О бюджете поселка Жосалы на 2024-2026 год
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 106.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жосалы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 1 110 720,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления -151 733 тысяч тенге;
неналоговые поступления -135 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 24 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 934 452,9 тысяч тенге;
2) затраты - 1 146 090,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0;
бюджетные кредиты - 0;
погашение бюджетных кредитов - 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - -35 370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 370 тысяч тенге;
поступления займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 35 370 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 169 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.10.2024 № 205 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в 2024 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет поселка Жосалы установлен в размере 128 197 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные за счет областного бюджета в бюджете поселка Жосалы на 2024 год согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные за счет районного бюджета в бюджете поселка Жосалы на 2024 год согласно приложению 5.
4-1. Предусмотреть возврат в районный бюджет неиспользованные (недоиспользованные) целевые трансферты, выделенные из Республиканского бюджета за счет Национального фонда Республики Казахстан в 2023 году 4,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
4-2. Предусмотреть возврат в районный бюджет неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2023 году 16 902,3 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Жосалы кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 106 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан РеспубликасыКодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Жосалы кентінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 110 720,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 151 733 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 135 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 400 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 934 452,9 мың теңге;
2) шығындар – 1 146 090,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 370 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 35 370 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 169 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.10.2024 № 205 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Жосалы кентінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 128 197 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4-1. 2023 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен Республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 4,0 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 137 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 16 902,3 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
4-3. Предусмотреть возврат в районный бюджет неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году 7 825,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. Шешім 4-2 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 137 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-3. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 7 825,8 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-3 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 137 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

4-4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные за счет республиканского бюджета в бюджете поселка Жосалы на 2024 год, согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 106
Бюджет поселка Жосалы на 2024 год

4-4. 2024 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 4-4 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 137 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 106 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Жосалы кентінің бюджеті

457 572,7
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 106
Целевые трансферты, предусмотренные за счет республиканского бюджета в бюджете поселка Жосалы на 2024 год
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Целевые текущие трансферты:
549,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета
549,0
в том числе:
1
Аппарат акима поселка Жосалы
549,0

457 572,7
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 106 шешіміне 6-қосымша
2024 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 137 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
549,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
549,0
оның ішінде:
1
Жосалы кенті әкімінің аппаратына
549,0