О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2022 года № 173 "О бюджете города Костаная на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 14 апреля 2023 года № 9. Прекращено действие в связи с истечением срока
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 173 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 96932913,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 64838525,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 102592,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5377524,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 26614272,4 тысячи тенге;
2) затраты – 106515782,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6887607,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16134769,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16134769,6 тысяч тенге.";
пункты 4, 5, 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, в том числе:
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в сумме 139528,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселения кандасов и переселенцев в сумме 28208,4 тысяч тенге;
на возмещение расходов по переезду для кандасов и переселенцев в сумме 14490,0 тысяч тенге;
на осуществление единовременных выплат ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан в сумме 9825,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт административных зданий в сумме 286374,0 тысячи тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 95712,0 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов в сумме 388420,0 тысяч тенге;
на проведение чемпионатов по всем видам спорта в сумме 3190,6 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц в сумме 869369,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт внутриквартальных территорий в сумме 1000000,0 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям в сумме 2000000,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 173 "Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № 9 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 173 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96932913,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 64838525,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 102592,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 5377524,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26614272,4 мың теңге;
2) шығындар – 106515782,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 335706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6887607,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 16134769,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16134769,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4, 5, 6 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 139528,0 мың теңге сомасында;
қандастар мен қоныс аукдарушылардың қоныс аударулары үшін тұрғын үйді жалға алу бойынша шығыстарды өтеуге 28208,4 мың теңге сомасында;
қандастар мен қоныс аударушылар үшін көшу шығындарын өтеуге 14490,0 мың теңге сомасында;
Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күніне біржолғы төлемдерді жүзеге асыруға 9825,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік ғимараттарды ағымдағы жөндеуге 286374,0 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 95712,0 мың теңге сомасында;
елді мекендерді абаттандыруға 388420,0 мың теңге сомасында;
барлық спорт түрлерінен чемпионаттар өткізуге 3190,6 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа жөндеуге 869369,0 мың теңге сомасында;
орамішілік аумақтарды ағымдағы жөндеуге 1000000,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 2000000,0 мың теңге сомасында;

на компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений в сумме 955049,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, в том числе:
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 4110563,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 7640103,6 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3893282,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие благоустройства городов и населенных пунктов в сумме 1576427,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 2598184,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1005547,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 9794406,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге 955049,0 мың теңге сомасында.
5. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы даму трансферттері түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферт 4110563,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферт 7640103,6 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 3893282,0 мың теңге сомасында;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға нысаналы трансферт 1576427,0 мың теңге сомасында;
жылу энергетикасы жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 2598184,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға нысаналы трансферт 1005547,0 мың теңге сомасында.
6. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін кредиттеуге 9794406,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
165 888,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
165 888,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165 888,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
165 888,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 465 778,0
1
Социальное обеспечение
893 263,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
893 263,0
005
Государственная адресная социальная помощь
893 263,0
2
Социальная помощь
3 279 884,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 279 884,0
002
Программа занятости
751 139,0
006
Оказание жилищной помощи
20 315,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
483 877,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 361,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
296 247,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
311 760,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 199 402,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
171 783,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
292 631,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
292 631,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
176 789,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 514,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 591,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
69 737,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 377 721,2
1
Жилищное хозяйство
8 074 657,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
165 888,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
165 888,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165 888,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
165 888,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 465 778,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
893 263,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
893 263,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
893 263,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 279 884,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 279 884,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
751 139,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 315,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
483 877,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 361,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
296 247,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
311 760,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 199 402,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
171 783,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
292 631,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
292 631,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 789,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 514,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 591,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
69 737,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 377 721,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8 074 657,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі