О бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2024 – 2026 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 28 декабря 2023 года № 113/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Атамекен на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 580 738 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 788 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 620 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 545 330 тысяч тенге;
2) затраты – 588 025 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 287 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 287 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 197/22 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Кенжекольского сельского округа на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 573 442 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 41 649 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 306 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 531 401 тысяча тенге;
2) затраты – 577 647 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 205 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 205 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 197/22 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет села Павлодарское на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 574 771 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 482 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 669 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 541 615 тысяч тенге;

2024 – 2026 жылдарға арналған Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 113/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 –бабы 4– тармағына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Атамекен кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 580 738 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 620 мың теңге;
трансферттер түсімі – 545 330 мың теңге;
2) шығындар – 588 025 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 287 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 287 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 197 /22 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 – 2026 жылдарға арналған Кенжекөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 573 442 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 41 649 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 306 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86 мың теңге;
трансферттер түсімі – 531 401 мың теңге;
2) шығындар – 577 647 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 205 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 205 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 197 /22 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 – 2026 жылдарға арналған Павлодар ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 574 771 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 669 мың теңге;
трансферттер түсімі – 541 615 мың теңге;

2) затраты – 575 867 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 096 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 096 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 197/22 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет села Жетекши на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 314 917 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 294 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 259 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 300 307 тысяч тенге;
2) затраты – 317 187 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 270 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 270 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 197/22 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет села Мойылды на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –250 993 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 394 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 315 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 244 284 тысяч тенге;
2) затраты – 251 508 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 515 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 515 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 29.11.2024 № 197/22 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2024 год объем субвенции, передаваемой из Павлодарского городского бюджета в общей сумме 1 252 127 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 303 957 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 346 529 тысяч тенге;

2) шығындар – 575 867 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 096 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 096 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 197 /22 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 – 2026 жылдарға арналған Жетекші ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 314 917 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 294 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 259 мың теңге;
трансферттер түсімі – 300 307 мың теңге;
2) шығындар – 317 187 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 270 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 270 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 197 /22 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024 – 2026 жылдарға арналған Мойылды ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 250 993 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 394 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 315 мың теңге;
трансферттер түсімі – 244 284 мың теңге;
2) шығындар – 251 508 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 515 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 515 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 29.11.2024 № 197 /22 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының 2024 жылға арналған бюджетінде Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 1 252 127 мың теңге сомасында ескерілсін:
Ленин кенті – 303 957 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 346 529 мың теңге;

село Павлодарское – 287 716 тысяч тенге;
село Жетекши – 168 234 тысяч тенге;
село Мойылды – 145 691 тысяча тенге.
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Павлодар ауылы – 287 716 мың теңге;
Жетекші ауылы – 168 234 мың теңге;
Мойылды ауылы – 145 691 мың теңге.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.