О бюджете города Костаная на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 73.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 117 982 117,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 70 454 783,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 263 385,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 914 491,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 34 349 458,8 тысяч тенге;
2) затраты – 125 988 110,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -273 206,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 003 925,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 736 712,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 736 712,4 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 10.07.2024 № 105 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2024 год, составляет 0 тенге.
3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2024 год в сумме 48 435 674,0 тысячи тенге.

Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 73 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 117 982 117,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 70 454 783,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 263 385,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 12 914 491,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 34 349 458,8 мың теңге;
2) шығындар – 125 988 110,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -273 206,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 003 925,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 736 712,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 736 712,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 10.07.2024 № 105 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен 2024 жылға арналған қалалық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. Облыстық бюджетке 2024 жылға арналған қалалық бюджеттен бюджеттік алып қоюлар көлемі 48 435 674,0 мың теңге сомасында белгіленсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме 3 959 743,0 тысячи тенге.
Cноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 10.07.2024 № 105 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Костаная на 2024 год не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно исполняющий обязанности председателя Костанайского городского маслихата А. Исмаилов
Приложение 1
к решению маслихата

4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 3 959 743,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 10.07.2024 № 105 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қостанай қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай қалалық мәслихаты төрағасының міндеттерін уақытша атқарушы А. Исмаилов
Мәслихаттың

50 898,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
447 996,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
328 733,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 351 266,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
501 579,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
501 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
186 922,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 672,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
119 625,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
190 360,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
34 103 487,1
1
Жилищное хозяйство
28 078 931,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
25 368 980,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
22 141 661,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 227 319,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
2 709 950,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
80 870,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 964,0
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
9 713,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3 505,0
059
Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
2 603 898,7
2
Коммунальное хозяйство
3 316 639,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 316 639,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
180 000,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 555 703,6
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 580 935,9
3
Благоустройство населенных пунктов
2 707 916,0

50 898,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
447 996,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
328 733,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 351 266,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
501 579,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
501 579,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
186 922,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 672,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
119 625,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
190 360,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
34 103 487,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28 078 931,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
25 368 980,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
22 141 661,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 227 319,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
2 709 950,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 870,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 964,0
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
9 713,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
3 505,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
2 603 898,7
2
Коммуналдық шаруашылық
3 316 639,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 316 639,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
180 000,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 555 703,6
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 580 935,9
3
Елді-мекендерді көркейту
2 707 916,0