О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 15-4.
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –9790791 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3661175 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 30466 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 14239 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6084911 тысяч тенге;
2) затраты - 10851954 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 294570 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 381395 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 86825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета --1355733 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1355733 тысяч тенге;
поступление займов- 1290946 тысяч тенге;
погашение займов -86825 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 151612 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-4 шешімі.
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 9790791 мың теңге;
салықтық түсімдер -3661175 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -30466 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 14239 мың теңге;
трансферттер түсімі -6084911 мың теңге;
2) шығындар -10851954 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -294570 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -381395 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -86825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1355733 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -1355733 мың теңге;
қарыздар түсімі - 1290946 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 86825 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 151612 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 18.03.2024 № 17-9 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 13.05.2024 № 19-4 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 10.09.2024 № 23-6 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 01.11.2024 № 26-4 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 02.12.2024 № 28-5 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 17-9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 19-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 10.09.2024 № 23-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 01.11.2024 № 26-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 02.12.2024 № 28-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2024 год в размере 2353168 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 83960 тысяч тенге.
4. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.

2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2353168 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 83960 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 25 декабря 2023 года №15-4
Бюджет района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 18.03.2024 № 17-9 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 13.05.2024 № 19-4 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 10.09.2024 № 23-6 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 01.11.2024 № 26-4 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 02.12.2024 № 28-5 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Наименование доходов
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
2023 жылғы 25 желтоқсандағы №15-4 Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 17-9 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 19-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 10.09.2024 № 23-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 01.11.2024 № 26-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 02.12.2024 № 28-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Кірістер атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

34931
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34931
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
34931
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
908663
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
190215
005
Государственная адресная социальная помощь
190215
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
397279
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
66737
006
Оказание жилищной помощи
97
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65157
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5097
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92211
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
167980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75155
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75155
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2967
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2967
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
243047
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
690
021
Капитальные расходы государственного органа
1217
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
163814
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
69876
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7450
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2838987
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

34931
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34931
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
34931
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
908663
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
190215
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
190215
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
397279
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
66737
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
97
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65157
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5097
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92211
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
167980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75155
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75155
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2967
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2967
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
243047
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
690
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1217
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
163814
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
69876
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7450
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2838987
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

22577
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22577
036
Развитие газотранспортной системы
22577
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
773528
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
44765
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
36055
006
Капитальные расходы государственного органа
8710
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
647277
010
Развитие объектов сельского хозяйства
647277
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
44049
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27484
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
16565
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
37437
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37437
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
97705
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
97705
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45415
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
38297
015
Капитальные расходы государственного органа
13993
12
Транспорт и коммуникации
142722
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
142722
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
55946
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
38502
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
1232385
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48967
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

22577
458
Ауданның тұрғын үй-комуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобиль жлдары бөлімі
22577
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
22577
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
773528
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
44765
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36055
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8710
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
647277
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
647277
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
44049
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27484
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
16565
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37437
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
37437
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
97705
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
97705
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45415
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
38297
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
13993
12
Көлік және коммуникация
142722
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
142722
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
55946
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
38502
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
1232385
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48967
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту