О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 28 декабря 2023 года № 1/13.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 754 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 183 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 83 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 481 тысяча тенге;
2) затраты – 64 470 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 716 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 716 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 157 184 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 787 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 76 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 208 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 146 113 тысяч тенге;
2) затраты – 163 217 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 033 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 033 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 072 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 488 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 584 тысячи тенге;
2) затраты – 104 154 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 082 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 082 тысячи тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1/13 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 754 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 183 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 83 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 53 481 мың теңге;
2) шығындар – 64 470 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 716 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 716 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 157 184 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 787 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 208 мың теңге;
трансферттер түсімі – 146 113 мың теңге;
2) шығындар – 163 217 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 033 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 033 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 072 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 488 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83 584 мың теңге;
2) шығындар – 104 154 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 082 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 082 мың теңге.

7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 897 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 325 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 126 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 446 тысяч тенге;
2) затраты – 47 824 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 927 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 927 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Утвердить бюджет Калиновского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 272 249 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 723 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 98 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 267 428 тысяч тенге;
2) затраты – 273 078 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 829 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 401 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 479 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 885 тысяч тенге;
2) затраты – 46 288 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 887 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 887 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить бюджет Песчанского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 121 003 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 773 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 467 тысяч тенге;

7. 2024-2026 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 897 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 325 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 126 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 446 мың теңге;
2) шығындар – 47 824 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 927 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 927 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2024-2026 жылдарға арналған Калиновка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 272 249 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 723 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 98 мың теңге;
трансферттер түсімі – 267 428 мың теңге;
2) шығындар – 273 078 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 829 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2024-2026 жылдарға арналған Октябрь ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 401 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 479 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 885 мың теңге;
2) шығындар – 46 288 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 887 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 887 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2024-2026 жылдарға арналған Песчан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 121 003 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 773 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 467 мың теңге;

поступления трансфертов – 103 762 тысячи тенге;
2) затраты – 123 831 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 828 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 828 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 374 050 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 86 620 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 481 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 462 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 279 487 тысяч тенге;
2) затраты – 386 012 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 962 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 962 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2024-2026 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 872 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 85 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 603 тысячи тенге;
2) затраты – 54 487 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 615 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Учесть в бюджете сельских округов на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 505 601 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 38 404 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 34 583 тысячи тенге;
сельский округ Жаңабет 33 378 тысяч тенге;
сельский округ Алтай 28 842 тысячи тенге;
сельский округ Әулиеағаш 43 625 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 41 586 тысяч тенге;

трансферттер түсімі – 103 762 мың теңге;
2) шығындар – 123 831 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 828 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 828 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 374 050 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 86 620 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 481 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 462 мың теңге;
трансферттер түсімі – 279 487 мың теңге;
2) шығындар – 386 012 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 962 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 962 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2024-2026 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 872 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 85 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 369 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 603 мың теңге;
2) шығындар – 54 487 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 615 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 505 601 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:
Байқоныс ауылдық округі 38 404 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 34 583 мың теңге;
ауылдық округі Жаңабет 33 378 мың теңге;
ауылдық округі Алтай 28 842 мың теңге;
ауылдық округі Әулиеағаш 43 625 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 41 586 мың теңге;

Ивановский сельский округ 34 306 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 32 021 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 28 810 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 983 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ 68 470 тысяч тенге;
сельский округ Томарлы 33 593 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 03.04.2024 № 1/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть целевые текущие трансферты на 2024 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
224 282 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
483 000 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
14 444 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
13 780 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 215 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2 675 тысяч тенге – на текущие расходы казенных предприятий;
199 тысяч тенге – на капитальные расходы казенных предприятий;
22 тысячи тенге – на капитальные расходы государственных органов;

Ивановка ауылдық округі 34 306 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 32 021 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 28 810 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 983 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 68 470 мың теңге;
ауылдық округі Томарлы 33 593 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 03.04.2024 № 1/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
224 282 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
483 000 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
14 444 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
13 780 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 215 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
2 675 мың теңге- қазыналық кәсіпорындардың ағымдағы шығыстарына;
199 мың тенге - қазыналық кәсіпорындарының күрделі шығыстарына;
22 мың теңге - мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;

1 431 тысяча тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
31 650 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
1 519 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.11.2024 № 1/23 (вводится в действие с 01.01.2024).

1 431 мың теңге - ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін;
31 650 мың теңге- ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
1 519 мың теңге- ауылдық елді мекендердің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 1/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.