О внесении изменений в решение Шиелийского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 33/3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 14 ноября 2023 года № 7/2. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шиелийского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 33/3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 691 930,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 250 964 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 193 358 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 124 777 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 122 831,2 тысяч тенге;
2) затраты – 15 092 133,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 215 390 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 414 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 198 610 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -615 593,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 615 593,3 тысяч тенге;
поступление займов – 414 000 тысяч тенге;
погашение займов – 198 610 тысяч тенге;

"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 33/3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 қарашадағы № 7/2 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 33/3 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 691 930,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 250 964 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 193 358 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 124 777 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 122 831,2 мың теңге;
2) шығындар – 15 092 133,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 215 390 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 414 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 198 610 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -615 593,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 615 593,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 414 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу –198 610 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 400 203,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата А.Жандарбеков
Приложение к решению
Шиелийского районного маслихата
от "14" ноября 2023 года № 7/2
Приложение 1 к решению
Шиелийского районного маслихата
от "21"декабря 2023 года № 33/23
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 400 203,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы А.Жандарбеков
Шиелі аудандық мәслихатының
2023 жылғы "14" қарашадағы
№ 7/2 шешіміне қосымша
Шиелі аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 33/3 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
92262
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
92262
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2336654,1
1
Социальное обеспечение
468704
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0
010
Государственная адресная социальная помощь
0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
468704
005
Государственная адресная социальная помощь
468704
2
Социальная помощь
1651819,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
846571,1
004
Программа занятости
779673,7
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
0
007
Оказание жилищной помощи
0
008
Социональная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных звания "Халық қаһарманы" и почетных званий республики 26 июля 1999 года
0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
66897,4
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
805248
002
Программа занятости
0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
75983
006
Оказание жилищной помощи
750
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
127453
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
92262
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
92262
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2336654,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
468704
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
468704
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
468704
2
Әлеуметтiк көмек
1651819,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
846571,1
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
779673,7
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
66897,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
805248
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
75983
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
750
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
127453
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау

132
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14115
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
278097
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
295338
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
13380
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
216131
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
216131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
118925
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1808
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
1732
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
85177
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8489
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1156818,5
1
Жилищное хозяйство
608762,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12242,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8428,2
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
3814,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
596520
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

132
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
14115
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
278097
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
295338
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
13380
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
216131
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар
216131
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118925
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1808
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1732
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
85177
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8489
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1156818,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
608762,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12242,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
8428,2
059
Елді мекенге біріңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
3814,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
596520
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау