О Железинском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2023 года № 82/8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5075112 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1679763 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 29883 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 163901 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 3201565 тысяч тенге;
2) затраты – 5602621 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49742 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88608 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38866 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20852 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 20852 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 598103 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 598103 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 12.12.2024 № 151/8 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 545966 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 452086 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 30718 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 27241 тысяча тенге;
Башмачинский сельский округ 35269 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 36872 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 31838 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 76496 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 34067 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 35406 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 46621 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ 32252 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 33996 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 31310 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 482732 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 32607 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 28847 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 37910 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40009 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 34259 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 80337 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36592 тысячи тенге;
Лесной сельский округ 38114 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 49552 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 34279 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 36359 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 33867 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 82/8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5075112 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1679763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29883 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 163901 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3201565 мың теңге;
2) шығындар – 5602621 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49742 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88608 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38866 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20852 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 20852 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 598103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5981003 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 151/8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 545966 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 445201 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 30102 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 26712 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 34797 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 35992 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 31455 мың теңге;
Железин ауылдық округі 75665 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 33407 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 34973 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 45955 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 31814 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 33549 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 30780 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 475482 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 31960 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 28291 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 37414 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 39086 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 33857 мың теңге;
Железин ауылдық округі 79465 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 35899 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 37661 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 48853 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 33796 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 35889 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 33311 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 492839 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 32832 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 29481 тысяча тенге;
Башмачинский сельский округ 38935 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40629 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 34833 тысячи тенге;
Железинский сельский округ 83788 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 37167 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 38739 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 50400 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 34774 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 36901 тысяча тенге;
Прииртышский сельский округ 34360 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
184193 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
440688 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
103019 тыся0 тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
31030 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
8794 тысячи тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
1608 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категрий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
961 тысяча тенге – на капитальные расходы государственного органа.

5. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 492839 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 32832 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 29481 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38935 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 40629 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 34833 мың теңге;
Железин ауылдық округі 83788 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 37167 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 38739 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 50400 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 34774 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 36901 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 34360 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
184193 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
440688 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
103019 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
31030 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
8794 мың теңге – спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
1608 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттырың, мемлекеттік қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
961 мың теңге – мемлекеттік органның күрделі шығыстарына арналған.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 12.12.2024 № 151/8 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 36727 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Т.М. Даулетов
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата
от 25 декабря 2023 года

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 151/8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 36727 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Т.М. Даулетов
Железин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы