О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2023 года № 84.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 542 242 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 103 570 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 93 794 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 349 912 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 994 966 тысяч тенге;
2) затраты – 18 108 246 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 310 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 50 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 120 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 120 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 695 314 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 695 314 тысяч тенге:
поступление займов – 1 565 598 тысяч тенге;
погашение займов – 33 647 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 163 363 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29.11.2024 № 159 (вводится в действие с 01.01.2024).

2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға, оның ішінде 2024 жылға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 542 242 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 103 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 93 794 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 349 912 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 994 966 мың теңге;
2) шығындар – 18 108 246 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 310 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 50 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 120 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 120 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 695 314 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 695 314 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 565 598 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 647 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 163 363 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 159 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2024 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:
на 2024 год – 387 255 тысяч тенге;
на 2025 год – 401 777 тысяч тенге;
на 2026 год – 433 919 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2024 год в размере 12 493 тысяч тенге.

2. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2024 жылға – 387 255 мың теңге;
2025 жылға – 401 777 мың теңге;
2026 жылға – 433 919 мың теңге.
4. Саран қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 12 493 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29.11.2024 № 159 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1 к решению
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2023 года № 84
Городской бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29.11.2024 № 159 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 159 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маслихат төрағасы О. Баймаганбетов
Саран қалалық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 159 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

740
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
32562
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
32562
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32562
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32562
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
919 958
1
Социальное обеспечение
14 046
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 046
005
Государственная адресная социальная помощь
14 046
2
Социальная помощь
768 813
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
768 813
006
Оказание жилищной помощи
3719
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146859
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
975
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
175078
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
442 182
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
137 099
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
137 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65962
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1064
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
70073
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 161 031
1
Жилищное хозяйство
3 644 522
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
866 477
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24341
005
Снос аварийного и ветхого жилья
309 198
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
532938
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 752 162
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

740
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
32562
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
32562
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32562
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
32562
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
919 958
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14 046
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 046
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 046
2
Әлеуметтiк көмек
768 813
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
768 813
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3719
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146 859
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
975
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
175078
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
442182
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
137 099
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
137 099
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 962
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1064
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
70073
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 161 031
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 644 522
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
866477
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
24341
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
309198
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
532938
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 752 162
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33647
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
33647
Приложение 4 к решению
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2023 года № 84
Целевые трансферты и бюджетные кредиты выделенные из вышестоящих бюджетов городу Сарани на 2024 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29.11.2024 № 159 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма,(тысяч тенге)
1
2
Всего
6 432 326
в том числе:
Целевые текущие трансферты
834 122
за счет республиканского бюджета
178 561
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
69881
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
68433
санаторно-курортное лечение
1448
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1058
на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта
222
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
107400
за счет областного бюджета, в том числе:
655 561
на жилищно-коммунальное хозяйство
361 927
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
221 423
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
72 211
Целевые трансферты на развитие:
4 032 606
из республиканского бюджета, в том числе:
359126
Модернизация второго водоподъема в городе Сарань
359126
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 516 060
Строительство резервуара на второй водоподъҰм в городе Сарани, Карагандинской области
25625
Реконструкция водопроводных сетей городе Сарани, 3 очередь
1 400 000
Строительство повысительной насосной станции в поселке Актас, города Сарани
400000
Подключение домов и объектов соцкультбыта к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинская область
690435
из областного бюджета, в том числе:
1 157 420
Реконструкция дома, по адресу: город Сарань, микрорайон 3, дом 18 (РТИ)
345862
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 150 зрительских мест, расположенного в районе дома №16 "Б" по улице Первомайская, поселке Актас, Карагандинской области
108 120
Строительство котельной в городе Сарань (незавершенное строительство)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33647
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
33647
Саран қалалық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға жоғары тұрған бюджеттерден Саран қаласына бөлінген нысаналы трансферттер және бюджет кредиттері
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 159 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома, (мың теңге)
1
2
Барлығы
6 432 326
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
834 122
республикалық бюджет есебінен
178 561
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін
69881
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
68433
санаторийлік-курорттық емдеу
1448
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1058
мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдары медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
222
әлеуметтік осал адамдар үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
107400
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
655 561
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
361 927
әлеуметтік осал адамдар үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
221 423
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
72 211
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
4 032 606
республикалық бюджеттен, оның ішінде:
359126
Саран қаласындағы екінші су көтергішті жаңарту
359126
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
2 516 060
Қарағанды облысы Саран қаласында екінші су көтергішке арналған резервуар салу
25625
Саран каласының су құбыры желілерін реконструкциялау, 3-кезең
1 400 000
Саран қаласы Ақтас кентінде көтергіш сорғы станциясын салу
400000
Қарағанды облысы, Саран қаласы, жерасты төсемінің жылу желілеріне әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілері мен үйлерді қосу
690435
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
1 157 420
Саран қаласы, 3-шағынаудан, №18 үй (РТБ) мекенжайындағы үйді реконструкциялау
345862
Қарағанды облысы, Ақтас кенті, Первомайская көшесі, № 16 "Б" үйінің маңында 150 көрермен орнына арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
108 120
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)

703438
За счет выпуска государственных ценных бумаг
1 565 598
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
1 565 598

703438
Мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен
1 565 598
әлеуметтік жағдайы төмен адамдарға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
1 565 598