О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2022 года № 170 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19 сентября 2023 года № 65
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Аулиекольского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 170 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 731 698,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 194 892,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 30 600,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 671,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 2 499 535,9 тысяч тенге;
2) затраты – 4 848 221,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 94 899,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 181 125,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 226,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126 744,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 338 166,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 338,166,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 и 3 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 170 "Әулиекөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 19 қыркүйектегі № 65 шешімі
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Әулиекөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 170 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Әулиекөл ауданының 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 731 698,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 194 892,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 30 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6 671,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 499 535,9 мың теңге;
2) шығындар – 4 848 221,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 94 899,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 181 125,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 226,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 126 744,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 338 166,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 338 166,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1071,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1071,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
578936,3
1
Социальное обеспечение
131838,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131838,0
005
Государственная адресная социальная помощь
131838,0
2
Социальная помощь
359506,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
359506,2
002
Программа занятости
106184,6
006
Оказание жилищной помощи
285,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56510,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5714,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100368,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
61672,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28771,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87592,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87592,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69548,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1220,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16823,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
559214,9
1
Жилищное хозяйство
529114,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
69321,4
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12121,4
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
57200,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
459793,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7049,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1071,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1071,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
578936,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
131838,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131838,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
131838,0
2
Әлеуметтік көмек
359506,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
359506,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
106184,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
285,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56510,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5714,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
100368,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
61672,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28771,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87592,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87592,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69548,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1220,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16823,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
559214,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
529114,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
69321,4
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12121,4
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
57200,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
459793,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
7049,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

8100,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
50680,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28337,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22343,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
126926,3
1
Топливо и энергетика
126726,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
126726,3
019
Развитие теплоэнергетической системы
126726,3
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200,0
036
Развитие газотранспортной системы
200,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
111526,0
1
Сельское хозяйство
50169,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
50169,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
50169,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
61357,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
61357,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
61357,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57767,7
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57767,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57767,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52289,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5478,7
12
Транспорт и коммуникации
593242,0
1
Автомобильный транспорт
593242,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
593242,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
82985,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

8100,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
50680,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28337,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22343,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
126926,3
1
Отын және энергетика
126726,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
126726,3
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
126726,3
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
200,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
111526,0
1
Ауыл шаруашылығы
50169,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
50169,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы жəне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50169,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
61357,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
61357,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
61357,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57767,7
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57767,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
57767,7
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52289,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5478,7
12
Көлік және коммуникация
593242,0
1
Автомобиль көлігі
593242,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
593242,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
82985,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру

6415852,2
01
Государственные услуги общего характера
908417,8
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
253248,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
45892,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45892,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
207356,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
207356,0
2
Финансовая деятельность
52798,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
52798,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46198,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2400,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4200,0
5
Планирование и статистическая деятельность
104811,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
104811,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
39340,0
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований и бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно- частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно- частного партнерства и концессионных проектов
65471,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
497560,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
497560,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42248,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
455312,8
02
Оборона
22405,0
1
Военные нужды
17705,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17705,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17705,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4700,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4700,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4200,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

6415852,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
908417,8
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
253248,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
45892,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45892,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
207356,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
207356,0
2
Қаржылық қызмет
52798,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
52798,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46198,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2400,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4200,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
104811,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
104811,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39340,0
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
65471,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
497560,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
497560,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42248,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
455312,8
02
Қорғаныс
22405,0
1
Әскери мұқтаждар
17705,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17705,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17705,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4700,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) əкімінің аппараты
4700,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу жəне оларды жою
4200,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар