О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 20 декабря 2023 года № 98.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8552692 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3107177 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 476561 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3567 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4965387 тысяч тенге;
2) затраты – 8985613 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34723 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 79378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44655 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 20000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -487644 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 487644 тысяч тенге:
поступление займов – 647291 тысяч тенге;
погашение займов – 87240 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – -72407 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2024 № 225 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог – по 99 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – по 80 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;
3) по социальному налогу – 78 процентов;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры – 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 871683 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджетов согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 98 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8552692 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3107177 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 476561 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 3567 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4965387 мың теңге;
2) шығындар – 8985613 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34723 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 79378 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44655 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 20000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – -487644 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 487644 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 647291 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87240 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -72407 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 04.12.2024 № 225 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша – 99 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 80 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын - 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын – 100 пайыздан;
3) әлеуметтік салық бойынша – 78 пайыздан;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша – 100 пайыздан.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері 871683 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық және облыстық бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджетке берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер сомаларын бөлу Ақтоғай ауданы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.

5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам села, поселков, сельских округов из районного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам села, поселков, сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
6. Установить в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты села, поселков, сельских округов в сумме 759175 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 108524 тысячи тенге;
поселоку Сарышаган – 69432 тысяч тенге;
поселоку Шашубай – 75674 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 38285 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 30886 тысяч тенге;
сельскому округу Жидебай – 37423 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 31678 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 34620 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 32832 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 35355 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 44689 тысяч тенге;;
сельскому округу Нуркен – 34013 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 47612 тысяч тенге
сельскому округу Сарытерек – 36972 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 52022 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 49158 тысяч тенге.

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Ақтоғай ауданы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.
6. Аудандық бюджеттен ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 759175 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 108524 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 69432 мың теңге;
Шашубай кентіне – 75674 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 38285 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 30886 мың теңге;
Жидебай ауылдық округіне – 37423 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 31678 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 34620 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 32832 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 35355 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 44689 мың теңге;
Нүркен ауылдық округіне – 34013 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 47612 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округіне – 36972 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 52022 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 49158 мың теңге.

11000
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1000
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
10000
9
Прочие государственные услуги общего характера
239245
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75792
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
75708
015
Капитальные расходы государственного органа
84
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
47398
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
47398
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
85338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
85338
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30717
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30717
02
Оборона
22060
1
Военные нужды
18498
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18498
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18498
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3562
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3562
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
435
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3127
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6407
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6407
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6407
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6407
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
410034
1
Социальное обеспечение
27415
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27415

11000
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1000
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
10000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
239245
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75792
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75708
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
84
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
47398
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47398
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
85338
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85338
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30717
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30717
02
Қорғаныс
22060
1
Әскери мұқтаждар
18498
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18498
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18498
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3562
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3562
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
435
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3127
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6407
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6407
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6407
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6407
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
410034
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27415
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27415

005
Государственная адресная социальная помощь
27415
2
Социальная помощь
243049
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
243049
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19500
006
Оказание жилищной помощи
1100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
455
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152416
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
34578
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
139570
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139570
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54412
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
520
021
Капитальные расходы государственного органа
215
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
65423
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1398669
1
Жилищное хозяйство
781696
467
Отдел строительства района (города областного значения)
755000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
525000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
230000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26696
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
26696
2
Коммунальное хозяйство
616973
467
Отдел строительства района (города областного значения)
270000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
270000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27415
2
Әлеуметтiк көмек
243049
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
243049
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19500
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
455
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
152416
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34578
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
139570
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139570
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54412
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
520
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
215
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
65423
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1398669
1
Тұрғын үй шаруашылығы
781696
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
755000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
525000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
230000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26696
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
26696
2
Коммуналдық шаруашылық
616973
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
270000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
270000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

32937
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4456
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
40275
на проведение среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
409963
Целевые трансферты на развитие
3178080
в том числе:
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
180000
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
90037
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1553638
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1354405
Бюджетные кредиты
647291
в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов
79378
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда
567913
Приложение 5
к решению Актогайского районного маслихата
от 20 декабря 2023 года № 98
Целевые трансферты бюджетам села, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2024 № 225 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
246376
в том числе:
Целевые текущие трансферты
246376
в том числе:
на содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов акиматов села, поселков, сельских округов
50967
на жилищно-коммунальное хозяйство
37124
на освещение улиц населенных пунктов
13935
на благоустройства и обеспечение санитарии населенных пунктов
136058
на проведение государственной информационной политики
8292

32937
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4456
әлеуметтік осал адамдар үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
40275
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
409963
Нысаналы даму трансферттері:
3178080
оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
180000
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
90037
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1553638
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1354405
Бюджеттік кредиттер
647291
оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
79378
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
567913
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 98 шешіміне 5 қосымша
2024 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 04.12.2024 № 225 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
246376
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
246376
оның ішінде:
ауыл, кенттер, ауылдық округтер әкімдіктерінің объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
50967
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
37124
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
13935
елді мекендерді абаттандыру және санитариясын қамтамасыз етуге
136058
мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізуге
8292