О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 86.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Ангарское города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 23784,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2522,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21262,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 21262,0 тысяч тенге;
2) затраты – 25233,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1449,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1449,5 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1449,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в бюджете села Ангарское города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 21262,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Восточное города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 31035,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3978,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27057,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 22848,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32042,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1007,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1007,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1007,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть, что в бюджете села Восточное города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 22848,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет села Екидин города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 86 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласы Аңғар ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23784,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2522,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21262,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 21262,0 мың теңге;
2) шығындар – 25233,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1449,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1449,5 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1449,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Аңғар ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 21262,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Арқалық қаласы Восточный ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31035,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3978,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27057,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 22848,0 мың теңге;
2) шығындар – 32042,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1007,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1007,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1007,9 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Восточный ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 22848,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Арқалық қаласы Екідің ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств – 89,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть, что в бюджете села Әбдіғаппар хан города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 23680,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет села Коктау города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 20519,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1554,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18965,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 18965,0 тысяч тенге;
2) затраты – 20612,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -93,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 93,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 93,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть, что в бюджете села Коктау города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 18965,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет села Уштобе города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 22307,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1625,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20682,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 20682,0 тысяч тенге;
2) затраты – 22402,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -95,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 95,2 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 95,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть, что в бюджете села Уштобе города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 20682,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет села Фурманово города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 89,7 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Әбдіғаппар хан ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 23680,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Арқалық қаласы Көктау ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20519,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1554,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18965,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 18965,0 мың теңге;
2) шығындар – 20612,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -93,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 93,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 93,9 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Көктау ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 18965,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Арқалық қаласы Үштөбе ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22307,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1625,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20682,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 20682,0 мың теңге;
2) шығындар – 22402,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -95,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 95,2 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 95,2 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Үштөбе ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 20682,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Арқалық қаласы Фурманов ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств – 572,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
20. Учесть, что в бюджете Ашутастинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 30934,0 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Каиндинского сельского округа города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 27300,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1254,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26046,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 26046,0 тысяч тенге;
2) затраты – 27702,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -402,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 402,0 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 402,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
22. Учесть, что в бюджете Каиндинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 26046,0 тысяч тенге.
23. Утвердить бюджет Молодежного сельского округа города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 27731,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6790,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20941,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 20941,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28073,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -342,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 342,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 342,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.04.2024 № 102 (вводится в действие с 01.01.2024).
24. Учесть, что в бюджете Молодежного сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 20941,0 тысяч тенге.
25. Утвердить бюджет Родинского сельского округа города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572,4 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 30934,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27300,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1254,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26046,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 26046,0 мың теңге;
2) шығындар – 27702,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -402,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 402,0 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 402,0 мың теңге.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 26046,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35, 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27731,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6790,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20941,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 20941,0 мың теңге;
2) шығындар – 28073,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -342,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 342,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 342,9 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.04.2024 № 102 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 20941,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38, 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

26. Учесть, что в бюджете Родинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2024 год в сумме 33415,0 тысяч тенге.
27. Учесть, что в бюджете Родинского сельского округа города Аркалыка на 2024 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из городского бюджета в сумме 11035,0 тысяч тенге.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

26. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 33415,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
27. 2024 жылға арналған Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің бюджетінде қалалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 11035,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
28. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының