50141
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

8190
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
22577
458
Ауданның тұрғын үй-комуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобиль жлдары бөлімі
22577
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
22577
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
781256
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
34444
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34444
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
671985
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
671985
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
43351
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26351
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
17000
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31476
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
31476
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
93589
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
93589
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40982
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
39194
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
13413
12
Көлік және коммуникация
130226
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
130226
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
44769
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
37183
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
1319497
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50141
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту