О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 15-4.
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. 1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 10139698 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3810134 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11072 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1500 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6317052 тысяч тенге;
2) затраты - 10291310 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 233791 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 316785 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 82994 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета --385403 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 385403 тысяч тенге;
поступление займов- 316785 тысяч тенге;
погашение займов -82994 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 151612 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-4 шешімі.
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10139698 мың теңге;
салықтық түсімдер -3810134 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -11012 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1500 мың теңге;
трансферттер түсімі -6317052 мың теңге;
2) шығындар -10291310 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -233791 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -316785 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -82994 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -385403 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -385403 мың теңге;
қарыздар түсімі - 316785 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 82994 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 151612 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 18.03.2024 № 17-9 (вводится в действие с 01.01.2024.
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2024 год в размере 2353168 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 83960 тысяч тенге.
4. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 17-9 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2353168 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 83960 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

290
122
Аппарат акима района (города областного значения)
231691
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
224489
003
Капитальные расходы государственного органа
1700
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5502
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1497053
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47611
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1876
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
467
018
Капитальные расходы государственного органа
530
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1446569
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40194
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
38634
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1560
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
313996
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
56968
013
Капитальные расходы государственного органа
34528
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
222500
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
25099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
24386
003
Капитальные расходы государственного органа
713
02
Оборона
34435
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4990
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4990
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29445
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10168
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19277
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
45587
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

290
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
231691
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
224489
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1700
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5502
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1497053
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару
47611
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1876
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
467
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
530
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен
1446569
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40194
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38634
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1560
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
313996
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56968
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
34528
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
222500
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
25099
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24386
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
713
02
Қорғаныс
34435
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4990
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4990
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29445
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10168
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19277
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
45587
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

45587
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
45587
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1138003
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
479930
005
Государственная адресная социальная помощь
479930
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
307681
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65182
006
Оказание жилищной помощи
7000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84911
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4984
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90025
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
55579
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
350392
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70637
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
163814
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
103869
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10072
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2168427
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2139458
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
50000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2089458
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
26000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

45587
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
45587
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1138003
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
479930
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
479930
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
307681
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65182
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84911
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4984
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90025
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
55579
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
350392
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70637
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
163814
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
103869
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10072
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2168427
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2139458
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
50000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2089458
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
26000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

34444
006
Капитальные расходы государственного органа
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
674897
010
Развитие объектов сельского хозяйства
674897
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43351
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26351
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
17000
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
31476
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31476
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
61477
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
61477
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40449
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7615
015
Капитальные расходы государственного органа
13413
12
Транспорт и коммуникации
122479
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
122479
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
44769
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
29436
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
1374202
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50141
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
50141
452
Отдел финансов района (города областного значения)
83960
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
83960
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
648138
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

34444
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
674897
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
674897
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
43351
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26351
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
17000
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31476
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
31476
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
61477
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
61477
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40449
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7615
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
13413
12
Көлік және коммуникация
122479
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
122479
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
44769
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
29436
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
1374202
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50141
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
50141
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
83960
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
83960
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
648138
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру