О внесении изменений в решение XXVI сессии Улытауского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 188 "О бюджете Улытауского района на 2023-2025 годы"
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 24 мая 2023 года № 15
РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXVI сессии Улытауского районного маслихата от 28 декабря 2022 года №188 "О бюджете Улытауского района на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №176713), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 471 301 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 183 765 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 254 986 тысяч тенге;
2) затраты – 8 816 131 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 678 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 697 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 422 508 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 422 508 тысяч тенге:
поступление займов – 129 375 тысяч тенге;
погашение займов – 51 697 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 344 830 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Улытаускогог районного маслихата А. Құрмансейітов
Приложение 1
к решению II сессии
Улытауского районного
маслихата
от 24 мая 2023 года
№15
Приложение 1
к решению XXVI сессии
Улытауского районного
маслихата
от 28 декабря 2022 года
№188
Бюджет Улытауского района на 2023 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

Ұлытау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы XXVI сессиясының "Ұлытау ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 188 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 мамырдағы № 15 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы XXVI сессиясының "Ұлытау ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" №188 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №176713 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 471 301 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 183 765 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 245 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 254 986 мың теңге;
2) шығындар – 8 816 131 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 77 678 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 697 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 422 508 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 422 508 мың теңге:
қарыздар түсімі – 129 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 697 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 344 830 мың теңге.
көрсетілген шешімге 1, 4, 5, 6 қосымшалары осы шешімге 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау аудандық мәслихатының төрағасы А. Құрмансейітов
Ұлытау аудандық
мәслихатының II
сессиясының 2023 жылғы
24 мамырдағы № 15
шешіміне 1 қосымша
Ұлытау аудандық
мәслихатының XXVI
сессиясының 2022 жылғы
28 желтоқсандағы №188
шешіміне 1 қосымша
Ұлытау ауданының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. КІРІСТЕР

12645
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12645
005
Государственная адресная социальная помощь
12645
2
Социальная помощь
495537
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
495537
002
Программа занятости
282013
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35190
006
Оказание жилищной помощи
600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44442
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
207
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89987
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1000
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42098
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
102364
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58876
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
666
021
Капитальные расходы государственного органа
14423
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28399
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1055064
1
Жилищное хозяйство
716660
467
Отдел строительства района (города областного значения)
308460
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
500
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
307960
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
408200
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
408200
2
Коммунальное хозяйство
334524
467
Отдел строительства района (города областного значения)

12645
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12645
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
12645
2
Әлеуметтік көмек
495537
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
495537
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
282013
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35190
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
44442
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
207
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
89987
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1000
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42098
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
102364
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
102364
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58876
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
666
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14423
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28399
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1055064
1
Тұрғын үй шаруашылығы
716660
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
308460
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
500
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
307960
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
408200
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
408200
2
Коммуналдық шаруашылық
334524
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

1952178
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда
83160
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
755851
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
568760
На организацию работ в области жилищно-коммунального хозяйства
30066
На ремонт объектов культуры
111141
Приобритение жилья из коммунального жилищного фонда

1952178
Еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
83160
Елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу
755851
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
568760
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына берілетін ағымдағы трансферттер
30066
Мәдениет нысандарын жөндеу
111141
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу