О Павлодарском городском бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2023 года № 104/11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 241 291 926 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 215 767 486 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 473 421 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 904 620 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 146 399 тысяч тенге;
2) затраты – 250 874 500 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 550 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 404 349 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 404 349 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 998 473 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 998 473 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 26.09.2024 № 175/20 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 156 268 964 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2024 – 2026 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2024 год в общей сумме 1 252 127 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 303 957 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 346 529 тысяч тенге;
село Павлодарское – 287 716 тысяч тенге;
село Жетекши – 168 234 тысяч тенге;
село Мойылды – 145 691 тысяча тенге;
на 2025 год в общей сумме 1 384 336 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 339 050 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 378 023 тысяч тенге;
село Павлодарское – 320 005 тысяч тенге;
село Жетекши – 187 104 тысяч тенге;
село Мойылды – 160 154 тысяч тенге;
на 2026 год в общей сумме 1 419 607 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 349 671 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ – 385 856 тысяч тенге;
село Павлодарское 327 346 тысяч тенге;

2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 104/11 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 241 291 926 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 215 767 486 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 473 421 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 904 620 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 146 399 мың теңге;
2) шығындар – 250 874 500 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 550 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 404 349 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 404 349 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 998 473 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 998 473 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 26.09.2024 № 175/20 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 156 268 964 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Павлодар қалалық бюджеттен кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2024 жылға жалпы 1 252 127 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 303 957 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 346 529 мың теңге;
Павлодар ауылы – 287 716 мың теңге;
Жетекші ауылы – 168 234 мың теңге;
Мойылды ауылы – 145 691 мың теңге;
2025 жылға жалпы 1 384 336 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 339 050 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 378 023 мың теңге;
Павлодар ауылы – 320 005 мың теңге;
Жетекші ауылы – 187 104 мың теңге;
Мойылды ауылы – 160 154 мың теңге;
2026 жылға жалпы 1 419 607 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 349 671 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 385 856 мың теңге;
Павлодар ауылы – 327 346 мың теңге;

село Жетекши – 191 637 тысяч тенге;
село Мойылды – 165 097 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 2 233 тысяч тенге.
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
160 105 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, сел Павлодарское, Мойылды и Жетекши;
355 150 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Мойылды, Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
19 481 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых организаций физической культуры и спорта села Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
153 042 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Мойылды, Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
65 650 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Мойылды, Жетекши и поселка Атамекен;
28 368 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
50 276 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Павлодарское, Мойылды, Жетекши и Кенжекольского сельского округа;
20 300 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов села Павлодарское;
33 922 тысяч тенге – на содержание государственного органа сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды, Кенжекольского сельского округа и поселка Атамекен;
15 199 тысяч тенге – на содержание объектов культуры поселка Атамекен;
4 471 тысяча тенге – на содержание мест захоронений поселка Атамекен;
2 228 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда поселка Атамекен;
500 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в поселке Атамекен.

Жетекші ауылы – 191 637 мың теңге;
Мойылды ауылы – 165 097 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін 2 233 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Павлодар, Мойылды және Жетекші ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 160 105 мың теңге:
Мойылды, Жетекші және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 355 150 мың теңге;
Жетекші ауылы, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі жаңадан іске қосылатын дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға – 19 481 мың теңге;
Мойылды, Жетекші және Павлодар ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 153 042 мың теңге;
Мойылды, Жетекші ауылдары және Атамекен кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 65 650 мың теңге;
Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округінің ведомствоға бағынысты дене шынықтыру және спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына – 28 368 мың теңге;
Павлодар, Мойылды, Жетекші ауылдары және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 50 276 мың теңге;
Павлодар ауылы елді мекендерінің санитариялық тазалығын қамтамасыз етуге – 20 300 мың теңге;
Павлодар, Жетекши, Мойылды ауылдары, Кенжекөл ауылдық округі және Атамекен кентінің мемлекеттік органын ұстауға – 33 922 мың теңге;
Атамекен кентінің мәдени нысаналарын ұстауға – 15 199 мың теңге;
Атамекен кентінің жерлеу орындарын күтіп-ұстауға – 4 471 мың теңге;
Атамекен кентінің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға – 2 228 мың теңге;
Атамекен кентінде автомобиль жолдарын салуға және қайта құруға – 500 мың теңге.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 26.09.2024 № 175/20 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 1 061 936 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 09.08.2024 № 164/19 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 26.09.2024 № 175/20 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2024 жылға 1 061 936 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 09.08.2024 № 164 /19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Павлодарского городского маслихата К. Кожин
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 104/11
Павлодарский городской бюджет на 2024 год (с изменениями)

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының төрағасы К. Кожин
Павлодар қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы № 104/11
шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінің жобасы (өзгерістермен)

229 822
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
524 064
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
524 064
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
524 064
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
524 064
1
2
3
4
5
6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 848 819
1
Социальное обеспечение
649 435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
649 435
005
Государственная адресная социальная помощь
649 435
2
Социальная помощь
5 352 068
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 733 247
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 308
006
Оказание жилищной помощи
27 705
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 875 932
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 287
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
352 226
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
567 955
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
122 286
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 756 548
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
618 821
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
618 821
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
847 316
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
847 316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
207 585
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

229 822
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
524 064
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
524 064
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
524 064
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
524 064
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 848 819
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
649 435
1
2
3
4
5
6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
649 435
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
649 435
2
Әлеуметтiк көмек
5 352 068
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 733 247
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 308
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
27 705
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 875 932
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 287
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
352 226
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
567 955
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
122 286
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 756 548
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
618 821
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
618 821
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
847 316
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
847 316
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
207 585
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу