О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2022 года № 180 "О бюджете города Аркалыка на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 27 июня 2023 года № 34. Прекращено действие в связи с истечением срока
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 180 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 15906497,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2817650,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32772,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 163427,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12892648,3 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1337697,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15972327,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13524,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25875,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12351,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 104140,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 104140,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -183493,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 183493,8 тысяч тенге:
поступление займов – 25875,0 тысяч тенге;
погашение займов – 12351,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 169969,8 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 5035723,6 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2052425,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 2628887,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1625262,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

Мәслихаттың 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 180 "Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2023 жылғы 27 маусымдағы № 34 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 180 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15906497,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2817650,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32772,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 163427,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 12892648,3 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 1337697,0 мың теңге;
2) шығындар – 15972327,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13524,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 25875,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 12351,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 104140,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 104140,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -183493,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 183493,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25875,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12351,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 169969,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 5035723,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2052425,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 2628887,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1625262,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
20 579,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 579,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 231 826,7
1
Социальное обеспечение
244 838,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
244 838,0
005
Государственная адресная социальная помощь
244 838,0
2
Социальная помощь
818 901,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
818 901,7
002
Программа занятости
272 611,7
006
Оказание жилищной помощи
19 096,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 245,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 694,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
113 428,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114 978,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75 771,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
101 151,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82 925,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 087,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 087,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101 117,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 094,0
021
Капитальные расходы государственного органа
31 088,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29 068,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 720,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 297 798,4
1
Жилищное хозяйство
350 451,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 579,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20 579,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 231 826,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
244 838,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
244 838,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
244 838,0
2
Әлеуметтiк көмек
818 901,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
818 901,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
272 611,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 096,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 245,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 694,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
113 428,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114 978,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
75 771,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
101 151,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82 925,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 087,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 087,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 117,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 094,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31 088,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 068,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 720,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 297 798,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
350 451,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi

001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
39 468,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
127 496,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
127 496,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
67 115,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
60 381,0
02
Оборона
34 534,0
1
Военные нужды
23 677,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 677,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 677,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
10 857,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 857,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 530,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
327,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 220,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
13 220,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 220,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13 220,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 387 340,0
1
Социальное обеспечение
264 811,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
264 811,0
005
Государственная адресная социальная помощь
264 811,0
2
Социальная помощь
952 871,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
952 871,0
002
Программа занятости
289 350,0
006
Оказание жилищной помощи
70 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 611,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 403,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
147 123,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 623,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
99 124,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 468,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
127 496,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
127 496,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 115,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
60 381,0
02
Қорғаныс
34 534,0
1
Әскери мұқтаждар
23 677,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 677,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 677,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
10 857,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 857,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 530,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
327,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 220,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
13 220,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 220,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13 220,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 387 340,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
264 811,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
264 811,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
264 811,0
2
Әлеуметтiк көмек
952 871,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
952 871,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
289 350,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
70 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 611,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 403,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
147 123,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 623,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
99 124,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету