О внесении изменения в постановление акимата города Павлодара от 2 июня 2022 года № 915/2 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 2 августа 2023 года № 1026/2
Акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Павлодара от 2 июня 2022 года № 915/2 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" следующее изменение:
Положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара", изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" произвести регистрацию внесенного изменения в Положение в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Павлодара.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Аким города Павлодара Е. Иманзаипов
Приложение
к постановлению акимата
города Павлодар № 1026/2
2 августа 2023 года
Положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим в пределах своей компетенции государственное регулирование архитектурной и градостроительной деятельности, проведение государственной политики в сфере архитектурно-градостроительной деятельности на территории города Павлодара.
2. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 2 маусымдағы "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 915/2 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 1026/2 қаулысы
Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 2 маусымдағы "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" № 915/ қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі әділет органдарында Ережеге енгізілген өзгерісті тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Е. Иманзаипов
Қосымшасы Павлодар қаласы
әкімдігінің № 1026/2
қаулысына 2023 жылғы
2 тамыз
"Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыреті шегінде Павлодар қаласы аумағында сәулет және қала құрылысы қызметін мемлекеттік реттеуді, сәулеттік және қала құрылысы саласында мемлекеттік саясатты жүргізуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомоствалары жоқ.
3. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік -құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрi және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Кривенко, 25.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара": понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Павлодар сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара".
12. Настоящее положение является учередительным документом.
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями.
Если законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
15. Задачи:
1) государственное регулирование архитектурной и градостроительной деятельности;

5. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" заңды тұлғасының орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25.
10. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара".
12. Осы Ереже құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
14. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаттары мен өкілеттіктері
15. Міндеттері:
1) сәулет және қала құрылысы қызметін мемлекеттік реттеу;

2) проведение государственной архитектурной и градостроительной политики на территории города Павлодара;
3) координация деятельности по реализации утвержденного в установленном законодательством порядке генерального плана города Павлодара, комплексной схемы градостроительного планирования прилегающих территорий (проекта районной планировки), отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города;
4) организация разработки и внесение на одобрение городскому маслихату проектов установления и изменения городской черты и границ пригородной зоны, а также границ районов и населенных пунктов, переданных в административное подчинение городу.
5) разработка градостроительной документации в составе программ социально – экономического развития города.
16. Полномочия:
1) права:
1.1 внесение в соответствующие государственные органы вопросов о привлечении в установленном законодательством порядке лиц, виновных в нарушении градостроительной дисциплины, действующего архитектурного законодательства, строительных норм и правил, к ответственности;
1.2. ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
1.3. организация работ по регистрации актов приемки объектов в эксплуатацию и ведение учета объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию;
1.4. запрашивать и получать на безвозмездной основе от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара";
1.5. заключать договоры, соглашения и иные юридические сделки.
2) обязанности:
2.1. подготовка предложений акиму города по размещению объектов и комплексов, предоставлению земельных участков для градостроительных целей и их изъятию для государственных нужд в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
2.2. взаимодействие с республиканскими и территориальными подразделениями государственной экспертизы проектов, государственной архитектурно-строительного контроля, органами лицензирования по вопросам защиты государственных, общественных и частных интересов в сфере архитектурной и градостроительной деятельности;
2.3. осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;

2) Павлодар қаласы аумағында мемлекеттік сәулет және қала құрылысы саясатын жүргізу;
3) Павлодар қаласының заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспарын, заңнамада белгіленген тәртіппен қалаға ықпал ететін аймаққа жатқызылған іргелес аумақтардың қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын (аудандық жоспарлау жобасын) іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіру;
4) қала шетінің және қала маңындағы аймақтардың шекараларын анықтау және өзгерту, сондай-ақ, қаланың әкімшілік бағыныстылығына берілген аудандық және елді мекендер шекаралары жобаларын әзірлеуді және қалалық мәслихаттың мақұлдауына енгізуді ұйымдастыру;
5) қаланы әлеуметтік-экономикалық дамыту бағдарламасының құрамында қала құрылыстық құжаттаманы әзірлеу.
16. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
1.1. тиісті мемлекеттік органдарға қала құрылысы тәртібін, қолданыстағы сәулет заңнамасын, құрылыс салу нормалары мен ережелерін бұзған тұлғаларды заңнамамен белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тарту туралы мәселелерді енгізу;
1.2. сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу;
1.3. пайдалануға енгізілген объектілерді (кешендерді) объектілерді қабылдау актілерін тіркеу және есеп жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
1.4. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша өтеусіз негізде, мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрауға және алуға;
1.5. шарттарды, келісімдерді және өзге де заңды келісімдерді бекітуге.
2) міндеттері:
2.1. қала әкіміне объектілер мен кешендерді орналастыру, қала құрылысы мақсаттары үшін жер учаскелерін беру және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда оларды мемлекет мұқтажы үшін алып қою жөнінде ұсыныстар дайындау;
2.2. жобаларды мемлекеттік сараптаудың, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауының республикалық және аумақтық бөлімшелерімен, лицензиялау органдарымен сәулет және қала құрылысы қызметі саласындағы мемлекеттік, қоғамдық және жеке мүдделерді қорғау мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау;
2.3. жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;

2.4. предоставление в установленном порядке информации и (или) сведений для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;
2.5. внесение предложений акиму города о принятии решений по выбору, предоставлению, а в случаях, предусмотренных законодательными актами, и изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения;
2.6. внесение предложений акиму города о принятие решений о строительстве (расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, реставрации и капитальном ремонте) строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведения комплекса работ по постулизации объектов местного значения.
2.7. участие в разработке генерального плана города, проектов установления и изменения городской черты и границ пригородной зоны;
2.8. информирование населения города о планируемой застройке либо об иных градостроительных изменениях.
2.9. организация координации деятельности по реализации утвержденного в установленном законодательством порядке генерального плана города, комплексной схемы градостроительного планирования прилегающих территорий (проекта районной планировки), отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города;
2.10. утверждение и реализация градостроительных проектов, проектов детальной планировки и застройки города и пригородной зоны;
2.11. рассмотрения и обсуждения основных вопросов в сфере архитектуры, градостроительства и строительства на архитектурно-градостроительном совете.
17. Функции:
1) оказание государственных услуг:
- выдача архитектурно-планировочного задания;
- выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан;
- Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования).
- предоставление земельных участков для строительства объектов в черте населенного пункта;
- согласование эскизных проектов;
- выдача разрешения на привлечение денег дольщиков;
- выдача выписки об учетной записи договора о долевом участии в жилищном строительстве;
- выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений).
2) рассмотрение вопросов об изменении целевого назначения земельных участков в соответствии с действующим законодательством;
3) подготовка и согласования акта выбора земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта;

2.4. мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпарат және (немесе) мәліметтер беру;
2.5. қала әкіміне ведомстволық бағынысты аумақта құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеру үшін жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда мемлекет мұқтажы үшін алып қою жөнінде шешімдер қабылдау туралы ұсыныстар енгізу;
2.6. қала әкіміне құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу (кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, қайта жаңарту, қалпына келтіру және күрделі жөндеу) туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, құрылыстарды (объектілерді) консервациялау, жергілікті маңызы бар объектілерді постулизациялау жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдау туралы ұсыныстар енгізу;
2.7. қаланың бас жоспарын, қала шегі мен қала маңы аймағының шекараларын белгілеу және өзгерту жобаларын әзірлеуге қатысу;
2.8. қала тұрғындарын жоспарланған құрылыс немесе өзге де қала құрылысындағы өзгерістер туралы хабардар ету;
2.9. қаланың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспарын, заңнамада белгіленген тәртіппен қалаға ықпал ететін аймаққа жатқызылған іргелес жатқан аумақтардың қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын (аудандық жоспарлау жобасын) іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіруді ұйымдастыру;
2.10. қала және қала маңы аймағының қала құрылысы жобаларын, егжей-тегжейлі жоспарлау және құрылыс салу жобаларын бекіту және іске асыру;
2.11. сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы негізгі мәселелерді сәулет-қала құрылысы кеңесінде қарау және талқылау.
17. Функциялары:
1) Мемлекеттік қызмет көрсету:
- сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру;
- Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау жөнінде анықтама беру;
- құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну;
- елді мекен шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру;
- эскиздік жобаларды келісу;
- үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру;
- тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттың есептік жазбасы туралы үзінді беру;
- объектілерді постулизациялау (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы мәселелерді қарау;
3) елді мекен шегінде объектінің құрылысын салу үшін жер учаскесін таңдау актісін дайындау және келісу;

4) осуществление в интересах местного государственного управления контроля в сфере рекламы;
5) разработка градостроительной документации в составе программ социально-экономического развития города;
6) составление протоколов по статье 320 (части первая, вторая и третья) Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
18. Руководство государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" задач и осуществление им своих полномочий.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Павлодара.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара":
1) представляет на утверждение акимата города Павлодара Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области и города, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы руководителя;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара";
7) представляет государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" в государственных органах, иных организациях;
8) распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара";
12) назначает на должность и освобождает от занимаемой должности работников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара";

4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде жарнама саласындағы бақылауды жүзеге асыру;
5) қаланың әлеуметтік-экономикалық даму бағдарламаларының құрамында қала құрылысы құжаттамасын әзірлеу.
6) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқықбұзушылық туралы" Кодексінің 320-бабы (бірінші, екінші, үшінші бөліктері) бойынша хаттамалар жасау.
3-тарау. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
18. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Павлодар қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі;
1) Павлодар қаласы әкімдігіне мемлекеттік мекеме туралы ережені бекіту үшін ұсынуға;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Заңдарын, актілерін, облыс және қала әукімдіктерінің қаулыларын орындау бойынша жұмыстарды ұымдастырады, олардың орындалу барысы туралы жоғары тұрған органдарға жүйелі түрде ақпарат береді;
3) басшы бұйрығын шығарады;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданады;
5) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы міндеттерді орындау үшін персоналды жауап береді;
6) "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз іс-әрекет етеді;
7) "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда ұсынады;
8) мүлікке иелік етеді;
9) заңнамамен белгіленген тәртіпте келісім шарттарды бекітеді;
10) сенімхаттар береді;
11) "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің актілеріне қол қояды;
12) "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;

13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара";
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара";
15) утверждает положения структурных подразделений государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара";
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
22. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара", относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара" не имеются.

13) "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және құрылымдық бөлімшелерінің функцияларын анықтайды;
14) "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне көтермелеу шараларын және тәртіптік жаза қолданады;
15) "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелерінің ережесін бекітеді;
"Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
Бірінші басшы өз орынбасарының уәкілеттігін қолданыстағы заңнамаға сәйкес анықтайды.
4-тарау. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Павлодар қаласы сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бағынысында ұйымдар жоқ.