О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 28 декабря 2023 года № 1/13.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 612 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 660 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 116 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 836 тысяч тенге;
2) затраты – 57 328 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 716 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 716 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 170 820 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 341 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 147 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 87 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 160 245 тысяч тенге;
2) затраты – 176 853 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 033 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 033 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 043 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 911 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 93 132 тысячи тенге;
2) затраты – 113 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 082 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 082 тысячи тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1/13 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 612 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 660 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 116 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 836 мың теңге;
2) шығындар – 57 328 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 716 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 716 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 170 820 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 147 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 87 мың теңге;
трансферттер түсімі – 160 245 мың теңге;
2) шығындар – 176 853 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 033 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 033 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 043 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 911 мың теңге;
трансферттер түсімі – 93 132 мың теңге;
2) шығындар – 113 125 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 082 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 082 мың теңге.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет сельского округа Алтай на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 830 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 933 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 74 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 233 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 61 590 тысяч тенге;
2) затраты – 71 339 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 509 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 509 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет сельского округа Әулиеағаш на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 481 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 122 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 48 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 89 311 тысяч тенге;
2) затраты – 95 615 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 134 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 134 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить бюджет Жанакурлысского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 833 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 493 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 90 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 107 250 тысяч тенге;
2) затраты – 110 026 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 193 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 193 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024-2026 жылдарға арналған Алтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 830 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 933 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 74 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 233 мың теңге;
трансферттер түсімі – 61 590 мың теңге;
2) шығындар – 71 339 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 509 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 509 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Әулиеағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92 481 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 122 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 мың теңге;
трансферттер түсімі – 89 311 мың теңге;
2) шығындар – 95 615 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 134 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 134 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңақұрылыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 109 833 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 493 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 мың теңге;
трансферттер түсімі – 107 250 мың теңге;
2) шығындар – 110 026 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 193 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 193 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2024-2026 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 828 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 828 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 404 576 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 77 535 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 481 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 608 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 318 952 тысячи тенге;
2) затраты – 416 538 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 962 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 962 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2024-2026 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 585 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 873 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 68 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 644 тысячи тенге;
2) затраты – 53 200 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 615 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Учесть в бюджете сельских округов на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 505 601 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 38 404 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 34 583 тысячи тенге;
сельский округ Жаңабет 33 378 тысяч тенге;
сельский округ Алтай 28 842 тысячи тенге;
сельский округ Әулиеағаш 43 625 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 41 586 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 34 306 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 32 021 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 28 810 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 983 тысячи тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 828 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 828 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 404 576 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 77 535 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 481 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 608 мың теңге;
трансферттер түсімі – 318 952 мың теңге;
2) шығындар – 416 538 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 962 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 962 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2024-2026 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 585 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 873 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 644 мың теңге;
2) шығындар – 53 200 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 615 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 505 601 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:
Байқоныс ауылдық округі 38 404 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 34 583 мың теңге;
ауылдық округі Жаңабет 33 378 мың теңге;
ауылдық округі Алтай 28 842 мың теңге;
ауылдық округі Әулиеағаш 43 625 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 41 586 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 34 306 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 32 021 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 28 810 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 983 мың теңге;

Теренкольский сельский округ 68 470 тысяч тенге;
сельский округ Томарлы 33 593 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть целевые текущие трансферты на 2024 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
237 856 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
569 915 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
10 556 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
11 768 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 234 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2 675 тысяч тенге – на текущие расходы казенных предприятий;
199 тысяч тенге – на капитальные расходы казенных предприятий;
50 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;

Тереңкөл ауылдық округі 68 470 мың теңге;
ауылдық округі Томарлы 33 593 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
237 856 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
569 915 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
10 556 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
11 768 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 234 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
2 675 мың теңге- қазыналық кәсіпорындардың ағымдағы шығыстарына;
199 мың тенге - қазыналық кәсіпорындарының күрделі шығыстарына;
50 мың теңге - мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;

2 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
30 797 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).

2 000 мың теңге - ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін;
30 797 мың теңге- ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
2 000 мың теңге- ауылдық елді мекендердің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.