О бюджете поселков, сельских округов Осакаровского района на 2024-2026 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2023 года № 15/143.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Осакаровка на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 259 965 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 141 431 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 115 434 тысяч тенге;
2) затраты – 295 965 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 000 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2024 № 27/259 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Молодежный на 2024-2026 годы согласно приложениям 5, 6, 7, 8 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 186 308 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 58 068 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 128 240 тысяч тенге;
2) затраты – 201 708 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 400 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 400 тысяч тенге.

Осакаров ауданының кенттерінің, ауылдық округтарының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 15/143 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Осакаровка кентінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 259 965 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 141 431 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115 434 мың теңге;
2) шығындар – 295 965 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 36 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 000 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 36 000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 27/259 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Молодежный кентінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 5, 6, 7, 8 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 186 308 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 58 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 128 240 мың теңге;
2) шығындар - 201 708 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -15 400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 400 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 15 400 мың теңге.

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2024 № 27/259 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить бюджет Николаевского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 37, 38, 39, 40 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 154 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 7 126 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 244 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 784 тысяч тенге;
2) затраты – 42 154 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2024 № 27/259 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить бюджет сельского округа Карагайлы на 2024-2026 годы согласно приложениям 41, 42, 43, 44 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 579 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 11 919 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 38 660 тысяч тенге;
2) затраты – 51 718 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 139 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 139 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 139 тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2024 № 27/259 (вводится в действие с 01.01.2024).

5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 27/259 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Николаев ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 37, 38, 39, 40 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 154 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 126 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 244 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 784 мың теңге;
2) шығындар - 42 154 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 27/259 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Қарағайлы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 41, 42, 43, 44 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 579 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 919 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 38 660 мың теңге;
2) шығындар - 51 718 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 139 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 139 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 139 теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 27/259 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 23 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2024 № 27/259 (вводится в действие с 01.01.2024).
24. Учесть в составе поступлений и расходов бюджетов поселков, сельских округов на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 68, 72, 76, 80, 84, 88 и 92.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Саккулаков
Приложение 1 к решению
Осакаровского районного
маслихата от "26" декабря 2023
года № 15/143
Бюджет поселка Осакаровка на 2024 год

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 27/259 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2024 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің түсімдері мен шығыстарының құрамында жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер қосымшаға сәйкес ескерілсін 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 68, 72, 76, 80, 84, 88 және 92.
25. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Саккулаков
Осакаров аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
"26" желтоқсандағы № 15/143
шешіміне 1-қосымша
Осакаровка кентінің 2024 жылға арналған бюджеті

33 432
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
64
Целевые текущие трансферты из районного бюджета
33 368
Целевые текущие трансферты:
из республиканского бюджета:
64
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
64
из районного бюджета:
33 368
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
15 628
На освещение улиц в населенных пунктах
1 100
На обеспечение санитарии населенных пунктов
3 400
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 100
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
6 700
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1 440

33 432
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
64
Аудандық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
33 368
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
республикалық бюджеттен:
64
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
64
аудандық бюджеттен:
33 368
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
15 628
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
1 100
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
3 400
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
5 100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
6 700
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1 440