Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по Улытаускому району
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 25 июля 2023 года № 38
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", маслихат Улытауского района РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов 1 января по 31 декабря 2023 года включительно - 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья в городах и районах.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Улытауского районного маслихата А. Құрмансейітов

Ұлытау ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 шілдедегі № 38 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 2-10-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 787 қаулысына сәйкес Ұлытау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарна туристерден қалалар мен аудандардағы хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда туристік жарнаның мөлшерлемелері-болу құнының 0 (нөл) пайызы бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау аудандық мәслихат төрағасы А. Құрмансейітов