О бюджете Коксуского района на 2024-2026 годы
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 25 декабря 2023 года № 17-65.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 5 377 209 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 739 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления 220 834 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 37 214 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 379 261 тысяча тенге;
2) затраты 7 793 349 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 216 179 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 302 534 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 86 355 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 632 319 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 632 319 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 413 586 тысяч тенге;
погашение займов 86 653 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 305 386 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 26.09.2024 № 31-128 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 25 556 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 351 665 тысяч тенге, в том числе:
Балпыкскому сельскому округу 25 807 тысяч тенге;
Жарлыозекскому сельскому округу 52 000 тысяч тенге;
Лабасинскому сельскому округу 18 484 тысячи тенге;
Мукринскому сельскому округу 46 529 тысяч тенге;
Муканчинскому сельскому округу 32 873 тысячи тенге;

Көксу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 17-65 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 377 209 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 739 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 220 834 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 37 214 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 379 261 мың теңге;
2) шығындар 7 793 349 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 216 179 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 302 534 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 86 355 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 632 319 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 632 319 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 413 586 мың теңге;
қарыздарды өтеу 86 653 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 305 386 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 26.09.2024 № 31-128 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 25 556 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 351 665 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балпық ауылдық округіне 25 807 мың теңге;
Жарлыөзек ауылдық округіне 52 000 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 18 484 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 46 529 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 32 873 мың теңге;

Алгабасскому сельскому округу 41 529 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 33 811 тысяч тенге;
Айнабулакскому сельскому округу 36 474 тысячи тенге;
Каблисанскому сельскому округу 30 162 тысячи тенге;
Мусабекскому сельскому округу 33 996 тысяч тенге;
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Коксуского района Бейсенбай Ж.
Приложение 1 к решению маслихата Коксуского района от 25 декабря 2023 года № 17-65

Алғабас ауылдық округіне 41 529 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 33 811 мың теңге;
Айнабұлақ ауылдық округіне 36 474 мың теңге;
Қаблиса ауылдық округіне 30 162 мың теңге;
Мұсабек ауылдық округіне 33 996 мың теңге.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Бейсенбай
Көксу ауданы мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 17-65 шешіміне 1-қосымша

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 163
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 163
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
549 896
1
Социальное обеспечение
112 138
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 138
005
Государственная адресная социальная помощь
112 138
2
Социальная помощь
348 690
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
348 690
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 342
006
Оказание жилищной помощи
3 519
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44 838
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 316
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 897
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
141 778
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89 068
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58 643
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 955
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 934
021
Капитальные расходы государственного органа
1 200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 425
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 300
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
125
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 163
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 163
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
549 896
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
112 138
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 138
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
112 138
2
Әлеуметтiк көмек
348 690
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
348 690
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 342
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 519
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44 838
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 316
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
118 897
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
141 778
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89 068
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58 643
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 955
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 934
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30 425
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30 300
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
125
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық