О бюджетах сельских округов города Аксу на 2024 - 2026 годы
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 декабря 2023 года № 98/14.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 509471 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14606 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1850 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 493012 тысяч тенге;
2) затраты – 512947 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3476 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 11.10.2024 № 154/25 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 181779 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10901 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 259 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 170618 тысяч тенге;
2) затраты – 183219 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1440 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1440 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 11.10.2024 № 154/25 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет сельского округа Қанаш Қамзин на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 468879 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21496 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 93 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 447195 тысяч тенге;
2) затраты – 474613 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 98/14 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 509471 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14606 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1850 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 493012 мың теңге;
2) шығындар – 512947 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3476 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 11.10.2024 № 154/25 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181779 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 259 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 170618 мың теңге;
2) шығындар – 183219 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1440 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1440 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 11.10.2024 № 154/25 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Қанаш Қамзин атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 468879 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 21496 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 93 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 447195 мың теңге;
2) шығындар – 474613 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

7. Учесть в бюджете сельских округов на 2024 год объем субвенций, передаваемых из бюджета города Аксу в сумме 495102 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова - 69493 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 61979 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин - 78356 тысячи тенге;
Евгеньевский сельский округ - 107393 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ - 74140 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 103741 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете города Аксу на 2024 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1111671 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 7958 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 474 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 12 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 96 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 197 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 66 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 28 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 75 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 7484 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2700 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 4000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 784 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 180 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 180 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 100 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 42389 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 42389 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ –20700 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 189 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1500 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 49815 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 49815 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 3400 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 26500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8966 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 10949 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 9827 тысяч тенге:

7. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде Ақсу қаласының бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 495102 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 69493 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі - 61979 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 78356 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 107393 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 74140 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 103741 мың теңге.
8. 2024 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1111671 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 7958 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 474 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 12 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 96 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 197 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 66 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 28 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 75 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 7484 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 2700 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 4000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 784 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 180 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 180 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 100 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 42389 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 42389 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 20700 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 189 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 1500 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 49815 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 49815 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 3400 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 26500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 8966 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 10949 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 9827 мың теңге:

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 9827 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3527 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1200 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 2200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –1700 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1200 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 145052 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 145052 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 43000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 47960 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 32092 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 6000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 35398 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 35398 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 11200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –12008 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11190 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 192387 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 192387 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 37700 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 27847 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 36200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 24920 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 33020 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 32700 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 628665 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 2 тысяч тенге:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 2 тысяч тенге;
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 628663 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 269550 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 359113 тысяч тенге.

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 9827 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 3527 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 1200 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 2200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 1700 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 1200 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 145052 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 145052 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 43000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 47960 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 32092 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі –10000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 35398 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 35398 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 1000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 12008 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 11190 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 192387 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 192387 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 37700 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 27847 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 36200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 24920 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 33020 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 32700 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 628665 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 2 мың теңге:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 2 мың теңге;
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 628663 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 269550 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 359113 мың теңге.

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 11.10.2024 № 154/25 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 11.10.2024 № 154/25 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақсу қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.