О бюджете города Костаная на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 73. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 397 956,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 70 631 230,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 675 133,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 853 670,3 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 237 922,8 тысячи тенге;
2) затраты – 114 212 977,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 989 934,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 469 249,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 469 249,1 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 13.12.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2024 год, составляет 0 тенге.
3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2024 год в сумме 48 435 674,0 тысячи тенге.

Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 73 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 397 956,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 70 631 230,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 675 133,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 7 853 670,3 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 31 237 922,8 мың теңге;
2) шығындар – 114 212 977,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 989 934,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 469 249,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 469 249,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 13.12.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен 2024 жылға арналған қалалық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. Облыстық бюджетке 2024 жылға арналған қалалық бюджеттен бюджеттік алып қоюлар көлемі 48 435 674,0 мың теңге сомасында белгіленсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме 3 479 225,3 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 13.12.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Костаная на 2024 год не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно исполняющий обязанности председателя Костанайского городского маслихата А. Исмаилов
Приложение 1
к решению маслихата

4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 3 479 225,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 13.12.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қостанай қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай қалалық мәслихаты төрағасының міндеттерін уақытша атқарушы А. Исмаилов
Мәслихаттың

14 680,0
2
Социальная помощь
2 803 149,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 803 149,0
006
Оказание жилищной помощи
21 026,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
603 230,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
50 898,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
447 996,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
328 733,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 351 266,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
501 579,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
501 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
186 922,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 672,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
119 625,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
190 360,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
51 210 809,9
1
Жилищное хозяйство
44 425 482,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
41 703 257,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
31 078 790,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 624 467,2
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
2 722 225,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
80 870,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 964,0
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
9 713,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3 505,0
059
Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
2 616 173,3
2
Коммунальное хозяйство

14 680,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 803 149,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 803 149,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 026,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
603 230,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
50 898,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
447 996,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
328 733,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 351 266,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
501 579,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
501 579,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
186 922,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 672,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
119 625,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
190 360,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
51 210 809,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
44 425 482,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
41 703 257,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
31 078 790,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 624 467,2
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
2 722 225,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 870,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 964,0
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
9 713,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
3 505,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
2 616 173,3
2
Коммуналдық шаруашылық