O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2023 года № 14/136.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Абай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 221 447 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 322 350 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 243 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 502 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 859 352 тысяч тенге;
2) затраты – 1 224 153 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 706 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 706 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 706 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 09.04.2024 № 18/176 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе поступлений в бюджет города Абай на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2024-2026 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 403 863 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 129 068 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 470 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 272 815 тысяч тенге;
2) затраты – 483 726 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 79 863 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 863 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 14/136 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 221 447 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 322 350 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 243 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 502 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 859 352 мың теңге;
2) шығындар – 1 224 153 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 706 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 706 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 706 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 09.04.2024 № 18/176 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Абай қаласының бюджетінің түсімдер құрамында 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 403 863 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 129 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 510 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 272 815 мың теңге;
2) шығындар – 483 726 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 79 863 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 79 863 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 79 863 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 09.04.2024 № 18/176 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Топар на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 8.
5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2024-2026 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 319 158 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 371 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 306 787 тысяч тенге;
2) затраты – 337 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 18 326 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 326 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 326 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 09.04.2024 № 18/176 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 12.
7. Утвердить бюджет поселка Южный на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 446 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 260 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 108 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70 078 тысяч тенге;
2) затраты – 81 446 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 09.04.2024 № 18/176 (вводится в действие с 01.01.2024).

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 79 863 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 09.04.2024 № 18/176 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Топар кенті бюджетінің түсімдер құрамында 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 319 158 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 306 787 мың теңге;
2) шығындар – 337 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 18 326 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 326 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 18 326 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 09.04.2024 № 18/176 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің түсімдер құрамында 12 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2024-2026 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 446 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 260 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 108 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 70 078 мың теңге;
2) шығындар – 81 446 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 09.04.2024 № 18/176 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Южный на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 16.
9. Утвердить бюджет Дубовского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 17, 18 и 19 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 205 533 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 292 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 665 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 871 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 176 705 тысяч тенге;
2) затраты – 209 161 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 3 628 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 628 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 628 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 09.04.2024 № 18/176 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть в составе поступлений в бюджет Дубовского сельского округа на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 20.
11. Утвердить бюджет Акбастауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 21, 22 и 23 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 188 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 590 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 578 тысяч тенге;
2) затраты – 46 188 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
12. Учесть в составе поступлений в бюджет Акбастауского сельского округа на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 24.

8. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Южный кенті бюджетінің түсімдер құрамында 16 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2024-2026 жылдарға арналған Дубовка ауылдық округінің бюджеті 17, 18 және 19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 205 533 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 292 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 665 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 871 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 176 705 мың теңге;
2) шығындар – 209 161 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 3 628 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 628 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 3 628 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 09.04.2024 № 18/176 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Дубовка ауылдық округінің бюджетінің түсімдер құрамында 20 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Ақбастау ауылдық округінің бюджеті 21, 22 және 23 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 188 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 590 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 578 мың теңге;
2) шығындар – 46 188 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
12. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Ақбастау ауылдық округінің бюджетінің түсімдер құрамында 24 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 243 тысячтенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 243 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 29 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 09.04.2024 № 18/176 (вводится в действие с 01.01.2024).
30. Учесть в составе поступлений в села Юбилейное на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 60.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 243 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 16 243 мың теңге.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 09.04.2024 № 18/176 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Юбилейное ауылы бюджетінің түсімдер құрамында 60 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

18 264
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5 100
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2 100
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
11 064

18 264
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
5 100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
2 100
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
11 064