Об Актогайском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 82/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 732 398,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 278 191 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 153 374 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 189 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 296 460,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 301 583,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 510 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 125 528 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 018 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 641 695 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 641 695 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 31.10.2024 № 152/24 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 1 159 682 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 411 211 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 114 988 тысяч тенге;
Акжол – 49 564 тысяч тенге;
Жалаулинский – 47 913 тысяч тенге;
Жолболдинский – 46 892 тысяч тенге;
Караобинский – 46 992 тысяч тенге;
Кожамжарский – 48 995 тысяч тенге;
Муткеновский – 55 867 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 443 435 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 119 341 тысяч тенге;
Акжол – 54 256 тысяч тенге;
Жалаулинский – 52 510 тысяч тенге;
Жолболдинский – 51 518 тысяч тенге;
Караобинский – 51 671 тысяч тенге;
Кожамжарский – 53 553 тысяч тенге;
Муткеновский – 60 586 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 452 811 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 120 680 тысяч тенге;
Акжол – 55 595 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 82/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 732 398,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 278 191 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 153 374 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 189 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 296 460,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 301 583,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 510 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 125 528 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 018 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 641 695 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 641 695 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 152/24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 1 159 682 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 411 211 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 114 988 мың теңге;
Ақжол – 49 564 мың теңге;
Жалаулы – 47 913 мың теңге;
Жолболды – 46 892 мың теңге;
Қараоба – 46 992 мың теңге;
Қожамжар – 48 995 мың теңге;
Мүткенов – 55 867 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 443 435 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 119 341 мың теңге;
Ақжол – 54 256 мың теңге;
Жалаулы – 52 510 мың теңге;
Жолболды – 51 518 мың теңге;
Қараоба – 51 671 мың теңге;
Қожамжар – 53 553 мың теңге;
Мүткенов – 60 586 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 452 811 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 120 680 мың теңге;
Ақжол – 55 595 мың теңге;

Жалаулинский – 53 849 тысяч тенге;
Жолболдинский – 52 857 тысяч тенге;
Караобинский – 53 011 тысяч тенге;
Кожамжарский – 54 893 тысяч тенге;
Муткеновский – 61 926 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов 530 050 тысяч тенге на расходы текущего и капитального характера:
396 453 тысяч тенге- на проведение среднего и текущего ремонта дорог;
107 900 тысяч тенге - на проведение благоустройства населенных пунктов;
3000 тысяч тенге - на укрепление материальной технической базы;
21 907 тысяч тенге - на организацию и функционирование системы освещения;
790 тысяч тенге - повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета.

Жалаулы – 53 849 мың теңге;
Жолболды – 52 857 мың теңге;
Қараоба – 53 011 мың теңге;
Қожамжар – 54 893 мың теңге;
Мүткенов – 61 926 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға 530 050 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
396 453 мың теңге - жолдарды орташа және ағымдағы жөндеуді жүргізуге;
107 900 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруды жүргізуге;
3 000 мың теңге - материалдық техникалық базаны нығайтуға;
21 907 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруды жүргізуге;
790 мың теңге - мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыру.

7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
8. Утвердить на 2024 год резерв исполнительного местного органа Актогайского района в сумме 25 818 тысяч тенге.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.

7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттер сомасының үлестіруі Ақтоғай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Ақтоғай ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 25 818 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.