О Павлодарском городском бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2023 года № 104/11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 231 797 844 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 207 388 449 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 424 353 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 782 752 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 202 290 тысяч тенге;
2) затраты – 239 300 098 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 3 250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 381 559 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 381 559 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 880 563 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 880 563 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 24.05.2024 № 152/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 156 268 964 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2024 – 2026 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2024 год в общей сумме 1 252 127 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 303 957 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 346 529 тысяч тенге;
село Павлодарское – 287 716 тысяч тенге;
село Жетекши – 168 234 тысяч тенге;
село Мойылды – 145 691 тысяча тенге;
на 2025 год в общей сумме 1 384 336 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 339 050 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 378 023 тысяч тенге;
село Павлодарское – 320 005 тысяч тенге;
село Жетекши – 187 104 тысяч тенге;
село Мойылды – 160 154 тысяч тенге;
на 2026 год в общей сумме 1 419 607 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 349 671 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ – 385 856 тысяч тенге;
село Павлодарское 327 346 тысяч тенге;

2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 104/11 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 231 797 844 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 207 388 449 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 424 353 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 782 752 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 202 290 мың теңге;
2) шығындар – 239 300 098 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 250 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 381 559 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 381 559 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 880 563 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 880 563 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 24.05.2024 № 152/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 156 268 964 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Павлодар қалалық бюджеттен кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2024 жылға жалпы 1 252 127 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 303 957 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 346 529 мың теңге;
Павлодар ауылы – 287 716 мың теңге;
Жетекші ауылы – 168 234 мың теңге;
Мойылды ауылы – 145 691 мың теңге;
2025 жылға жалпы 1 384 336 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 339 050 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 378 023 мың теңге;
Павлодар ауылы – 320 005 мың теңге;
Жетекші ауылы – 187 104 мың теңге;
Мойылды ауылы – 160 154 мың теңге;
2026 жылға жалпы 1 419 607 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 349 671 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 385 856 мың теңге;
Павлодар ауылы – 327 346 мың теңге;

село Жетекши – 191 637 тысяч тенге;
село Мойылды – 165 097 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 2 233 тысяч тенге.
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
282 610 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, сел Павлодарское и Мойылды;
361 747 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Мойылды, Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
22 712 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых организаций физической культуры и спорта села Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
99 977 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Мойылды, Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
60 608 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Мойылды и Жетекши;
30 178 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
50 800 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Павлодарское, Мойылды, Жетекши и Кенжекольского сельского округа;
20 300 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов села Павлодарское;
12 026 тысяч тенге – на содержание государственного органа сел Павлодарское, Жетекши и поселка Атамекен;
4 471 тысяча тенге – на содержание мест захоронений поселка Атамекен.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 152/17 (вводится в действие с 01.01.2024).

Жетекші ауылы – 191 637 мың теңге;
Мойылды ауылы – 165 097 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін 2 233 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Павлодар және Мойылды ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 282 610 мың теңге:
Мойылды, Жетекші және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 361 747 мың теңге;
Жетекші ауылы, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі жаңадан іске қосылатын дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға – 22 712 мың теңге;
Мойылды, Жетекші және Павлодар ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 99 977 мың теңге;
Мойылды және Жетекші ауылдарындағы автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 60 608 мың теңге;
Атамекен кенті мен Кенжекөл ауылдық округінің ведомствоға бағынысты дене шынықтыру және спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына – 30 178 мың теңге;
Павлодар, Мойылды, Жетекші ауылдары және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 50 800 мың теңге;
Павлодар ауылы елді мекендерінің санитариялық тазалығын қамтамасыз етуге – 20 300 мың теңге;
Павлодар, Жетекши ауылдары және Атамекен кентінің мемлекеттік органын ұстауға – 12 026 мың теңге;
Атамекен кентінің жерлеу орындарын күтіп – ұстауға – 4 471 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 24.05.2024 № 152/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 887 936 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 129/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2024 жылға 887 936 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 129/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Павлодарского городского маслихата К. Кожин
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 104/11
Павлодарский городской бюджет на 2024 год (с изменениями)
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 24.05.2024 № 152/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының төрағасы К. Кожин
Павлодар қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы № 104/11
шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджеті (өзгерістермен)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 24.05.2024 № 152/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

4 600 241
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 930
006
Оказание жилищной помощи
26 753
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 822 599
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 176
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
344 184
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
562 119
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
119 866
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 695 614
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
589 354
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
589 354
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
822 285
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
822 285
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
204 730
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 364
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
442 811
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
171 750
1
2
3
4
5
6
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
630
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 118 708
1
Жилищное хозяйство
696 038
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 674
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 674
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
566 229
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

4 600 241
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 930
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
26 753
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 822 599
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 176
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
344 184
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
562 119
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
119 866
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 695 614
1
2
3
4
5
6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
589 354
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
589 354
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
822 285
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
822 285
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 730
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 364
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
442 811
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
171 750
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
630
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 118 708
1
Тұрғын үй шаруашылығы
696 038
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 674
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 674
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
566 229
1
2
3
4
5
6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер