О бюджете сельских округов, сел и поселков города Экибастуза на 2024 - 2026 годы
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2023 года № 111/14.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Солнечный на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 148 802 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 106 465 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 842 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 41 495 тысяч тенге;
2) затраты – 155 320 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 518 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 518 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 10.04.2024 № 138/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Шидерты на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 182 782 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 425 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 82 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 165 275 тысячи тенге;
2) затраты – 183 023 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -241 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 241 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 10.04.2024 № 138/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024 - 2026 жылдарға арналған Екібастұз қаласының ауылдық округтерінің, ауылдарының және поселкелерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 111/14 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Солнечный поселкесінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 148 802 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 106 465 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 842 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 41 495 мың теңге;
2) шығындар – 155 320 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 518 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 518 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.04.2024 № 138/17 ( 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 – 2026 жылдарға арналған Шідерті поселкесінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 182 782 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 425 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 82 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 165 275 мың теңге;
2) шығындар – 183 023мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 241 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 241 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.04.2024 № 138/17 ( 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 – 2026 жылдарға арналған Ақкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 10.04.2024 № 138/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить бюджет села Шиқылдақ на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 057 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 520 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 63 487 тысяч тенге;
2) затраты – 65 167 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -110 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 110 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 10.04.2024 № 138/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть в бюджете сельских округов, сел и поселков на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из Экибастузского городского бюджета, в том числе:
поселок Солнечный – 7 788 тысяч тенге;
поселок Шидерты – 109 929 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 61 459 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 559 тысяч тенге;
Железнодорожный сельский округ – 65 786 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 64 129 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 46 921 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.04.2024 № 138/17 ( 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024 – 2026 жылдарға арналған Шиқылдақ ауылының бюджеті тиісінше 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 057 мың теңге,соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 520 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 63 487 мың теңге;
2) шығындар – 65 167 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -110 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 110 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.04.2024 № 138/17 ( 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Екібастұз қалалық бюджетінен 2024 жылға ауылдық округтерінің, ауылдарының және поселкелерінің бюджеттеріне берілетін, субвенциялар көлемдері ескерілсін, соның ішінде:
Солнечный поселкесі – 7 788 мың теңге;
Шідерті поселкесі – 109 929 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 61 459 мың теңге;
Бәйет ауылдық округі – 45 559 мың теңге;
Теміржол ауылдық округі – 65 786 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 64 129 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 46 921 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;

Экибастузский сельский округ – 86 006 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 41 227 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 58 316 тысяч тенге.
13. Учесть в бюджете сельских округов, сел и поселков на 2024 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 34.
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.

Екібастұз ауылдық округі – 86 006 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 41 227 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 58 316 мың теңге.
13. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің, ауылдардың және поселкелердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер 34-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 34
к решению Экибастузского
городского маслихата
от "27" декабря 2023 года
№ 111/14
Целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов на 2024 год
Сноска. Приложение 34 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 10.04.2024 № 138/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
п/п
Назначение целевых трансфертов
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Всего целевых трансфертов:
300 893
в том числе:
1
Целевые текущие трансферты
300 893
1.1
Бюджету поселка Солнечный:
33 707
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог
33 510
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
197
1.2
Бюджету поселка Шидерты:
55 346
на установку мини футбольного поля и детской игровой площадки в поселке Шидерты
16 390
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
130
на обеспечение санитарии населенных пунктов
38 826
1.3
Бюджету Аккольскому сельскому округу:
21 376
на установку детской игровой площадки в селе Акколь
6 590
на освещение улиц населенных пунктов Аккольского сельского округа
3 500
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
85
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог
11 201
1.4
Бюджету Байетскому сельскому округу:
10 134
на обеспечение санитарии населенных пунктов села Байет
4 000
на освещение улиц населенных пунктов села Байет
3 530
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог села Атыгай
2 500
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
104
1.5
Бюджету Железнодорожному сельскому округу:
105 018
на текущий ремонт мини футбольного поля в селе Кулаколь и селе Кудайколь
8 580
на освещение улиц населенных пунктов
3 000
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
77
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных
93 361
1.6
Бюджету Қояндинскому сельскому округу:

6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
"27" желтоқсандағы
№ 111/14 шешіміне
34-қосымша
2024 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген, нысаналы трансферттер
Ескерту. 34-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.04.2024 № 138/17 ( 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Р/с
Нысаналы трансферттердің мақсаты
Сомасы
(мың теңге)
1
2
3
Нысаналы трансферттер барлығы:
300 893
соның ішінде:
1
Нысаналы ағымдағы трансферттер
300 893
1.1
Солнечный поселкесі бюджетіне:
33 707
автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
33 510
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
197
1.2
Шідерті поселкесі бюджетіне:
55 346
Шідерті поселкесінде шағын футбол алаңын және балалар ойын алаңын орналастыруға
16 390
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
130
ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
38 826
1.3
Ақкөл ауылдық округі бюджетіне:
21 376
Ақкөл ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға
6 590
Ақкөл ауылдық округінде ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға
3 500
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
85
автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
11 201
1.4
Бәйет ауылдық округі бюджетіне:
10 134
Бәйет ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
4 000
Бәйет ауылдық округінде ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға
3 530
Атығай ауылына автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
2 500
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
104
1.5
Теміржол ауылдық округі бюджетіне
105 018
Кулакөл және Кұдайкөл ауылдарына шағын футбол алаңын ағымдағы жөндеуге
8 580
ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға
3 000
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
77
автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
93 361
1.6
Қоянды ауылдық округі бюджетіне:

11 938
на освещение улиц населенных пунктов Қоянды
11 780
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
158
1.7
Бюджету Сарыкамысскому сельскому округу:
6 877
на установку баскетбольной площадки с искусственным покрытием и ограждением в селе Сарыкамыс
5 000
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог села Куандык
1 800
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
77
1.8
Бюджету Торт-Кудуксому сельскому округу:
18 330
на обеспечение санитарии населенных пунктов села Бозщаколь
5 020
на организацию сохранения государственного жилищного фонда в селе Торт-Кудук
4 660
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
85
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных
8 565
1.9
Бюджету Экибастузскому сельскому округу:
27 866
на освещение улиц населенных пунктов сел Тортуй и Тай
11 260
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог сел Тортуй и Тай
1 500
на установку детской игровой площадки селе Тортуй
15 000
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
106
1.10
Бюджету села имени академика Алькея Маргулана:
5 130
на освещение улиц населенных пунктов села имени академика Алькея Маргулана
5 010
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
120
1.11
Бюджету села Шиқылдақ:
5 171
на текущий ремонт мини футбольного поля в селе Шиқылдақ
5 050
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
121

11 938
Қоянды ауылдық округінде ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға
11 780
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
158
1.7
Сарықамыс ауылдық округі бюджетіне:
6 877
Сарықамыс ауылына жасанды жабынды және қоршаулары бар баскетбол алаңын орналастыруға
5 000
Қуандық ауылдық округінде ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға
1 800
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
77
1.8
Төрт-Құдық ауылдық округі бюджетіне:
18 330
Бозшакөл ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
5 020
Төрт-Құдық ауылында мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
4 660
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
85
автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
8 565
1.9
Екібастұз ауылдық округі бюджетіне:
27 866
Төртүй және Тай ауылдарында ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға
11 260
Төртүй және Тай ауылдарында автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
1 500
Төртүй ауылына балалар ойын алаңын орналастыруға
15 000
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
106
1.10
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылы бюджетіне:
5 130
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға
5 010
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
120
1.11
Шиқылдақ ауылы бюджетіне:
5 171
Шиқылдақ ауылында шағын футбол алаңын ағымдағы жөндеуге
5 050
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
121