О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 14-3
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13745478 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4694374 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 87082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8875765 тысяч тенге.
2) затраты – 13495576 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 518235 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 647591 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 129356 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 389000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 389000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 389000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -657333 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –657333 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 647591 тысяч тенге;
погашение займов – 129356 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 139098 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2024 год в размере 3786423 тысяч тенге;
3. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты аппаратов акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2024 год в размере 801280 тысяч тенге в том числе:
Алгинского сельского округа - 41817 тысяч тенге;
Аксуского сельского округа – 39272 тысяч тенге;
Актюбинского сельского округа - 31797 тысяч тенге;
Балуан Шолакского сельского округа - 32780 тысяч тенге;
Берликского сельского округа - 41729 тысяч тенге;
Берликустемского сельского округа - 37699 тысяч тенге;
село Далакайнар - 32121 тысяч тенге;
Дулатского сельского округа - 28341 тысяч тенге;
Ески-Шуского сельского округа - 39805 тысяч тенге;
Жанажолского сельского округа - 35119 тысяч тенге;
Жанакогамского сельского округа - 39721 тысяч тенге;
Коккайнарского сельского округа - 31061 тысяч тенге;
Корагатинского сельского округа - 37851 тысяч тенге;
село Конаева - 46410 тысяч тенге;
Тасуткельского сельского округа - 30982 тысяч тенге;
Толебийского сельского округа - 84861 тысяч тенге;
Ондирисского сельского округа - 32987 тысяч тенге;
Шокпарского сельского округа - 39769 тысяч тенге;
город Шу - 97158 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13745478 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер– 4694374 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 87082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8887722 мың теңге.
2) шығындар – 13495576 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 518235 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 647591 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 129356 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 389000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 389000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 389000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -657333 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 657333 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 647591 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 129356 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 139098 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 18.03.2024 №18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 3786423 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 801280 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі - 41817 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі – 39272 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі - 31797 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі - 32780 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі - 41729 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі - 37699 мың теңге;
Далақайнар ауылы - 32121 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 28341 мың теңге;
Ескі - Шу ауылдық округі - 39805 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 35119 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 39721 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі – 31061 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 37851 мың теңге;
Қонаев ауылы - 46410 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 30982 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 84861 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 32987 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі - 39769 мың теңге;
Шу қаласы - 97158 мың теңге.

4. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 95000 тысяч тенге.
5. Трансферты передаваемые из районного бюджета на 2024 год по программе аппарат акима города районного значения, поселка, села, сельских округов определяются на основании постановления акимата Шуского района.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Ж. Абенов
Приложение 1 к решению Шуского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 14-3
Районный бюджет на 2024 год

4. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 95000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2024 жылға аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтің бағдарламалары бойынша берілетін трансферттердің бөлінуі Шу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ж. Әбенов
Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

32040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32040
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32040
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1174267
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290789
005
Государственная адресная социальная помощь
290789
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
449402
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50950
006
Оказание жилищной помощи
7805
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117615
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6782
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
232259
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
434076
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60056
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1782
021
Капитальные расходы государственного органа
14064
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
344704
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13470
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4484744
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
45109
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
45109
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1209190
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
400000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

32040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32040
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
32040
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1174267
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290789
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
290789
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
449402
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50950
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7805
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117615
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6782
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
232259
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
434076
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60056
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1782
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14064
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
344704
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13470
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4484744
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45109
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
45109
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1209190
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
400000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

79035
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
212207
006
Капитальные расходы государственного органа
18420
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13002
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
195684
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
41327
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
40327
006
Капитальные расходы государственного органа
1000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
50000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
68081
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
59576
004
Организация работ по зонированию земель
7505
007
Капитальные расходы государственного органа
1000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
36276
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36276
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
90021
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
90021
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
60321
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
15700
015
Капитальные расходы государственного органа
14000
12
Транспорт и коммуникации
650828
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
540828
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
104100
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
436728
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
110000
13
Прочие
457496
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения

79035
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
212207
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18420
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13002
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
195684
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
41327
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40327
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
50000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
68081
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59576
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7505
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
36276
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36276
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
90021
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
90021
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60321
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
15700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14000
12
Көлiк және коммуникация
650828
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
540828
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
104100
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
436728
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
110000
13
Басқалар
457496
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі