О внесении изменений в решение Шиелийского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 33/3
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 28 апреля 2023 года № 2/2. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шиелийского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 33/3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 120 066,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 875 864 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 140 890 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 34 635 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 068 677,7 тысяч тенге;
2) затраты – 12 520 270,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 215 390 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 414 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 198 610 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -615 593,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 615 593,3 тысяч тенге;
поступление займов – 414 000 тысяч тенге;
погашение займов – 198 610 тысяч тенге;

Шиелі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 33/3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/2 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шиелі аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 33/3 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 120 066,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 875 864 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 140 890 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 34 635 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 068 677,7 мың теңге;
2) шығындар – 12 520 270,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 215 390 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 414 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 198 610 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -615 593,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 615 593,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 414 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу –198 610 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 400 203,3 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата А.Жандарбеков
Приложение к решению
Шиелийского районного маслихата
от "28" апреля 2023 года № 2/2
Приложение к решению
Шиелийского районного маслихата
от "21" декабря 2022 года № 33/3
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 400 203,3 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Аудандық мәслихат төрағасы А.Жандарбеков
Шиелі аудандық мәслихатының
2023 жылғы "28" сәуірдегі
№ 2/2 шешіміне қосымша
Шиелі аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 33/3 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

449
489
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
10001
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
10001
9
Прочие государственные услуги общего характера
1950543,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1572020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43863
013
Капитальные расходы государственного органа
2040
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1526117
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения
213781,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
117143,7
015
Капитальные расходы государственного органа
3660
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
92978
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
40587
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
38997
003
Капитальные расходы государственного органа
1590
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
124155
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
124155
02
Оборона
10840
1
Военные нужды
2608
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2608
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2608
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8232
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8232
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
369
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7863
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
92262
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
92262
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
92262
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

449
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
10001
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10001
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1950543,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1572020
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43863
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2040
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1526117
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
213781,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117143,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3660
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
92978
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
40587
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38997
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1590
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
124155
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124155
02
Қорғаныс
10840
1
Әскери мұқтаждар
2608
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2608
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2608
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастру
8232
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8232
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
369
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке арсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7863
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
92262
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағ басқа да қызметтер
92262
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
92262
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

92262
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3053164,9
1
Социальное обеспечение
558167
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
558167
010
Государственнаяадреснаясоциальнаяпомощь
558167
2
Социальная помощь
2385964,9
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2385964,9
004
Программазанятости
1559980,9
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65562
007
Оказаниежилищнойпомощи
22900
008
Социональная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных звания "Халық қаһарманы" и почетных званий республики 26 июля 1999 года
356
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10385
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137843
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
298097
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
179578
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
111263
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
109033
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
109033
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2508
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19424
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
1924
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
85177
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1046665
1
Жилищное хозяйство
609219
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
609219
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

92262
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3053164,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
558167
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
558167
010
Ммлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
558167
2
Әлеуметтiк көмек
2385964,9
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2385964,9
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1559980,9
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65562
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
22900
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
356
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10385
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137843
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
298097
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
179578
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
111263
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
109033
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
109033
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2508
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19424
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1924
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
85177
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1046665
1
Тұрғын үй шаруашылығы
609219
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
609219
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу (Нұрлы жер бағдарламасы)