О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2023 года № 84.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 836 319 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 749 951 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 55 856 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 195 548 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 834 964 тысяч тенге;
2) затраты – 15 174 403 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 310 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 50 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 120 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 120 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 467 394 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 467 394 тысяч тенге:
поступление займов – 337 678 тысяч тенге;
погашение займов – 33 647 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 163 363 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).

2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 836 319 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 749 951 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 856 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 195 548 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 834 964 мың теңге;
2) шығындар – 15 174 403 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 310 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 50 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 120 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 120 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 467 394 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 467 394 мың теңге:
қарыздар түсімі – 337 678 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 647 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 163 363 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 05.07.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2024 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:
на 2024 год – 387 255 тысяч тенге;
на 2025 год – 401 777 тысяч тенге;
на 2026 год – 433 919 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2024 год в размере 99 014 тысяч тенге.

2. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2024 жылға – 387 255 мың теңге;
2025 жылға – 401 777 мың теңге;
2026 жылға – 433 919 мың теңге.
4. Саран қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 99 014 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 28.03.2024 № 107 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1 к решению
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2023 года № 84
Городской бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 28.03.2024 № 107 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маслихат төрағасы О. Баймаганбетов
Саран қалалық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 05.07.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33647
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
33647
Приложение 4 к решению
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2023 года № 84
Целевые трансферты и бюджетные кредиты выделенные из вышестоящих бюджетов городу Сарани на 2024 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма,(тысяч тенге)
1
2
Всего
5 044 404
в том числе:
Целевые текущие трансферты
245 560
за счет республиканского бюджета
178 422
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
69881
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
68433
санаторно-курортное лечение
1448
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1141
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
107400
за счет областного бюджета, в том числе:
67138
на жилищно-коммунальное хозяйство
67138
Целевые трансферты на развитие:
4 461 166
из республиканского бюджета, в том числе:
378432
Модернизация второго водоподъема в городе Сарань
378432
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 516 060
Строительство резервуара на второй водоподъҰм в городе Сарани, Карагандинской области
25625
Реконструкция водопроводных сетей городе Сарани, 3 очередь
1 400 000
Строительство повысительной насосной станции в поселке Актас, города Сарани
400000
Подключение домов и объектов соцкультбыта к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинская область
690435
из областного бюджета, в том числе:
1 566 674
Строительство резервуара на второй водоподъҰм в городе Сарани, Карагандинской области
36863
Реконструкция дома, по адресу: город Сарань, микрорайон 3, дом 18 (РТИ)
345862
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 150 зрительских мест, расположенного в районе дома №16 "Б" по улице Первомайская, поселке Актас, Карагандинской области
480511
Строительство котельной в городе Сарань (незавершенное строительство)
703438
За счет выпуска государственных ценных бумаг
337678
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
337678

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33647
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
33647
Саран қалалық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға жоғары тұрған бюджеттерден Саран қаласына бөлінген нысаналы трансферттер және бюджет кредиттері
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 05.07.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома, (мың теңге)
1
2
Барлығы
5 044 404
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
245 560
республикалық бюджет есебінен
178 422
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін
69881
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
68433
санаторийлік-курорттық емдеу
1448
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1141
әлеуметтік осал адамдар үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
107400
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
67138
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
67138
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
4 461 166
республикалық бюджеттен, оның ішінде:
378432
Саран қаласындағы екінші су көтергішті жаңарту
378432
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
2 516 060
Қарағанды облысы Саран қаласында екінші су көтергішке арналған резервуар салу
25625
Саран каласының су құбыры желілерін реконструкциялау, 3-кезең
1 400 000
Саран қаласы Ақтас кентінде көтергіш сорғы станциясын салу
400000
Қарағанды облысы, Саран қаласы, жерасты төсемінің жылу желілеріне әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілері мен үйлерді қосу
690435
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
1 566 674
Қарағанды облысы Саран қаласында екінші су көтергішке арналған резервуар салу
36863
Саран қаласы, 3-шағынаудан, №18 үй (РТБ) мекенжайындағы үйді реконструкциялау
345862
Қарағанды облысы, Ақтас кенті, Первомайская көшесі, № 16 "Б" үйінің маңында 150 көрермен орнына арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
480511
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
703438
Мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен
337678
әлеуметтік жағдайы төмен адамдарға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
337678