О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 15-4.
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 10072674 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3765162 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 23886 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7693 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6275933 тысяч тенге;
2) затраты - 11133837 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 233791 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 316785 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 82994 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета --1294954 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1294954 тысяч тенге;
поступление займов- 1226336 тысяч тенге;
погашение займов -82994 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 151612 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-4 шешімі.
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10072674 мың теңге;
салықтық түсімдер -3765162 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -23886 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7693 мың теңге;
трансферттер түсімі -6275933 мың теңге;
2) шығындар -11133837 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -233791 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -316785 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -82994 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1294954 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) -1294954 мың теңге;
қарыздар түсімі - 1226336 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 82994 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 151612 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 18.03.2024 № 17-9 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 13.05.2024 № 19-4 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 10.09.2024 № 23-6 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2024 год в размере 2353168 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 17-9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 19-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 10.09.2024 № 23-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2353168 мың теңге сомасында белгіленсін.

3. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 83960 тысяч тенге.
4. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 25 декабря 2023 года №15-4
Бюджет района на 2024 год

3. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 83960 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
2023 жылғы 25 желтоқсандағы №15-4 Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

4990
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67914
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8243
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
59671
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
41308
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41308
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
41308
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
945792
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
197815
005
Государственная адресная социальная помощь
197815
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
408392
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
66737
006
Оказание жилищной помощи
3300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80911
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4984
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91881
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
160579
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71888
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71888
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266697
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
1217
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

4990
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67914
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8243
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
59671
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
41308
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41308
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
41308
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
945792
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
197815
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
197815
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
408392
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
66737
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80911
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4984
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91881
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
160579
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71888
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71888
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
266697
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1217
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

65599
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
77376
006
Капитальные расходы государственного органа
10578
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8190
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
22577
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22577
036
Развитие газотранспортной системы
22577
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
770310
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
42444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34444
006
Капитальные расходы государственного органа
8000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
649347
010
Развитие объектов сельского хозяйства
649347
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43351
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26351
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
17000
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
35168
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35168
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
93505
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
93505
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41215
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
38297
015
Капитальные расходы государственного органа
13993
12
Транспорт и коммуникации
146722
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
146722
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
55946
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
42502
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

65599
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
77376
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10578
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8190
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
22577
458
Ауданның тұрғын үй-комуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобиль жлдары бөлімі
22577
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
22577
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
770310
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
42444
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34444
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
649347
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
649347
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
43351
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26351
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
17000
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
35168
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
35168
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
93505
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
93505
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41215
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
38297
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
13993
12
Көлік және коммуникация
146722
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
146722
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
55946
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
42502
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау