Об утверждении Плана по управлению пастбищами по городу Балхаш и посҰлков Саяк, Гульшат и их использованию на 2024-2025 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2023 года № 10/87
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами по городу Балхаш и поселков Саяк, Гульшат и их использованию на 2024-2025 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Балхашского городского маслихата А.Муслымов
Утверждено решением
Балхашского городского маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 10/87
План по управлению пастбищами и их использованию по городу Балхаш и поселков Саяк, Гульшат на 2024-2025 годы
Согласно статистическим данным, в Балхашском регионе зарегистрировано 135 крестьянских хозяйств, у которых имеются 3159 голов крупного рогатого скота, 5109 голов мелкого рогатого скота, 1013 голов лошадей, 268 голов верблюдов. Согласно предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ в пересчете на условные головы сельскохозяйственных животных, дефицита по пастбищным угодьям не имеется. Крупных сельскохозяйственных предприятий не имеется.
Сведения о водопоях сельскохозяйственных животных:
Водопойные пункты размещаются с учетом видов и групп выпасного поголовья животных, сезонности их использования участков, рельефа местности. При размещении водоисточников необходимо учитывать удобные подходы к водопою и соблюдать санитарно-профилактические правила. В этих целях нельзя допускать размещение водоисточников на заболоченных, затапливаемых и загрязненных участках, а также проектировать к обслуживанию из одного водопойного пункта не более 250 голов крупного рогатого скота или 2 000 овец.
Исходя из вышеизложенного, сельскохозяйственные животные в зоне пастбищ имеют свободный доступ к водным объектам. Вместе с тем в отдельных участках используются специально отведенные места на водных объектах, соответствующим образом оборудованные для водопоя сельскохозяйственных животных.
Источниками пастбищного водоснабжения являются естественные водоемы, таких как реки, озеро и пруды с проточной водой.
Расчет потребности в воде по видам сельскохозяйственных животных и сезонам года производится по следующим нормам:

2024-2025 жылдарға арналған Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат кенттері бойынша жайылымдарын басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарды бекіту туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/87 шешімі
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару жэне өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №15090 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған 2024-2025 жылдарға арналған Балқаш қаласы және Саяқ, Гулынат кенттері бойынша жайылымдарын басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Балқаш қалалық маслихатының төрағасы А.Муслымов
Балқаш қалалық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 10/87 шешімімен бекітілген
2024-2025 жылдарға арналған Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат кенттері бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар
Статистикалық мәліметтерге сәйкес, Балқаш өңірінде 135 шаруа қожалығы тіркелген, оларда 3159 бас ірі қара, 5109 бас ұсақ мал, 1013 бас жылқы, 268 бас түйе бар. Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының шартты бастарына қайта есептегенде жайылымдық алқаптар бойынша тапшылық жоқ. Ірі ауылшаруашылық кәсіпорындары жоқ.
Ауыл шаруашылығы жануарларын суару туралы мәліметтер:
Суару пункттері жайылымдағы мал басының түрлері мен топтарын, олардың учаскелерді пайдалануының маусымдылығын, жер бедерін ескере отырып орналастырылады. Су көздерін орналастыру кезінде суарудың ыңғайлы тәсілдерін ескеру және санитарлық-профилактикалық ережелерді сақтау қажет. Осы мақсатта су көздерін батпақты, су басқан және ластанған учаскелерге орналастыруға, сондай-ақ бір суару пунктінен 250 бас ірі қара малдан немесе 2000 қойдан аспайтын қызмет көрсетуге жобалауға болмайды.
Жоғарыда айтылғандарға сәйкес, жайылым аймағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары су объектілеріне еркін қол жеткізе алады. Сонымен қатар, жекелеген учаскелерде ауыл шаруашылығы жануарларын суару үшін тиісті түрде жабдықталған су объектілерінде арнайы бөлінген орындар пайдаланылады.
Жайылымдық сумен жабдықтау көздері өзендер, көлдер және ағынды су тоғандары сияқты табиғи су объектілері болып табылады.
Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыл мезгілдері бойынша суға қажеттілікті есептеу келесі нормалар бойынша жүргізіледі:

для крупного рогатого скота и лошадей – 45-60 литров;
для молодняка в возрасте 1-2 года – 25-35 литров;
для молодняка младше одного года – 10-15 литров;
для овец и коз – 3-5 литров;
для ягнят – 1-2 литра.
Допустимое расстояние от пастбища до водопоя составляет:
для коров – 2,5 км;
для телят – 1 км;
для молодняка крупного рогатого скота – 2,5 км;
для овец и коз – 3 км;
для лошадей и верблюдов – до 4,6 км.
План по управлению пастбищами и их использованию принимается с учетом:
сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ;
сведений о ветеринарно-санитарных объектах;
данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц;
данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных;
сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах;
особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах;
сведений о сервитутах для прогона скота;
иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами. План по управлению пастбищами и их использованию по городу Балхаш и поселков Саяк, Гульшат на 2024-2025 годы включает в себя:
1) распределение земельного фонда по категориям земель представлена согласно приложения 1;
2) информация о ветеринарно-санитарных объектах представлена согласно приложения 2;
3) информация по численности поголовья сельскохозяйственных животных на 1 июля 2023 года представлена согласно приложения 3;
4) предельно допустимая норма нагрузки на общую площадь пастбищ представлена согласно приложения 4;
5) календарный график по использованию пастбищ представлен согласно приложения 5;
6) схема пастбищеоборота, приемлемая по городу Балхаш представлена согласно приложения 6;
7) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных объектов пастбищной инфраструктуры по городу Балхаш представлена согласно приложения 7;
8) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по городу Балхаш представлена согласно приложения 8;
9) схема пастбищеоборота, приемлемая по поселку Гульшат представлена согласно приложения 9;
10) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по поселку Гульшат представлена согласно приложения 10;

ірі қара мен жылқы үшін - 45-60 литр;
1-2 жас аралығындағы жас жануарлар үшін - 25-35 литр;
бір жасқа дейінгі жас жануарлар үшін-10-15 литр;
қой мен ешкі үшін – 3-5 литр;
қозылар үшін-1-2 литр.
Жайылымнан суару шұңқырына дейінгі рұқсат етілген қашықтық:
сиырлар үшін-2,5 км;
бұзаулар үшін-1 км;
ірі қара мал үшін - 2,5 км;
қой мен ешкі үшін-3 км;
жылқылар мен түйелер үшін - 4,6 км-ге дейін.
Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар:
жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер;
ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер;
иелерін – жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер;
ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер;
шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер;
екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері;
малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер;
мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданады.
2024-2025 жылдарға арналған Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат кенттері бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға:
1) жер қорын жер санаты бойынша бөлінуі 1 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
2) ветеринарлық-санитарлық объектілер жөнінде ақпарат 2 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
3) 2023 жылдың 1 шілдеге ауылшаруашылық мал басы саны жөнінде ақпарат 3 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
4) жайылымдардың жалпы ауданы үшін шекті рұқсат етілетін жүктеме нормасы 4 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
5) жайылымдарды пайдалану бойынша күнтізбелік жоспары 5 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
6) Балқаш қаласы үшін қолайлы жайылым айналымы сызбасы 6 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
7) Балқаш қаласы бойынша жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен аландары белгіленген, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылымдар нысандар картасы 7 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
8) Балқаш қаласы бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы 8 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
9) Гүлшат кенті үшін қолайлы жайылым айналымы сызбасы 9 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
10) Гүлшат кенті бойынша жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылымдар нысандар картасы 10 қосымшаға сәйкес ұсынылды;

11) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по поселку Гульшат представлена согласно приложения 11;
12) схема пастбищеоборота, приемлемая по поселку Саяк представлена согласно приложения 12;
13) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по поселку Саяк представлена согласно приложения 13;

11) Гүлшат кенті бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы 11 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
12) Саяқ кенті үшін қолайлы жайылым айналымы сызбасы 12 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
13) Саяқ кенті бойынша жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылымдар нысандар картасы 13 қосымшаға сәйкес ұсынылды;

14) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по поселку Саяк представлена согласно приложения 14;
15) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категории земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по городу Балхаш представлена согласно приложения 15;

14) Саяқ кенті бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы 14 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
15) Балқаш қаласы бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскілерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтар бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) 15 қосымшаға сәйкес ұсынылды;

16) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категории земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по поселку Гульшат представлена согласно приложения 16;
17) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категории земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по поселку Саяк представлена согласно приложения 17;

16) Гүлшат кенті бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскілерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтар бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) 16 қосымшаға сәйкес ұсынылды;
17) Саяқ кенті бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскілерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтар бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) 17 қосымшаға сәйкес ұсынылған;

18) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища согласно приложениям 18, 19, 20;
19) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными на территории поселка, сельских округов согласно приложениям 21, 22, 23.

18) 18, 19, 20 қосымшаларға сәйкес жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
19) кент, ауылдық округтер аумағында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы 21, 22, 23 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

20) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья согласно приложениям 24, 25, 26.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Распределение земельного фонда по категориям земель
Наименование категорий земель
Площадь (гектар)
1
Земли сельскохозяйственного использования

20) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы 24, 25, 26 қосымшаларға сәйкес ұсынылады.
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 1 қосымша
Жер қорының жер санаты бойынша бөлінуі
Жер санатының атауы
Ауданы (гектар)
1
Ауылшаруашылық мақсаттағы жерлер

14,5
2,8/
5,0
2,0/
2,9
16,8/
30
12/
17,4
19,6/
35
14/
20,3
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Календарный график по использованию пастбищ
Годы
Номера полей
I
II
III
IV
1
Однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
Однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
Однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
Отдыхающее пастбище
2
Отдыхающее пастбище
Однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
Однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
Однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема пастбищеоборота, приемлемая по городу Балхаш
BJIO – Весеннее – летнее – осеннее
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по городу Балхаш
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по городу Балхаш
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема пастбищеоборота, приемлемая по поселку Гульшат
BJIO – Весеннее – летнее – осеннее
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по поселку Гульшат
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по поселку Гульшат
Приложение 12
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема пастбищеоборота, приемлемая по поселку Саяк
ВЛО – Весеннее – летнее – осеннее
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по поселку Саяк
Приложение 14
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по поселку Саяк
Приложение 15
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категории земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по городу Балхаш
Приложение 16
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категории земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по поселку Гульшат
BJIO – Весеннее – летнее – осеннее
Приложение 17
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категории земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по поселку Саяк
Приложение 18
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища по городу Балхаш
Приложение 19
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища по поселку Гульшат
Приложение 20
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища по поселку Саяк
Приложение 21
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными на территории города Балхаш
Приложение 22
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными на территории поселка Гульшат
Приложение 23
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными на территории поселка Саяк
Приложение 24
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья по городу Балхаш
Приложение 25
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья по поселку Гульшат
Приложение 26
к Плану по управлению
пастбищами по городу Балхаш
и поселков Саяк, Гульшат и их
использованию на 2024-2025 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья по поселку Саяк

14,5
2,8/
5,0
2,0/
2,9
16,8/
30
12/
17,4
19,6/
35
14/
20,3
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 5 қосымша
Жайылымдарды пайдалану бойынша күнтізбелік жоспар
Жылдар
Өрістердің нөмірі
I
II
III
IV
1
Бір дүркін жайылым 25 сәуірден – 24 маусымға дейін
Бір дүркін жайылым 25 маусымнан – 24 тамызға дейін
Бір дүркін жайылым 25 тамыздан – 22 қазанға дейін
Демалып жатқан жайылым
2
Демалып жатқан жайылым
Бір дүркін жайылым 25 сәуірден – 24 маусымға дейін
Бір дүркін жайылым 25 маусымнан - 24 тамызға дейін
Бір дүркін жайылым 25 тамыздан – 22 қазанға дейін
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдардын
басқару және олардың пайдалану жөніндегі
Жоспарға 6 қосымша
Балқаш қаласы үшін қолайлы жайылым айналымы сызбасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдардын
басқару және олардың пайдалану жөніндегі
Жоспарға 7 қосымша
Балқаш қаласы бойынша жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген, оның ішінде маусымдақ, жайылымдық инфрақұрылымдар нысандар картасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдардын
басқару және олардың пайдалану жөніндегі
Жоспарға 8 қосымша
Балқаш қаласы бойынша жайылым пайдаланушылардың су түгыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, қубырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 9 қосымша
Гүлшат кенті үшін қолайлы жайылым айналымы сызбасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 10 қосымша
Гүлшат кенті бойынша жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген, онын ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылымдар нысандар картасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 11 қосымша
Гүлшат кенті бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтараға) қол жеткізу схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 12 қосымша
Саяқ кенті үшін қолайлы жайылым айналымы сызбасы
КЖК – көктемгі – жазғы – күзгі
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 13 қосымша
Саяқ кенті бойынша жайлымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылымдар нысандарының картасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 14 қосымша
Саяқ кенті бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару және суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтараға) қол жеткізу схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 15 қосымша
Балқаш қаласы бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскілерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтар бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 16 қосымша
Гүлшат кенті бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскілерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтар бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кенттері бойынша жайылымдарын
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 17 қосымша
Саяқ кенті бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскілерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтар бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 18 қосымша
Балқаш қаласының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 19 қосымша
Гүлшат кентінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 20 қосымша
Саяқ кентінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 21 қосымша
Балқаш қаласының аумағында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 22 қосымша
Гүлшат кентінің аумағында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 23 қосымша
Саяқ кентінің аумағында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 24 қосымша
Балқаш қаласының жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы.
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 25 қосымша
Гүлшат кентінің жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы.
2024-2025 жылдарға арналған
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат
кентгері бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 26 қосымша
Саяқ кентінің жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы.