О Железинском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2023 года № 82/8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5164606тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1769112 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22107 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 61313 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3212074 тысячи тенге;
2) затраты – 5695446 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49742 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88608 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38866 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 17240 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 17240 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 597822 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 597822тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 29.08.2024 № 130/8 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 545966 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 452086 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 30718 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 27241 тысяча тенге;
Башмачинский сельский округ 35269 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 36872 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 31838 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 76496 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 34067 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 35406 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 46621 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ 32252 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 33996 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 31310 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 482732 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 32607 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 28847 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 37910 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40009 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 34259 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 80337 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36592 тысячи тенге;
Лесной сельский округ 38114 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 49552 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 34279 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 36359 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 33867 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 82/8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5164606 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1769112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22107 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 61313 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3212074 мың теңге;
2) шығындар – 5695446 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49742 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88608 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38866 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 17240 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 17240 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 597822 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 597822 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 29.08.2024 № 130/8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 545966 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 445201 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 30102 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 26712 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 34797 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 35992 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 31455 мың теңге;
Железин ауылдық округі 75665 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 33407 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 34973 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 45955 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 31814 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 33549 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 30780 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 475482 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 31960 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 28291 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 37414 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 39086 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 33857 мың теңге;
Железин ауылдық округі 79465 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 35899 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 37661 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 48853 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 33796 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 35889 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 33311 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 492839 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 32832 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 29481 тысяча тенге;
Башмачинский сельский округ 38935 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40629 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 34833 тысячи тенге;
Железинский сельский округ 83788 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 37167 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 38739 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 50400 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 34774 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 36901 тысяча тенге;
Прииртышский сельский округ 34360 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
184193 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
454275 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
116319 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
32580 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
14295 тысяч тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
1074 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категрий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
704 тысячи тенге – на капитальные расходы государственного органа.

5. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 492839 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 32832 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 29481 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38935 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 40629 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 34833 мың теңге;
Железин ауылдық округі 83788 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 37167 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 38739 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 50400 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 34774 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 36901 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 34360 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
184193 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
454275 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
116319 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
32580 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
14295 мың теңге – спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
1074 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттырың, мемлекеттік қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
704 мың теңге – мемлекеттік органның күрделі шығыстарына арналған.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 29.08.2024 № 130/8 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 36727 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Т.М. Даулетов
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата
от 25 декабря 2023 года

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 29.08.2024 № 130/8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 36727 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Т.М. Даулетов
Железин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
51617
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
415949
1
Социальное обеспечение
41112
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41112
005
Государственная адресная социальная помощь
41112
2
Социальная помощь
283903
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283903
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15034
006
Оказание жилищной помощи
58
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
102065
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
957
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
94026
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
71763
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90934
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90934
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56929
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1362
021
Капитальные расходы государственного органа
1500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
31143
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
606495
1
Жилищное хозяйство
412584
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
412584
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1900
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3912
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2745
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
404027
2
Коммунальное хозяйство
173911
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
51617
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
415949
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
41112
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41112
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
41112
2
Әлеуметтiк көмек
283903
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283903
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15034
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
58
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
102065
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
957
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
94026
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
71763
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90934
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90934
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56929
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1362
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31143
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
606495
1
Тұрғын үй шаруашылығы
412584
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
412584
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғың үймен қамтамасыз ету
1900
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3912
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2745
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
404027
2
Коммуналдық шаруашылық
173911
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі