О бюджете города Жезказган на 2024-2026 годы
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 26 декабря 2023 года № 13/71.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 746 655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 826 011 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 374 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 664 035 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 181 235 тысяч тенге;
2) затраты – 50 244 699 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 254 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 152 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 517 298 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 517 298 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 3 287 038 тысяч тенге;
погашения займов – 1 293 192 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 523 452 тысяч тенге."
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 30.09.2024 № 24/138 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 115 910 тысяч тенге, в том числе:
Кенгирскому сельскому округу – 37 632 тысяч тенге;
Талапскому сельскому округу – 40 509 тысяч тенге;
Сарыкенгирскому сельскому округу – 37 769 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/71 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 746 655 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 826 011 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 374 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 664 035 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12 181 235 мың теңге;
2) шығындар - 50 244 699 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 254 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 152 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 517 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 517 298 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 3 287 038 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 293 192 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 523 452 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 30.09.2024 № 24/138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 115 910 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Кеңгір ауылдық округіне – 37 632 мың теңге;
Талап ауылдық округіне – 40 509 мың теңге;
Сарыкеңгір ауылдық округіне – 37 769 мың теңге.

3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 9 370 677 тысяч тенге.
4. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2024 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие, кредиты согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельских округов согласно приложению 5.

3. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің кірісі құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 9 370 677 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері, кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.

6. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат к секвестру расходы на выплату заработной платы.
7. Утвердить резерв исполнительного органа города Жезказган на 2024 год в сумме 464 066 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского
маслихата
от 26 декабря 2023 года
№ 13/71
Бюджет на 2024 год

6. Қалалық бюджетті атқару үрдісінде еңбек ақы төлеу шығыстары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. Жезқазған қаласы атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 464 066 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 13/71
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған бюджет

256483
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2382
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
105603
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
341999
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
576425
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30800
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
30800
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
131744
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131744
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88774
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2103
021
Капитальные расходы государственного органа
7000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25867
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
8000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22343188
1
Жилищное хозяйство
10093217
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7187901
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6234550
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
953351
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1069133
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
318045
003
Капитальные расходы государственного органа
326756
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
35463
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10000
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
300000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
78869
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)

256483
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2382
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
105603
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
341999
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
576425
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30800
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
30800
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
131744
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131744
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88774
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2103
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25867
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22343188
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10093217
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7187901
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6234550
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
953351
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
1069133
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
318045
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
326756
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
35463
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10000
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
300000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
78869
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

58836
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
58836
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
91332
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
91332
02
Оборона
45083
1
Военные нужды
43319
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43319
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
43319
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1764
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1764
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
773
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
991
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
120000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
120000
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
120000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1472137
1
Социальное обеспечение
119883
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119883
005
Государственная адресная социальная помощь
119883
2
Социальная помощь
1229528
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1167968
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4536
006
Оказание жилищной помощи
1984
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
210000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2500
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
107947
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
333617
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

58836
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58836
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
91332
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91332
02
Қорғаныс
45083
1
Әскери мұқтаждар
43319
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43319
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
43319
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1764
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1764
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
773
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
991
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
120000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
120000
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
120000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1472137
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
119883
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119883
2
Әлеуметтiк көмек
1229528
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1167968
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4536
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1984
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
210000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2500
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
107947
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
333617
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету