O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2023 года № 14/136.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Абай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 591 162 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 341 040 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 243 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 502 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 210 377 тысяч тенге;
2) затраты – 1 593 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 706 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 706 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 706 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 22/209 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе поступлений в бюджет города Абай на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2024-2026 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 503 861 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 129 068 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 470 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 372 813 тысяч тенге;
2) затраты – 583 724 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 79 863 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 863 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 14/136 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 591 162 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 341 040 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 243 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 502 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 210 377 мың теңге;
2) шығындар – 1 593 868 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 706 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 706 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 706 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 05.07.2024 № 22/209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Абай қаласының бюджетінің түсімдер құрамында 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 503 861 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 129 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 510 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 372 813 мың теңге;
2) шығындар – 583 724 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 79 863 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 79 863 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 79 863 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 22/209 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Топар на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 8.
5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2024-2026 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 319 158 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 371 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 306 787 тысяч тенге;
2) затраты – 338 603 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 19 445 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 445 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 445 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 22/209 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 12.
7. Утвердить бюджет поселка Южный на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 223 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 260 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 108 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 855 тысяч тенге;
2) затраты – 80 869 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 646 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 646 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 646 тысяч тенге.

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 79 863 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 05.07.2024 № 22/209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Топар кенті бюджетінің түсімдер құрамында 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 319 158 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 306 787 мың теңге;
2) шығындар – 338 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 19 445 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 445 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 19 445 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 05.07.2024 № 22/209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің түсімдер құрамында 12 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2024-2026 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 223 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 260 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 108 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 66 855 мың теңге;
2) шығындар – 80 869 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 646 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 646 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 646 мың теңге.

16. Учесть в составе поступлений в бюджет Карагандинского сельского округа на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 32.
17. Утвердить бюджет Коксунского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 33, 34 и 35 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 135 408 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 213 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 352 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 121 843 тысяч тенге;
2) затраты – 135 730 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 322 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 322 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 322 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 22/209 (вводится в действие с 01.01.2024).
18. Учесть в составе поступлений в бюджет Коксунского сельского округа на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 36.
19. Утвердить бюджет Курминского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 358 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 112 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 172 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 074 тысяч тенге;
2) затраты – 61 381 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 27 023 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 023 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 023 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 05.07.2024 № 22/209 (вводится в действие с 01.01.2024).

16. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Қарағанды ауылдық округінің бюджетінің түсімдер құрамында 32 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
17. 2024-2026 жылдарға арналған Көксу ауылдық округінің бюджеті 33, 34 және 35 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135 408 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 213 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 352 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 121 843 мың теңге;
2) шығындар – 135 730 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 322 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 322 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 322 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 05.07.2024 № 22/209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2024 жылға арналған Көксу ауылдық бюджетінің түсімдер құрамында 36 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
19. 2024-2026 жылдарға арналған Қурмин ауылдық округінің бюджеті 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 358 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 172 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23 074 мың теңге;
2) шығындар – 61 381 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 27 023 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 023 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 27 023 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 05.07.2024 № 22/209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

18 264
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5 100
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2 100
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
11 064

18 264
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
5 100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
2 100
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
11 064