О районном бюджете Сарыкольского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 122.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 353 198,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 430 037,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 624,6 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 700,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 898 836,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 548 099,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 896,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 840,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 943,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 692,3 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 223 105,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 105,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 17.12.2024 № 238 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 356 939,0 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сел, сельских округов, в сумме 369 407,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Сарыколь – 112 303,0 тысячи тенге;
селу Барвиновка – 9 574,0 тысячи тенге;
селу Златоуст – 24 315,0 тысяч тенге;
Веселоподольскому сельскому округу – 27 137,0 тысяч тенге;
Комсомольскому сельскому округу – 31 856,0 тысяч тенге;
селу Большие Дубравы – 18 492,0 тысячи тенге;
селу Маяк – 22 293,0 тысячи тенге;
Севастопольскому сельскому округу – 16 041,0 тысяча тенге;
Тагильскому сельскому округу – 47 526,0 тысяч тенге;
селу Тимирязевка – 16 066,0 тысяч тенге;
Сорочинскому сельскому округу – 30 825,0 тысяч тенге;
селу Урожайное – 12 979,0 тысяч тенге.

Сарыкөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 122 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыкөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 353 198,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 430 037,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20 624,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 700,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 896 836,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 548 099,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 896,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 840,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 943,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 692,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223 105,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 105,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 17.12.2024 № 238 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 356 939,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 369 407,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Сарыкөл кентіне – 112 303,0 мың теңге;
Барвинов ауылына – 9 574,0 мың теңге;
Златоуст ауылына – 24 315,0 мың теңге;
Веселоподол ауылдық округіне – 27 137,0 мың теңге;
Комсомол ауылдық округіне – 31 856,0 мың теңге;
Большие Дубравы ауылына – 18 492,0 мың теңге;
Маяк ауылына – 22 293,0 мың теңге;
Севастополь ауылдық округіне – 16 041,0 мың теңге;
Тағыл ауылдық округіне – 47 526,0 мың теңге;
Тимирязев ауылына – 16 066,0 мың теңге;
Сорочин ауылдық округіне – 30 825,0 мың теңге;
Урожайное ауылына – 12 979,0 мың теңге.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 33 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 17.05.2024 № 182 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарыкольского районного маслихата Д. Абжамалов
Приложение 1
к решению маслихата
от "27" декабря 2023 года
№ 122
Бюджет Сарыкольского района на 2024 год

5. Жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 33 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 17.05.2024 № 182 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының төрағасы Д. Әбжамалов
Мәслихаттың
2023 жылғы "27" желтоқсандағы
№ 122 шешіміне
1-қосымша
Сарыкөл ауданының 2024 жылға арналған бюджеті

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 467,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 237,5
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11 237,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 237,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 237,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
236 110,6
1
Социальное обеспечение
16 495,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 495,4
005
Государственная адресная социальная помощь
16 495,4
2
Социальная помощь
148 895,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 895,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 340,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 661,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92 948,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
32 945,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 720,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 720,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 123,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
188,2
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 408,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
549 461,9
1
Жилищное хозяйство
15 200,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 200,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 200,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
12 000,0
2
Коммунальное хозяйство
534 261,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 467,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 237,5
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
11 237,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 237,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 237,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
236 110,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 495,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 495,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 495,4
2
Әлеуметтiк көмек
148 895,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148 895,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 340,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 661,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92 948,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
32 945,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 720,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 720,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 123,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
188,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 408,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
549 461,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
15 200,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 200,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
3 200,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
12 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
534 261,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2 825 302,0
01
Государственные услуги общего характера
414 588,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
283 711,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42 413,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 413,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
241 298,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
229 508,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 790,0
2
Финансовая деятельность
1 521,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 521,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 098,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
423,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
129 356,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 579,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
69 777,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
69 777,0
02
Оборона
6 239,0
1
Военные нужды
6 239,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 239,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 239,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
257 766,0
1
Социальное обеспечение
54 448,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 448,0
005
Государственная адресная социальная помощь
54 448,0
2
Социальная помощь
147 565,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147 565,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 096,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 946,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92 948,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

2 825 302,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
414 588,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
283 711,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42 413,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 413,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
241 298,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
229 508,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 790,0
2
Қаржылық қызмет
1 521,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 521,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 098,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
423,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
129 356,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 579,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 579,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
69 777,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 777,0
02
Қорғаныс
6 239,0
1
Әскери мұқтаждар
6 239,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 239,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 239,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
257 766,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
54 448,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 448,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54 448,0
2
Әлеуметтiк көмек
147 565,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147 565,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 096,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 946,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92 948,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету