О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2023 года № 13/124.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 881 582 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 212 074 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 364 910 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 240 151 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 064 447 тысяч тенге;
2) затраты – 15 924 282 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – – 4 560 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 81 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 85 784 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 038 140 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 038 140 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 929 172 тысяч тенге;
погашение займов – 109 363 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 218 331 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 10.10.2024 № 24/232 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2024 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, поселков, сельских округов, в сумме 741 372 тысяч тенге, в том числе по:
городу Абай – 258 906 тысяч тенге;
поселку Топар – 36 959 тысяч тенге;
поселку Карабас – 30 390 тысяч тенге;
поселку Южный – 27 110 тысяч тенге;
Дубовскому сельскому округу – 53 854 тысяч тенге;
Акбастаускому сельскому округу – 33 899 тысяч тенге;
Есенгельдинскому сельскому округу – 41 462 тысяч тенге;
Карагандинскому сельскому округу – 35 704 тысяч тенге;
Коксунскому сельскому округу – 26 825 тысяч тенге;
Курминскому сельскому округу – 20 370 тысяч тенге;
Кулаайгырскому сельскому округу – 38 815 тысяч тенге;
Мичуринскому сельскому округу – 42 412 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 13/124 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 881 582 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 212 074 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 364 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 240 151 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 064 447 мың теңге;
2) шығындар – 15 924 282 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – – 4 560 мың теңге, оның ішінде::
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 85 784 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 038 140 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 038 140 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 929 172 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 109 363 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 218 331 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 10.10.2024 № 24/232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 2024 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 741 372 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай қаласына – 258 906 мың теңге;
Топар кентіне – 36 959 мың теңге;
Қарабас кентіне – 30 390 мың теңге;
Южный кентіне – 27 110 мың теңге;
Дубовка ауылдық округіне – 53 854мың теңге;
Ақбастау ауылдық округіне – 33 899 мың теңге;
Есенгелді ауылдық округіне – 41 462 мың теңге;
Қарағанды ауылдық округіне – 35 704 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне – 26 825 мың теңге;
Курмин ауылдық округіне – 20 370 мың теңге;
Құлаайғыр ауылдық округіне – 38 815 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне – 42 412 мың теңге;

Самарскому сельскому округу – 27 823 тысяч тенге;
селу Сарепта – 38 744 тысяч тенге;
селу Юбилейное – 28 099 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам города районного значения, сел, поселков, сельских округов согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам города районного значения, сел, поселков, сельских округов определяется на основании постановления акимата Абайского района.

Самарка ауылдық округіне – 27 823 мың теңге;
Сәрепті ауылына – 38 744 мың теңге;
Юбилейное ауылына – 28 099 мың теңге.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 2024 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Абай ауданы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.

5. Утвердить резерв акимата Абайского района на 2024 год в сумме 21 963 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 04.07.2024 № 21/203 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1 к решению Абайского районного маслихата
от 21 декабря 2023 года

5. Абай ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 21 963 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 04.07.2024 № 21/203 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы

4 335
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 313
9
Прочие государственные услуги общего характера
2 763 567
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 471 029
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 943
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
78 395
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 343 591
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
100
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
206 944
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
130 945
015
Капитальные расходы государственного органа
953
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
75 046
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
57 937
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
41 011
003
Капитальные расходы государственного органа
16 926
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
27 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
27 657
02
Оборона
89 398
1
Военные нужды
38 584
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 584
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
38 584
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
50 814
122
Аппарат акима района (города областного значения)
50 814
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
32 518
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18 296
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
22 537
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
22 537
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

4 335
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 313
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
2 763 567
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 471 029
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 943
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
78 395
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 343 591
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
100
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
206 944
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
130 945
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
953
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
75 046
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57 937
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 011
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 926
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
27 657
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 657
02
Қорғаныс
89 398
1
Әскери мұқтаждар
38 584
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 584
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
38 584
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
50 814
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
50 814
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
32 518
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18 296
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
22 537
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
22 537
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

22 537
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 537
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 241 687
1
Социальное обеспечение
38 411
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 411
005
Государственная адресная социальная помощь
38 411
2
Социальная помощь
1 061 998
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 061 998
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 447
006
Оказание жилищной помощи
2 043
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
153 226
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
771
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
227 232
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
644 279
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
141 278
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 278
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 438
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
36 040
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 733 975
1
Жилищное хозяйство
1 774 443
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 752 289
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
980 350
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
771 939
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
16 154
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

22 537
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
22 537
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 241 687
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
38 411
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 411
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38 411
2
Әлеуметтік көмек
1 061 998
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 061 998
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 447
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 043
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
153 226
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
771
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
227 232
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
644 279
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
141 278
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 278
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 438
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
36 040
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 733 975
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 774 443
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 752 289
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
980 350
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
771 939
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 154
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 559 136
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
571 403
Жилищно-коммунальное хозяйство
887 733
Ремонт автомобильных дорог
100 000
Целевые трансферты на развитие
3 478 332
из областного бюджета
3 478 332
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
100 000
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 730 739
Реконструкция канализационных внутриквартальных сетей г.Абай
300 000
Строительство жилья коммунального жилищного фонда
700 315
Развитие транспортной инфраструктуры
347 278
Строительство полигона для размещения твердых бытовых отходов в г.Абай
300 000
Бюджетные кредиты
929 172
из республиканского бюджета
81 224
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
81 224
из областного бюджета
847 948
Строительство жилья коммунального жилищного фонда
280 035
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
567 913
Приложение 5 к решению Абайского районного маслихата
от 21 декабря 2023 года
№ 13/124
Целевые трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 10.10.2024 № 24/232 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Итого
2 418 737
в том числе:
Целевые текущие трансферты
2 418 637
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
75 082
Капитальные расходы государственного органа
9 581
Управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа
6 838
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа
312
Освещение улиц в населенных пунктах
37 655
Обеспечение санитарии населенных пунктов
63 460
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 107 190
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
274 301
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
209 388
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
634 830
Целевые трансферты на развитие
100
Строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
100

1 559 136
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
571 403
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
887 733
Автомобиль жолдарын жөндеу
100 000
Берілетін нысаналы даму трансферттері
3 478 332
Облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
3 478 332
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
100 000
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 730 739
Абай қаласының кварталішілік кәріз желілерін қайта құру
300 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы
700 315
Көлік инфрақұрылымын дамыту
347 278
Абай қаласында қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыруға арналған полигон салу
300 000
Бюджеттік кредиттер
929 172
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
81 224
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
81 224
Облыстық бюджеттен
847 948
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы
280 035
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
567 913
Абай аудандық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 13/124 шешіміне
5 қосымша
2024 жылға арналған аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 10.10.2024 № 24/232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
2 418 737
оның ішінде:
Трансферттер
2 418 637
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
75 082
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 581
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқару
6 838
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
312
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
37 655
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
63 460
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 107 190
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
274 301
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
209 388
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
634 830
Нысаналы даму трансферттері
100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау
100