Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку кадров для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 302.
В соответствии с подпунктом 2-1) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу;
государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу;
государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 4 к настоящему приказу;
государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 5 к настоящему приказу;
государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін кадрларды даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 302 бұйрығы.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после официального опубликования настоящего приказа представление в Юридической департамент Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
Приложение 1
к приказу Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 302

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан өткеннен кейін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім
Министрі
С. Нұрбек
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 302 бұйрығына
1-қосымша

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 22.12.2023 № 647 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год/год (в тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрлар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Білім беру тапсырысы жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 22.12.2023 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында/ жылына
1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа
шығыстар (мың теңге) /
1 студентті оқытуға жұмсалатын 1 (бір)
кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1 2 3 4

6B01 Педагогические науки
10075
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B02 Искусство и гуманитарные науки
1615
1 209,3/20 155
1 055,9/17 598
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
960
905,8/15 096
803,9/13 398
6B04 Бизнес, управление и право
1223
905,8/15 096
803,9/13 398
6B05 Естественные науки, математика и статистика
5188
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
8103
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
17580
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
1973
933,6/15 560
831,8/13 863
6B11 Услуги
2 200
905,8/15 096

6B01 Педагогикалық ғылымдар
10075
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B02 Өнер және гуманитарлық ғылымдар
1615
1 209,3/20 155
1 055,9/17 598
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
960
905,8/15 096
803,9/13 398
6B04 Бизнес, басқару және құқық
1223
905,8/15 096
803,9/13 398
6B05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
5188
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
8103
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
17580
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
1973
933,6/15 560
831,8/13 863
6B11 Қызмет көрсету
2 200
905,8/15 096

6В01 Педагогические науки
6В014 Подготовка учителей с предметной специализацией общего развития
100
901,0
6B11 Услуги
6B111 Сфера обслуживания
700
714,9
Всего
800
Итого
1690
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год (в тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования

6В01 Педагогикалық ғылымдар
6В014 Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған мұғалімдерін даярлау
100
901,0
6B11 Қызмет көрсету
6B111 Қызмет көрсету саласы
700
714,9
Барлығы
800
Жиыны
1690
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

6В10 Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
6В101 Здравоохранение
2700 (в том числе по неклиническим специальностям – 200, на обучение иностранных граждан по международным соглашениям -20)
1230,7
1218,3
Всего
2700
Приложение 2
к приказу Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 302
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 22.12.2023 № 647 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

6В10 – Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)
6В101 Денсаулық сақтау
2700 (оның ішінде клиникалық емес мамандықтар бойынша – 200, халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға – 20)
1230,7
1218,3
Барлығы
2700
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 302 бұйрығына
2-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Білім беру тапсырысы жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 22.12.2023 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 магистранта (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Научная и педагогическая магистратура
12004
747,3/12455
454,9/7581
Профильная магистратура
500
747,3/12455
454,9/7581
Казахстанский филиал Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
40

Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
Ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Ғылыми және педагогикалық магистратура
12004
747,3/12455
454,9/7581
Бейіндік магистратура
500
747,3/12455
454,9/7581
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалы
40

6309,0
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Государственный образовательный заказ
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на
1 магистранта в год (тыс. тенге)
7М03 Социальные науки, журналистика и информация 7М04 Бизнес, управление и право
7М031 Социальные науки 7М041 Бизнес и управление

6309,0
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
7М03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат 7М04 Бизнес, басқару және құқық
7M031 Әлеуметтік ғылымдар 7M041 Бизнес және басқару

120
4063,8
Всего
120
Администратор бюджетных программ: Верховный Суд Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год (тыс. тенге)
Организация высшего и (или) послевузовского образования
60
4302,03
Всего
60
Прием в резидентуру
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 врача-резидента в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования

120
4063,8
Барлығы
120
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
60
4302,03
Барлығы
60
Резидентураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Коды
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 дәрігер-резидентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

2597,0
Всего
30
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
19
х
Всего
19
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код
Классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования

2597,0
Барлығы
30
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
19
х
Барлығы
19
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Коды
Білім беру саласының сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

831,8/13 863
6B11 Услуги
2 230
905,8/15 096
803,9/13 398
6B09 Ветеринария
925
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
На обучение граждан Республики Казахстан из числа сельской молодежи, переселяющихся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, в том числе:
1394
6B01 Педагогические науки
1145
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
194
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
55

831,8/13 863
6B11 Қызмет көрсету
2 230
905,8/15 096
803,9/13 398
6B09 Ветеринария
925
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударған ауыл жастары арасынан шыққан Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға, оның ішінде:
1394
6B01 Педагогикалық ғылымдар
1145
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
194
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
55

1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
365
920,3/15 339
825/13 751
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
125
1706,4
На обучение в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
70
1824,6
На обучение в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
2041,2
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
874,9
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет", в том числе иностранных граждан
1250
6407,6*
На обучение слушателей подготовительных отделений ОВПО
1750
344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
5434,1*
Резерв
100
920,3/15339
825/13751
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10597
635,8/10597
На обучение студентов по совместным образовательным программам реализуемых в рамках стратегического партнерства с Университетом Аризона c получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета им. М. Козыбаева"
111
2500
На обучение студентов в организациях высшего и (или) послевузовского образования, по образовательным программам двойного диплома (НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева")
44
4805,5
Целевые образовательные гранты для обучения в ведущих высших учебных заведениях молодежи из густонаселенных, вновь образованных и западных регионов, в том числе:

1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
365
920,3/15 339
825/13 751
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің қазақстандық филиалы
125
1706,4
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
70
1824,6
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
2041,2
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалы
45
874,9
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-да студенттерді, оның ішінде шетелдік азаматтарды оқытуға
1250
6407,6*
Жоғары оқу орындары даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1750
344,8
"Назарбаев Университеті" ДБҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
5434,1*
Резерв
100
920,3/15339
825/13751
Шетел азаматтарын, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларды оқытуға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10597
635,8/10597
Аризона университетімен стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ) дипломын алумен
111
2500
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында, қос дипломды білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ)
44
4805,5
Тығыз қоныстанған, жаңадан құрылған және батыс өңірлердің жастарын жетекші жоғары оқу орындарында оқыту үшін нысаналы білім беру гранттары, оның ішінде:

71 724
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

71724
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
1925,0
Всего
250
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
1925,0
Барлығы
250
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
100
2 172,3
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Кыргызской Республики)
10
1 962,6
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Республики Таджикистан)
5
1 931,4
Всего
115
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
890
х
Международный университет туризма и гостеприимства

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
100
2 172,3
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
(Қырғыз Республикасының азаматтарын оқытуға)
10
1 962,6
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
(Тәжікстан Республикасының азаматтарын оқытуға)
5
1 931,4
Барлығы
115
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
890
х
Халықаралық туризм және меймандостық университеті

2700 (в том числе по неклиническим специальностям – 200)
1230,7
1218,3
В том числе на обучение иностранных граждан по международным соглашениям
20
Всего
2700
Приложение 4
к приказу Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 302
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 22.12.2023 № 647 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение

2700 (оның ішінде клиникалық емес мамандықтар бойынша – 200)
1230,7
1218,3
Оның ішінде халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
20
Барлығы
2700
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 302 бұйрығына
4-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Білім беру тапсырысы жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 22.12.2023 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға
жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) /

6 895,2
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Государственный образовательный заказ
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год (тыс. тенге)
7М03 Социальные науки, журналистика и информация
7М04 Бизнес, управление и право
7М031 Социальные науки
7М041 Бизнес и управление

6 895,2
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты
оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
7М03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
7М04 Бизнес, басқару және құқық
7M031 Әлеуметтік ғылымдар
7M041 Бизнес және басқару

1500
1939,9
1811,3
Всего
1500
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 врача-резидента в год (тыс. тенге)
АОО "Назарбаев Университет"
20
3814,0*
Всего
20
Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Прием в докторантуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение
1 обучающегося (тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования

1500
1939,9
1811,3
Барлығы
1500
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 дәрігер-резидентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
"Назарбаев Университеті" ДБҰ
20
3814,0*
Барлығы
20
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Докторантураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 білім алушыны оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредит шығыстары (теңге)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

8D10
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
160
1607,3
1590,6
Всего
160
Администратор бюджетных программ: Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы в год на обучение 1 докторанта
8D04 Бизнес, управление и право
8D042 Право (докторантура научно-педагогического направления)
3
7256,9
8D12 Национальная безопасность и военное дело
8D123 Общественная безопасность (докторантура
научно-педагогического направления)
4
7256,9
8D12 Национальная безопасность
и военное дело
8D123 Общественная
безопасность
(профильная докторантура)
3
7256,9
Всего
10
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние
расходы на 1
обучающегося
в год
(тыс. тенге)
8DМ03 Социальные науки, журналистика и информация
8DМ04 Бизнес и управление
8D031 Социальные науки

8D10
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)
160
1607,3
1590,6
Барлығы
160
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 докторантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
8D04 Бизнес, басқару және құқық
8D042 Құқық (ғылыми-педагогикалық бағыттағы докторантура)
3
7256,9
8D12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
8D123 Қоғамдық қауіпсіздік (ғылыми-педагогикалық бағыттағы докторантура)
4
7256,9
8D12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
8D123 Қоғамдық қауіпсіздік (бейіндік докторантура)
3
7256,9
Барлығы
10
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
8DМ03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
8DМ04 Бизнес, басқару және құқық
8D031 Әлеуметтік ғылымдар

100
2041,2
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
125
2517,1
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
874,9
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет", в том числе иностранных граждан
1075
5947,3*
На обучение слушателей подготовительных отделений ОВПО
1750
344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет
473
5043,7*
Резерв
100
920,3/15339
825/13751
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10597
635,8/10597
На обучение студентов в организациях высшего и (или) послевузовского образования, по образовательным программам двойного диплома (НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева")
150
4 805,5
На обучение студентов по совместным образовательным программам реализуемых в рамках стратегического партнерства с Университетом Аризона c получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета им. М. Козыбаева"
1050
2 500,0
На обучение студентов в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по образовательным программам двойного диплома

100
2041,2
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында студенттерді оқытуға
125
2517,1
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында студенттерді оқытуға
45
874,9
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да студенттерді, оның ішінде шетелдік азаматтарды оқытуға
1075
5947,3*
ЖЖОКБҰ даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1750
344,8
"Назарбаев Университеті" ДББҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
473
5043,7*
Резерв
100
920,3/15339
825/13751
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10597
635,8/10597
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында, қос дипломды білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ)
150
4 805,5
Аризона университетімен стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ) дипломын алумен
1050
2 500,0
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында қос дипломды білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға

1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
Всего
72817
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
Барлығы
72817
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы