О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2022 года № 148 "О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2023 - 2025 годы"
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 5 декабря 2023 года № 61
Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Амангельдинского районного маслихата "О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2023 - 2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 148 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 512 345,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 534,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 656,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 557,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 494 597,6 тысяч тенге;
2) затраты – 513 244,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 899,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 899,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Амантогайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 078,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 445,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 74 633,3 тысяч тенге;
2) затраты – 77 649,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 571,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 571,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Аксай на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 067,5 тысяч тенге, в том числе по:

Мәслихаттың 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 148 "Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 61 шешімі
Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді аудандық мәслихатының "Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 148 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Амангелді ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 512 345,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша - 16 534,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 656,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 557,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 494 597,6 мың теңге;
2) шығындар - 513 244,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 899,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 899,3 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Амантоғай ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 77 078,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша - 2 445,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 74 633,3 мың теңге;
2) шығындар - 77 649,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 571,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 571,0 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Ақсай ауылының 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 18 067,5 мың теңге, оның iшiнде:

налоговым поступлениям – 1 025,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 042,0 тысяч тенге;
2) затраты – 21 982,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 914,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3914,9 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Байгабылского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 214 452,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 700,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 213 714,9 тысяч тенге;
2) затраты – 214 610,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 157,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 157,5 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 453,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 567,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27 848,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30 304,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 851,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 851,6 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Тастинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

салықтық түсімдер бойынша – 1 025,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 17 042,0 мың теңге;
2) шығындар - 21 982,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 914,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 914,9 мың теңге.";
7 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Байғабыл ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 214 452,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 700,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 213 714,9 мың теңге;
2) шығындар – 214 610,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 157,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 157,5 мың теңге.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қарасу ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 453,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 567,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 38,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 27 848,0 мың теңге;
2) шығындар - 30 304,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 851,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 851,6 мың теңге.";
15 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Тасты ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы - 39 938,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 584,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 231,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 37 123,0 тысяч тенге;
2) затраты - 40 891,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет Урпекского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 179,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2 659,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 46,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 34 474,0 тысяч тенге;
2) затраты - 37 170,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 16, 22 и 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата К. Кеделбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Амангельдинского района"
_______________ М.С. Сакетов
"5" декабрь 2023 год
Приложение 1
к решению маслихата
от "5" декабря 2023 года
№ 61
Приложение 1
к решению маслихата

1) кірістер – 39 938,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 584,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 231,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 37 123,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 891,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 952,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 952,9 мың теңге.";
17 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын
"17. Үрпек ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 179,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 659,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 46,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 474,0 мың теңге;
2) шығындар – 37 170,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 16, 22 және 25 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Қ. Кеделбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы
әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
______________М.С. Сакетов
"5" желтоқсан 2023 жыл
Мәслихаттың
2023 жылғы "5" желтоқсандағы
№ 61 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың