О районном бюджете Джангельдинского района на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 47.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 398 453,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 713 996,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27 253,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 920,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 651 284,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 474 967,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 783,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 074,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 291,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 102 297,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102 297,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.06.2024 № 91 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024-2026 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам сел, сельских округов Джангельдинского района, в том числе:
на 2024 год селе Акколь – 33 797,6 тысяч тенге;
на 2024 год селе Аралбай – 29 931,2 тысяч тенге;
на 2024 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 31 009,1 тысяч тенге;
на 2024 год селе Сужарган – 31 912,0 тысяч тенге;
на 2024 год селе Торгай – 69 632,6 тысяч тенге;
на 2024 год селе Шеген – 32 556,1 тысяч тенге;
на 2024 год Акшиганакскому сельскому округу – 32 027,4 тысяч тенге;
на 2024 год Албарбогетскому сельскому округу – 25 764,7 тысяч тенге;
на 2024 год Жаркольскому сельскому округу – 37 871,9 тысяч тенге;
на 2024 год Калам-Карасускому сельскому округу – 28 403,8 тысяч тенге;
на 2024 год Кызбельскому сельскому округу – 37 895,1 тысяч тенге;
на 2024 год Шилийскому сельскому округу – 28 956,2 тысяч тенге;
на 2025 год селе Акколь – 36 163,4 тысяч тенге;
на 2025 год селе Аралбай – 32 026,4 тысяч тенге;
на 2025 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 33 179,7 тысяч тенге;
на 2025 год селе Сужарган – 34 145,8 тысяч тенге;
на 2025 год селе Торгай – 74 506,9 тысяч тенге;

Жангелдин ауданының 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 47 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 – бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 398 453,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 713 996,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 27 253,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 920,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 651 284,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 474 967,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 783,0 мың теңге оның ішінде;
бюджеттік кредиттер – 35 074,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 291,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 102 297,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102 297,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.06.2024 № 91 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Жангелдин ауданының ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2024 жылға Ақкөл ауылына – 33 797,6 мың теңге;
2024 жылға Аралбай ауылына – 29 261,2 мың теңге;
2024 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 31 009,1 мың теңге;
2024 жылға Сужарған ауылына – 28 079,0 мың теңге;
2024 жылға Торғай ауылына – 69 632,6 мың теңге;
2024 жылға Шеген ауылына – 32 556,1 мың теңге;
2024 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 32 027,4 мың теңге;
2024 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 25 764,7 мың теңге;
2024 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 37 871,9 мың теңге;
2024 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 28 403,8 мың теңге;
2024 жылға Қызбел ауылдық округіне – 37 895,1 мың теңге;
2024 жылға Шилі ауылдық округіне – 28 956,2 мың теңге;
2025 жылға Ақкөл ауылына – 36 163,4 мың теңге;
2025 жылға Аралбай ауылына – 32 026,4 мың теңге;
2025 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 33 179,7 мың теңге;
2025 жылға Сужарған ауылына – 34 145,8 мың теңге;
2025 жылға Торғай ауылына – 74 506,9 мың теңге;

на 2025 год селе Шеген – 34 835,0 тысяч тенге;
на 2025 год Акшиганакскому сельскому округу – 34 269,3 тысяч тенге;
на 2025 год Албарбогетскому сельскому округу – 27 568,2 тысяч тенге;
на 2025 год Жаркольскому сельскому округу – 40 522,9 тысяч тенге;
на 2025 год Калам-Карасускому сельскому округу – 30 392,1 тысяч тенге;
на 2025 год Кызбельскому сельскому округу – 40 547,8 тысяч тенге;
на 2025 год Шилийскому сельскому округу – 30 983,1 тысяч тенге;
на 2026 год селе Акколь – 38 694,9 тысяч тенге;
на 2026 год селе Аралбай – 34 268,2 тысяч тенге;
на 2026 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 35 502,3 тысяч тенге;
на 2026 год селе Сужарган – 36 536,0 тысяч тенге;
на 2026 год селе Торгай – 79 722,4 тысяч тенге;
на 2026 год селе Шеген – 37 273,5 тысяч тенге;
на 2026 год Акшиганакскому сельскому округу – 36 668,2 тысяч тенге;
на 2026 год Албарбогетскому сельскому округу – 29 498,0 тысяч тенге;
на 2026 год Жаркольскому сельскому округу – 43 359,5 тысяч тенге;
на 2026 год Калам-Карасускому сельскому округу – 32 519,5 тысяч тенге;
на 2026 год Кызбельскому сельскому округу – 43 386,0 тысяч тенге;
на 2026 год Шилийскому сельскому округу – 33 152,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан и из областного бюджета, в том числе:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 35 074,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Джангельдинского района на 2024 год в сумме 4 000,0 тысяч тенге.
6. Объем субвенции на 2024 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1 041 558,0 тысяч тенге.

2025 жылға Шеген ауылына – 34 835,0 мың теңге;
2025 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 34 269,3 мың теңге;
2025 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 27 568,2 мың теңге;
2025 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 40 522,9 мың теңге;
2025 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 30 392,1 мың теңге;
2025 жылға Қызбел ауылдық округіне – 40 547,8 мың теңге;
2025 жылға Шилі ауылдық округіне – 30 983,1 мың теңге;
2026 жылға Ақкөл ауылына – 38 694,9 мың теңге;
2026 жылға Аралбай ауылына – 34 268,2 мың теңге;
2026 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 35 502,3 мың теңге;
2026 жылға Сужарған ауылына – 36 536,0 мың теңге;
2026 жылға Торғай ауылына – 79 722,4 мың теңге;
2026 жылға Шеген ауылына – 37 273,5 мың теңге;
2026 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 36 668,2 мың теңге;
2026 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 29 498,0 мың теңге;
2026 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 43 359,5 мың теңге;
2026 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 32 519,5 мың теңге;
2026 жылға Қызбел ауылдық округіне – 43 386,1 мың теңге;
2026 жылға Шилі ауылдық округіне – 33 152,0 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 35 074,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Жангелдин ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 4 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1 041 558,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2024 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Джангельдинского районного маслихата А. Ержигитова
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 47
Районный бюджет Джангельдинского района на 2024 год

7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының төрайымы А. Ержигитова
Жангелдин аудандық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 47 шешіміне
1-қосымша
Жангелдин ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджеті

122
Аппарат акима района (города областного значения)
13191,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3165,6
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3165,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1213,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1952,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
127513,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30912,3
1
Социальное обеспечение
30912,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30912,3
005
Государственная адресная социальная помощь
46399,4
2
Социальная помощь
46399,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229,0
006
Оказание жилищной помощи
12593,9
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1217,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
15367,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16991,7
017
Протезно-ортопедическая помощь, сурдотехнические средства, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, услуги и обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, индивидуального помощника и специалиста по ручному языку для лиц с инвалидностью по слуху
50201,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50201,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40307,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
734,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9159,2
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30724,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30724,5
1
Жилищное хозяйство
25000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5724,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13191,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13191,4
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3165,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3165,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1213,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1952,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
127513,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
30912,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30912,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30912,3
2
Әлеуметтiк көмек
46399,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46399,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
229,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12593,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1217,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15367,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
16991,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50201,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50201,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40307,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
734,6
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9159,2
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
30724,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
30724,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
25000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі