О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 38-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 5 мая 2023 года № 2-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 38-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14273951тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3956901 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 236125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 80000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10000925тысяч тенге.
2) затраты – 14159065 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38328 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116922 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126540 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 126540 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 126540 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49982 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –49982 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155250 тысяч тенге;
погашение займов – 116922 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11654 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 5 мамырдағы № 2-2 шешімі
Шу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14273951 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер– 3956901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 236125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 80000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10000925мың теңге.
2) шығындар – 14159065мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38328 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 116922 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 126540 мың теңге,оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 126540 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 126540 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -49982 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49982 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 116922 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11654 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2312
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
24868
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
30000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
30000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30200
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
30200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2658186
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
243976
005
Государственная адресная социальная помощь
243976
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2131853
002
Программа занятости
1566246
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
46661
006
Оказание жилищной помощи
7000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
101429
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9274
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
198447
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
50091
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
152705
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
282357
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55920
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1697
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
211088
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2685
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

2312
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
24868
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
30000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30200
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
30200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2658186
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
243976
005
Мемлекеттікатаулыәлеуметтіккөмек
243976
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2131853
002
Жұмыспенқамтубағдарламасы
1566246
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
46661
006
Тұрғынүйге көмек көрсету
7000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
101429
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9274
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
198447
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50091
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
152705
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
282357
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55920
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1697
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
211088
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2685
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

204020
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
111523
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
25196
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
67301
12
Транспорт и коммуникации
537779
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
387779
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
27552
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
360227
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
150000
13
Прочие
786372
452
Отдел финансов района (города областного значения)
93000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
93000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
464485
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
464485
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
228887
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
228887
14
Обслуживание долга
143
452
Отдел финансов района (города областного значения)
143
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
143
15
Трансферты
1018019
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1018019
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
8314
038
Субвенции
686017
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
323688
3. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
38328
Бюджетные кредиты
155250
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
155250

204020
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
111523
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
25196
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
67301
12
Көлiкжәне коммуникация
537779
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
387779
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
27552
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
360227
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
150000
13
Басқалар
786372
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
93000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
93000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
464485
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
464485
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
228887
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
228887
14
Борышқа қызмет көрсету
143
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
143
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
143
15
Трансферттер
1018019
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1018019
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
8314
038
Субвенциялар
686017
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
323688
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
38328
Бюджеттік кредиттер
155250
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
155250