О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года №34-132 "О бюджете Сарканского района на 2023-2025 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 25 апреля 2023 года № 4-19
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 34-132 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177290) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 7 445 435 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 936 543 тысячи тенге;
неналоговые поступления 150 033 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 49 819 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 309 040 тысяч тенге;
2) затраты 7 443 620 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 3 604 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 41 400 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 37 796 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 789 тысяч тенге;

Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы №34-132 "Сарқан ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 4-19 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-132 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №177290 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 445 435 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 936 543 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 150 033 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 49 819 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 309 040 мың теңге;
2) шығындар 7 443 620 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 3 604 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 41 400 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37 796 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 789 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 789 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 41 400 тысяч тенге;
погашение займов 37 797 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1814 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 789 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 41 400 мың теңге;
қарыздарды өтеу 37 797 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -1814 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков

18 544
006
Оказание жилищной помощи
34 081
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 958
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 809
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
124 109
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
170 754
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 594
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 612
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 612
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 723
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 830
021
Капитальные расходы государственного органа
350
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18 958
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74 751
492
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 000
094
Капитальные расходы государственного органа
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 531 262
1
Жилищное хозяйство
1 759 558
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 759 558
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 724 558
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
35 000
2
Коммунальное хозяйство
186 534
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
186 534
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
19 376
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
128 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
39 158
3
Благоустройство населенных пунктов

18 544
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 081
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 958
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 809
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
124 109
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
170 754
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 594
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
151 612
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 612
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 723
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 830
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18 958
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74 751
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 531 262
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 759 558
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 759 558
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 724 558
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
35 000
2
Коммуналдық шаруашылық
186 534
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
186 534
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
19 376
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
128 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
39 158
3
Елді-мекендерді көркейту