О бюджете сельского округа Акай на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 108.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 155 666,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 427,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 2 264,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 116 974,2 тысяч тенге;
2) затраты – 158 780,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 113,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 113,6 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 3 113,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 139; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 171 (вводится в действие с 01.01.2024); от 30.10.2024 № 211 (вводится в действие с 01.01.2024); от 26.12.2024 № 228 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в 2024 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Акай установлен в размере 86 680 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай, на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 4.
3-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
3-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 449,9 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 108 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 155 666,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 427,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 264,8 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 116 974,2 мың теңге;
2) шығындар – 158 780,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 113,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 113,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу - 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 3 113,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 139; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 171 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 30.10.2024 № 211 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 228 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Ақай ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 86 680 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3-1. 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,1 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-2. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 449,9 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
3-3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-3. 2024 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 3-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 108
Бюджет сельского округа Акай на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2024 № 228 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1.Доходы

4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 108 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 228 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
7
Поступление займов
0
16
Погашение займов
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 108
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2024 год за счет районного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2024 № 228 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
30 020,2
1
На разработку проектно-сметной документации на средний ремонт улицы Коркыт ата сельского округа Акай
0
2
На разработку проектно-сметной документации на средний ремонт улицы Космонавтов сельского округа Акай
0
3
На изготовление вывески с объемными освещенными буквами "АДАЛ АДАМ" МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" к дому клуба села Акай
198,0
4
На подготовку проектно-сметной документации на средний ремонт 5 улиц (Төле би, Жанқожа батыр, Құншығаров, Қорқыт ата, Ғарышкерлер) в селе Акай
2 874,4
5
На проведение экспертизы проектно-сметной документации на средний ремонт 5 улиц в селе Акай
1 439,1
6
На подготовку проектно-сметной документации на строительство гравийных дорог 22 улиц села Акай Кармакшинского района Кызылординской области
6 957,1
7
На приобретение LED 5 х 6 м экрана в дом клуба села Акай
4 075,5
8
На установку 5 автобусных остановок на пересечения улиц между дорогой на аэрапортКрайний и парком Достык в сельском округе Акай
0
9
На регистрация и подготовку технического паспорта на 23 улицы сельского округа Акай
3 479,0
10
На подготовку акта о предоставлений права частной собственности на земельный участок на 23 улицы в сельском округе Акай
9 763,0
11
На приобретение необходимых материалов для установки светильников освещения в вечернее время открытой площадки ВАИ сельского округа Акай
1 234,1
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 108
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2024 год за счет республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
274,0
1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
274,0
в том числе:
аппарат акима сельского округа Акай

5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0
7
Қарыздар түсімдері
0
16
Қарыздарды өтеу
0
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 108 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 228 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
30 020,2
1
Ақай ауылдық округінің Қорқыт ата көшесін орташа жөндеуге жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге
0
2
Ақай ауылдық округінің Ғарышкерлер көшесін орташа жөндеуге жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге
0
3
Ақай ауылдық клуб үйіне "АДАЛ АДАМ" МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" атты көлемді жарықтандырылған әріптермен маңдайша дайындау жұмыстарына
198,0
4
Ақай ауылындағы 5 көшелерді автомобиль жолдарын орташа жөндеу үшін жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге (Төле би, Жанқожа батыр, Құншығаров, Қорқыт ата, Ғарышкерлер)
2 874,4
5
Ақай ауылындағы 5 көшелерді автомобиль жолдарын орташа жөндеу үшін сараптамадан өткізуге
1 439,1
6
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы, Ақай ауылының 21 көшелеріне қиыршық тас жолдарын салу үшін жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге
6 957,1
7
Ақай ауылдық округі клубы үйіне LED экран 5 х 6 м сатып алуға
4 075,5
8
Ақай ауылдық округіндегі Крайний әуежайына барар жол мен Достық саябағының аралығындағы көшелер қиылыстарына 5 дана аялдама орналастыруға
0
9
Ақай ауылдық округіндегі 23 көшелеріне техникалық паспорт жасату және тіркету үшін
3 479,0
10
Ақай ауылдық округіндегі 23 көшелеріне жер учаскесіне жеке меншік құқығын беретін акт дайындау үшін
9 763,0
11
Ақай ауылдық округіндегі ВАИ ашық алаңын кешкі мезгілде жарықтандыру шамдарын орнату жұмыстарын жүргізу үшін қажетті құрал жабдықтар сатып алуға
1 234,1
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 108 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 5-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
274,0
1
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
274,0
оның ішінде:
Ақай ауылдық округі әкімінің аппаратына