О бюджетах сельских округов города Аксу на 2024 - 2026 годы
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 декабря 2023 года № 98/14.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –498181 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10174 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 487371 тысяч тенге;
2) затраты – 500215тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2034 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2034 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23.02.2024 № 110/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 171841 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6750 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 164991 тысяч тенге;
2) затраты – 173276тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1435тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1435тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23.02.2024 № 110/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет сельского округаҚанаш Қамзин на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 446485 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10317 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 435460 тысяч тенге;
2) затраты – 451676 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5191 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 98/14 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 498181 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –600 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 487371 мың теңге;
2) шығындар – 500215 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2034 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 23.02.2024 № 110/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 171841 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 164991 мың теңге;
2) шығындар – 173276 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1435 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1435 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 23.02.2024 № 110/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Қанаш Қамзин атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 446485 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10317 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 435460 мың теңге;
2) шығындар – 451676 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5191 мың теңге;

7. Учесть в бюджете сельских округов на 2024 год объем субвенций, передаваемых из бюджета города Аксу в сумме 495102 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова - 69493 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 61979 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин - 78356 тысячи тенге;
Евгеньевский сельский округ - 107393 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ - 74140 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 103741 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете города Аксу на 2024 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме1125447 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 5474 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 474 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 12 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 96 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 197 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 66 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 28 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ –75 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 5000 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 180 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 180 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 100 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 34689 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 34689 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 16000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 8500 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 189 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 71966 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 71966 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 6000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10966 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 15000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 116092 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 116092 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 47000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 39000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10092 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –6000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.

7. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде Ақсу қаласының бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 495102 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 69493 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі - 61979 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 78356 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 107393 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 74140 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 103741 мың теңге.
8. 2024 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1125447 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 5474 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 474 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 12 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 96 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 197 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 66 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 28 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 75 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 5000 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 5000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 180 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 180 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 100 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 34689 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 34689 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 16000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 8500 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 189 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 71966 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 71966 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 10966 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 15000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 116092 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 116092 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 47000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 39000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 10092 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі –8000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6000 мың теңге.

По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 55400 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 55400 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 11200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –11000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11200 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 22000 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 192847 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 192847 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 35000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 37847 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 35000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 25000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 648799 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 648799 тысяч тенге:
сельский округ ҚанашҚамзин – 286115 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 362684 тысяч тенге;

Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 55400 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 55400 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 11000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 22000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 192847 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 192847 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 35000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 37847 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 35000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 25000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 648799 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 648799 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 286115 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 362684 мың теңге;

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23.02.2024 № 110/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 23.02.2024 № 110/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақсу қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.