Об отверждении бюджета города Кызылорда на 2024-2026 годы
Решение Кызылординского городского маслихата от 20 декабря 2023 года № 85-11/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 899 176,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 977 276,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 472 731,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 249 045,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 200 124,0 тысяч тенге;
2) затраты – 79 548 659,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 301 679,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 451 162,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 149 482,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 451 475,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 451 475,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 402 636,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 402 636,5 тысяч тенге;
поступление займов – 18 206 463,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 775 431,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 971 605,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылординского городского маслихата от 31.05.2024 № 157-21/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Определить норматив распределения доходов в городской бюджет на 2024 год в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" 10 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" 10 процентов;
3) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" 10 процентов.
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 9 077 535,0 тысяч тенге.
3-1. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 453 981,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Кызылординского городского маслихата от 14.02.2024 № 116-15/1 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кызылординского городского маслихата от 31.05.2024 № 157-21/1 (вводится в действие с 01.01.2024).

2024-2026 жылдарға арналған Қызылорда қаласының бюджетін бекіту туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 85-11/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 745 637,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 977 276,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 472 731,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 527 271,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 768 358,4 мың теңге;
2) шығындар – 93 397 893,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 298 905,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 451 162,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 152 256,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 451 475,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 451 475,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 402 636,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –20 402 636,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 21 206 463,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 775 431,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 971 605,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда қалалық мәслихатының 31.07.2024 № 173-23/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға Қызылорда қаласы бюджетіне кірістерді бөлу нормативі төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша 10 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша 10 пайыз;
3) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша 10 пайыз.
3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 9 077 535,0 мың теңге болып көзделсін.
3-1. Жергілікті атқарушы органының резерві 593 981,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 14.02.2024 № 116-15/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қызылорда қалалық мәслихатының 31.07.2024 № 173-23/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2024 год согласно приложению 4.
5. Утвердить распределение субвенции из городского бюджета бюджетам поселков и сельских округов на 2024 год в объеме 1 043 768,0 тысяч тенге, в том числе:
поселок Тасбогет
206 966,0 тысяч тенге;
поселок Белкуль
72 546,0 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма
113 635,0 тысяч тенге;
сельский округ Аксуат
103 555,0 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжарма
143 045,0 тысяч тенге;
сельский округ Карауылтобе
95 390,0 тысяч тенге;
сельский округ Кызылозек
109 903,0 тысяч тенге;
сельский округ Косшынырау
124 431,0 тысяч тенге;
сельский округ Талсуат
74 297,0 тысяч тенге.
6. Утвердить распределение субвенции из городского бюджета бюджетам поселков и сельских округов на 2025 год в объеме 1 206 933,0 тысяч тенге, в том числе:
поселок Тасбогет
222 114,0 тысяч тенге;
поселок Белкуль
76 957,0 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма
124 676,0 тысяч тенге;
сельский округ Аксуат
112 515,0 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжарма
155 640,0 тысяч тенге;
сельский округ Карауылтобе
142 187,0 тысяч тенге;
сельский округ Кызылозек
118 527,0 тысяч тенге;
сельский округ Косшынырау
134 950,0 тысяч тенге;
сельский округ Талсуат
119 367,0 тысяч тенге.
7. Утвердить распределение субвенции из городского бюджета бюджетам поселков и сельских округов на 2026 год в объеме 1 159 319,0 тысяч тенге, в том числе:
поселок Тасбогет
208 643,0 тысяч тенге;
поселок Белкуль
62 099,0 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма
121 768,0 тысяч тенге;
сельский округ Ақсуат
108 635,0 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжарма
153 309,0 тысяч тенге;
сельский округ Карауылтобе

4. 2024 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Қалалық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған субвенция көлемі 1 043 768,0 мың теңге, оның ішінде:
Тасбөгет кенті
206 966,0 мың теңге;
Белкөл кенті
72 546,0 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі
113 635,0 мың теңге;
Ақсуат ауылдық округі
103 555,0 мың теңге;
Қызылжарма ауылдық округі
143 045,0 мың теңге;
Қарауылтөбе ауылдық округі
95 390,0 мың теңге;
Қызылөзек ауылдық округі
109 903,0 мың теңге;
Қосшыңырау ауылдық округі
124 431,0 мың теңге;
Талсуат ауылдық округі
74 297,0 мың теңге
сомасында белгіленсін.
6. Қалалық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған субвенция көлемі 1 206 933,0 теңге, оның
Тасбөгет кенті
222 114,0 мың теңге;
Белкөл кенті
76 957,0 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі
124 676,0 мың теңге;
Ақсуат ауылдық округі
112 515,0 мың теңге;
Қызылжарма ауылдық округі
155 640,0 мың теңге;
Қарауылтөбе ауылдық округі
142 187,0 мың теңге;
Қызылөзек ауылдық округі
118 527,0 мың теңге;
Қосшыңырау ауылдық округі
134 950,0 мың теңге.
Талсуат ауылдық округі
119 367,0 мың теңге
сомасында белгіленсін.
7. Қалалық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған субвенция көлемі 1 159 319,0 мың теңге, оның
Тасбөгет кенті
208 643,0 мың теңге;
Белкөл кенті
62 099,0 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі
121 768,0 мың теңге;
Ақсуат ауылдық округі
108 635,0 мың теңге;
Қызылжарма ауылдық округі
153 309,0 мың теңге;
Қарауылтөбе ауылдық округі

26 062,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
217 345,0
6
Уголовно-исполнительная система
44 273,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 273,0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
44 273,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
173 072,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
173 072,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
173 072,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 553 581,9
1
Социальное обеспечение
2 832 384,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 832 384,0
.005
Государственная адресная социальная помощь
2 831 544,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
840,0
2
Социальная помощь
2 994 796,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 967 537,6
.004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 264,0
.006
Оказание жилищной помощи
55 666,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
841 621,0
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
421,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
54 826,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
143 904,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
214 225,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
123 259,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 481 391,5
.027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
41 959,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

26 062,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
210 801,0
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
44 273,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 273,0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
44 273,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
166 528,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
166 528,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
166 528,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 762 624,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 832 384,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 832 384,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 831 544,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
840,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 152 822,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 125 563,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 264,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 666,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
848 829,0
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
421,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
54 826,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
143 904,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
214 225,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
123 259,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 652 209,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
41 959,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

27 259,0
.068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
27 259,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 726 401,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 726 401,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
235 075,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 858,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 289 579,0
.054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
184 152,0
.067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 736,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
42 622 285,0
1
Жилищное хозяйство
29 848 399,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 582 396,1
002
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
600 878,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2 199,0
.059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
979 319,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
28 209 870,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7 253 770,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 424 833,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
14 531 267,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
56 133,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
55 633,1
.005
Капитальные расходы государственного органа
500,0
2
Коммунальное хозяйство
6 552 194,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 171 865,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
70 279,0
.048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
5 101 586,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 380 328,9

27 259,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
27 259,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 177 418,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 177 418,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
236 595,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 958,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 335 976,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
184 152,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 736,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
48 323 019,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
34 308 198,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 522 976,1
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
600 878,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2 199,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
919 899,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
32 729 089,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10 253 770,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 933 492,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
14 541 827,0
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
56 133,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 633,1
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
2
Коммуналдық шаруашылық
6 979 208,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 203 166,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
70 279,0
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
5 132 887,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 776 041,4

3 584,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
311 889,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
111 162,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
111 162,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
148 656,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
148 656,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
52 071,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
52 071,0
02
Оборона
33 457,0
1
Военные нужды
33 457,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33 457,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
33 457,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
201 123,0
6
Уголовно-исполнительная система
47 652,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 652,0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
47 652,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
153 471,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
153 471,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
153 471,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 876 209,0
1
Социальное обеспечение
2 957 163,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 957 163,0
.005
Государственная адресная социальная помощь
2 956 268,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
895,0
2
Социальная помощь
3 038 762,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 960 927,0
.004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 931,0
.006
Оказание жилищной помощи
74 237,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

3 584,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
311 889,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
111 162,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 162,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
148 656,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 656,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
52 071,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 071,0
02
Қорғаныс
33 457,0
1
Әскери мұқтаждар
33 457,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33 457,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
33 457,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
201 123,0
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
47 652,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 652,0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
47 652,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
153 471,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
153 471,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
153 471,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 876 209,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 957 163,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 957 163,0
.005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 956 268,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
895,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 038 762,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 960 927,0
.004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 931,0
.006
Тұрғын үйге көмек көрсету
74 237,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек