О бюджете поселков, сельских округов Осакаровского района на 2024-2026 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2023 года № 15/143.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Осакаровка на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 214 989 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 91 431 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 120 458 тысяч тенге;
2) затраты – 247 989 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 33 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33 000 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 28.02.2024 № 17/162 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Молодежный на 2024-2026 годы согласно приложениям 5, 6, 7, 8 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 179 191 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 35 068 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 144 123 тысяч тенге;
2) затраты – 194 591 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 400 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 400 тысяч тенге.

Осакаров ауданының кенттерінің, ауылдық округтарының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 15/143 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Осакаровка кентінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 214 989 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 91 431 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 120 458 мың теңге;
2) шығындар – 247 989 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 33 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 33 000 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 33 000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 28.02.2024 № 17/162 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Молодежный кентінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 5, 6, 7, 8 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 179 191 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 35 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 144 123 мың теңге;
2) шығындар - 194 591 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -15 400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 15 400 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 15 400 мың теңге.

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 28.02.2024 № 17/162 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Утвердить бюджет Озерного сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 29, 30, 31, 32 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 329 405 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 4 788 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 415 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 324 202 тысяч тенге;
2) затраты – 331 325 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 652 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 652 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 652 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 28.02.2024 № 17/162 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Утвердить бюджет Кундуздинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 33, 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 882 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 400 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 40 482 тысяч тенге;
2) затраты – 41 882 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 28.02.2024 № 17/162 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Озерный ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 29, 30, 31, 32 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 329 405 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 415 мың теңге;
трансферттер түсімі – 324 202 мың теңге;
2) шығындар - 331 325 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 652 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 2 652 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 652 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 28.02.2024 № 17/162 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Құндызды ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 33, 34, 35, 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 882 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 482 мың теңге;
2) шығындар - 41 882 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

Сноска. Пункт 23 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 28.02.2024 № 17/162 (вводится в действие с 01.01.2024).
24. Учесть в составе поступлений и расходов бюджетов поселков, сельских округов на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 68, 72, 76, 80, 84, 88 и 92.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Саккулаков
Приложение 1 к решению
Осакаровского районного маслихата

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 28.02.2024 № 17/162 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2024 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің түсімдері мен шығыстарының құрамында жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер қосымшаға сәйкес ескерілсін 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 68, 72, 76, 80, 84, 88 және 92.
25. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Саккулаков
Осакаров аудандық мәслихатының

33 482
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
64
Целевые текущие трансферты из районного бюджета
33 418
Целевые текущие трансферты:
из республиканского бюджета:
64
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
64
из районного бюджета:
33 418
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
15 678
На освещение улиц в населенных пунктах
1 100
На обеспечение санитарии населенных пунктов
3 400
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 100
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
6 700
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1 440

33 482
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
64
Аудандық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
33 418
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
республикалық бюджеттен:
64
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
64
аудандық бюджеттен:
33 418
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
15 678
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
1 100
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
3 400
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
5 100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
6 700
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1 440