О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 37-1 "О бюджете Алакольского района на 2023-2025 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 16 мая 2023 года № 3-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджете Алакольского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 37-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177815) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 11 519 022 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 444 880 тысяч тенге;
неналоговые поступления 20 109 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 65 692 тысячи тенге;
поступления трансфертов 8 988 341 тысяча тенге;
2) затраты 17 077 864 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 22 630 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 29 120 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 5 581 472 тысячи тенге;

Алакөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-1 "Алакөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 мамырдағы № 3-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177815 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редақцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 519 022 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 2 444 880 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 20 109 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 65 692 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 988 341 мың теңге;
2) шығындар 17 077 864 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 22 630 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 29 120 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 581 472 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
5 581 472 тысячи тенге:
поступление займов 51 750 тысяч тенге;
погашение займов 29 120 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 558 842 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2023 года.
Председатель Алакольского районного маслихата: Д.Е. Каримов
Приложение к решению
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 581 472 мың теңге:
қарыздар түсімі 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу 29 120 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 558 842 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихатының төрағасы: Д.Е. Каримов
шешіміне қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
І. Кірістер

59 150
015
Капитальные расходы государственного органа
800
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
51 690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
32 711
013
Капитальные расходы государственного органа
600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 379
2
Оборона
138 471
1
Военные нужды
20 047
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 047
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 047
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
118 424
122
Аппарат акима района (города областного значения)
118 424
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
118 424
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
33 739
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
33 739
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
33 739
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
33 739
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 572 888
1
Социальное обеспечение
262 219
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
262 219
005
Государственная адресная социальная помощь
262 219
2
Социальная помощь
1 230 836
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 230 836
002
Программа занятости
673 892
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 277
006
Оказание жилищной помощи
3 056
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52 001
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 554
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
115 358
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

59 150
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
51 690
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 711
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 379
2
Қорғаныс
138 471
1
Әскери мұқтаждар
20 047
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 047
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 047
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
118 424
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
118 424
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
118 424
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
33 739
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
33 739
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
33 739
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
33 739
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 572 888
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
262 219
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
262 219
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
262 219
2
Әлеуметтік көмек
1 230 836
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 230 836
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
673 892
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 277
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 056
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52 001
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 554
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
115 358
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету