О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 42-140 "О бюджете Ескельдинского района на 2023-2025 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 17 ноября 2023 года № 14-47
Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 42-140 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 7 051 188 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 465 144 тысячи тенге;
неналоговые поступления 81 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 24 010 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 481 016 тысяч тенге;
2) затраты 8 186 368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 104 770 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 207 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 102 230 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Ескелді аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 42-140 "Ескелді ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қарашадағы № 14-47 шешімі
Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 42-140 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 051 188 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 465 144 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 81 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 24 010 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 481 016 мың теңге;
2) шығындар 8 186 368 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 104 770 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 207 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 102 230 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 239 950 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 239 950 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 563 940 тысяч тенге;
погашение займов 102 230 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 778 240 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Сатанов К.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 239 950 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 239 950 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 563 940 мың теңге;
қарыздарды өтеу 102 230 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 778 240 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Сатанов

21 209
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21 209
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 024 985
1
Социальное обеспечение
242 262
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242 262
005
Государственная адресная социальная помощь
241 227
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
709 600
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
709 600
002
Программа занятости
274 811
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 552
006
Оказание жилищной помощи
2 320
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 837
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 699
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
107 694
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
188 677
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 010
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 123
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 623
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 729
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 149
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 745
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 006 183
1
Жилищное хозяйство
718 460
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

21 209
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21 209
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 024 985
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
242 262
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242 262
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
241 227
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
709 600
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
709 600
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
274 811
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 552
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 320
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 837
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 699
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
107 694
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
188 677
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 010
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 123
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71 623
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 729
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 149
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 745
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 006 183
1
Тұрғын үй шаруашылығы
718 460
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі