О бюджете города Алматы на 2024-2026 годы
Решение внеочередной XII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 8 декабря 2023 года № 75.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 21 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 594 067 590,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 463 847 154 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 17 185 799,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 638 722 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 101 395 915 тысяч тенге;
2) затраты – 1 753 098 999,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 633 423,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23 830 719 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 24 281 719 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -207 495 551,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 207 495 551,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
на табачные изделия, легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
платы за пользование земельными участками;
платы за негативное воздействие на окружающую среду;
платежа по возмещению исторических затрат;
сбора за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе республиканского значения, столице;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
сбора за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XII сессиясының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 75 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгiзiледi – осы шешімнің 21 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 7-баптарына, "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 594 067 590,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 463 847 154 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 185 799,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 638 722 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 101 395 915 мың теңге;
2) шығындар – 1 753 098 999,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 633 423,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 23 830 719 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 24 281 719 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -207 495 551,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 207 495 551,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерi;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі өнімдері, жеңiл автомобильдер (арнайы мүгедектігі бар адамдарға арналған, қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару бейімдегіші бар автомобильдерден басқа);
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемінен;
жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемінен;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақыдан;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдерден;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алымдардан (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алымдардан);
сыртқы (көрнекі) жарнаманы республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымнан;
жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені және (немесе) ұзартқаны үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет, за исключением поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования;
туристских взносов для иностранцев;
поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений от продажи гражданам квартир;
поступлений от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
поступлений от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2024 год в сумме 226 102 075 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 21 989 297 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 17 898 462 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 46 824 062 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерден;
мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардан;
жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардан;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуыдан;
білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдерден;
азаматтарға пәтерлер сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемінен.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.
5. 2024 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 226 102 075 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 21 989 297 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Қорғаныс шығындары 17 898 462 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 46 824 062 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Утвердить расходы на образование в сумме 482 276 656 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 51 172 471 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 70 308 146 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 356 290 813,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 75 771 958 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 20 744 247 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата города Алматы от 13.06.2024 № 131 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 22 123 837 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 12 076 968 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 281 573 981 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).

9. Білім беру шығындары 482 276 656 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Денсаулық сақтау шығындары 51 172 471 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 70 308 146 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 356 290 813,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 75 771 958 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 20 744 247 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 22 123 837 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 12 076 968 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Көлік және коммуникация шығындары 281 573 981 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 116 119 305 тысячи тенге
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения очередной ХXII сессии маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 148 (вводится в действие с 01.01.2024).
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 29 852 766 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2024 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

18. Басқа да шығындар 116 119 305 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXII сессиясының 28.08.2024 № 148 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. Жергілікті атқарушы органның резерві 29 852 766 мың теңге сомасында бекітілсін.
20. 2024 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

1 130 831,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 257,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
290 613,0
02
Оборона
17 898 462,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
2 687 274,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
180 508,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 506 766,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 349,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
7 349,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
7 164 680,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
6 012 942,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
1 151 738,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
8 039 159,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
626 086,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
2 184 329,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
5 197 646,0
011
Капитальные расходы государственного органа
31 098,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 824 062,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
38 816 945,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
33 282 638,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
5 516 307,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 219 330,0
021
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
1 219 330,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
6 787 787,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 787 787,0
04
Образование
482 276 656,0
123
Аппарат акима района в городе
70 119 711,0
029
Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

1 130 831,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 257,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
290 613,0
02
Қорғаныс
17 898 462,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
2 687 274,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
180 508,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 506 766,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 349,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
7 349,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
7 164 680,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
6 012 942,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
1 151 738,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
8 039 159,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
626 086,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
2 184 329,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
5 197 646,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31 098,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 824 062,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
38 816 945,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
33 282 638,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 516 307,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 219 330,0
021
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
1 219 330,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
6 787 787,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 787 787,0
04
Бiлiм беру
482 276 656,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
70 119 711,0
029
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

1 300 700,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 300 700,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 551 356,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 551 356,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
909 839,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
909 839,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
19 051 610,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
560 993,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 042 676,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 593 800,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 250 515,0
011
Капитальные расходы государственного органа
30 952,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 556 243,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
318 482,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
408 171,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 791,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 286 987,0
05
Здравоохранение
51 172 471,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
10 963 374,0
006
Услуги по охране материнства и детства
370 119,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
63 303,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 289 106,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
9 240 846,0

1 300 700,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 300 700,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 551 356,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 551 356,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
909 839,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
909 839,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
19 051 610,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
560 993,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 042 676,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 593 800,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 250 515,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 952,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 556 243,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
318 482,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
408 171,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 791,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 286 987,0
05
Денсаулық сақтау
51 172 471,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
10 963 374,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
370 119,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
63 303,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 289 106,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
9 240 846,0

373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
5 129 450,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
500 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 629 450,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 782 514,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 782 514,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 150 620,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 150 620,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
49 488,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
49 488,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
30 097 025,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
1 720 681,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
186 860,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
10 066,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
187 192,0
030
Капитальные расходы государственного органа
611 026,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
27 381 200,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
66 998 146,0
123
Аппарат акима района в городе
2 154 704,0
056
Государственная адресная социальная помощь
2 154 704,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
10 721 565,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 798 167,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 957 109,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
5 129 450,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
500 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 629 450,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 782 514,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 782 514,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 150 620,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 150 620,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
49 488,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
49 488,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
30 097 025,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 720 681,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
186 860,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
10 066,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
187 192,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
611 026,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
27 381 200,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
66 998 146,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 154 704,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 154 704,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 721 565,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 798 167,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 957 109,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

921 816,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 464 066,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 994,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
578 413,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 450 079,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 093 738,0
037
Социальная реабилитация
356 341,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
63 629,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
63 629,0
123
Аппарат акима района в городе
23 709 609,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 928 372,0
030
Оказание жилищной помощи
23 584,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 280 279,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 806 740,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
6 676 727,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 676 727,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
14 622 971,0
003
Программа занятости
12 685 137,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 204 069,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
733 765,0
123
Аппарат акима района в городе
2 507 036,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
23 169,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 610 177,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
873 690,0

921 816,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 464 066,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 994,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
578 413,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 450 079,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 093 738,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
356 341,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
63 629,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
63 629,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
23 709 609,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 928 372,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
23 584,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
8 280 279,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
8 670 634,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
4 806 740,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
6 676 727,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6 676 727,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
14 622 971,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 685 137,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 204 069,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
733 765,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 507 036,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
23 169,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 610 177,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
873 690,0

325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
49 148,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 148,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
2 979 556,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
733 539,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 564 189,0
026
Капитальные расходы государственного органа
7 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
236 112,0
062
Развитие системы квалификаций
5 097,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
69 503,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
364 116,0
370
Управление инспекции труда города республиканского значения, столицы
263 122,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
262 167,0
003
Капитальные расходы государственного органа
955,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 800 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
800 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
334 290 813,8
123
Аппарат акима района в городе
163 435,0
050
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
163 435,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
55 737 625,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
55 737 625,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
92 149 950,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
11 198 392,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 750 441,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
75 201 117,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 044 971,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам развития коммунальной инфраструктуры на местном уровне

325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
49 148,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 148,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 979 556,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
733 539,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 564 189,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
236 112,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
5 097,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
69 503,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
364 116,0
370
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың еңбек инспекциясы басқармасы
263 122,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
262 167,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
955,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 800 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
800 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
334 290 813,8
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
163 435,0
050
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
163 435,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
55 737 625,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
55 737 625,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
92 149 950,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
11 198 392,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 750 441,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
75 201 117,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 044 971,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

187 663,0
002
Регулирование туристской деятельности
4 592 743,0
004
Капитальные расходы государственного органа
981,0
302
Управление молодежной политики города республиканского значения, столицы
2 559 689,0
001
Услуги по реализации государственной молодежной политики на местном уровне
293 420,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
2 266 269,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
1 003 059,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области общественного развития на местном уровне
994 450,0
007
Капитальные расходы государственного органа
8 609,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
3 384 763,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
189 708,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 195 055,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
20 744 247,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
20 744 247,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
20 744 247,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17 123 837,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
1 649 372,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
80 682,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
452 284,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
69 125,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
429 325,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
270,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 588,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
462 438,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
130 060,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
471 942,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

187 663,0
002
Туристік қызметті реттеу
4 592 743,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
981,0
302
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты басқармасы
2 559 689,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
293 420,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
2 266 269,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
1 003 059,0
001
Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
994 450,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 609,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
3 384 763,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 708,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 195 055,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
20 744 247,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
20 744 247,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
20 744 247,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17 123 837,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 649 372,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
80 682,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
452 284,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
69 125,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
429 325,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
270,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 588,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
462 438,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
130 060,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
471 942,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

78 417 920,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
1 741 338,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 760 731,0
13
Прочие
92 393 740,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
22 324 602,0
005
Поддержка субъектов предпринимательства
1 397 657,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
18 100 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
1 372 645,0
060
Финансирование и создание условий для развития частного предпринимательства в сфере креативных индустрий, создания инфраструктуры креативных пространств
954 300,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
500 000,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
4 232 534,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 232 534,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
699 524,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
699 524,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
2 532 048,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 688 060,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 300,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
832 688,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
46 452 766,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
43 852 766,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 600 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 547 928,0
031
Строительство комплекса административных зданий
14 979 563,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

78 417 920,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
1 741 338,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
96 760 731,0
13
Басқалар
92 393 740,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
22 324 602,0
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
1 397 657,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
18 100 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
1 372 645,0
060
Креативті индустриялар саласында жеке кәсіпкерлікті дамыту, креативті кеңістіктерді инфрақұрылымын құру үшін қаржыландыру және жағдайлар жасау
954 300,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
500 000,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
4 232 534,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 232 534,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
699 524,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
699 524,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
2 532 048,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 688 060,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 300,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
832 688,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
46 452 766,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
43 852 766,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 600 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 547 928,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
14 979 563,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

568 365,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
36 854,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
36 854,0
14
Обслуживание долга
5 210 755,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 210 755,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 207 710,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 045,0
15
Трансферты
228 309 760,1
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
228 309 760,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
253 506,7
007
Бюджетные изъятия
226 102 075,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
169 052,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
1 564 782,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
150 020,2
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
70 324,2
III. Чистое бюджетное кредитование
24 633 423,1
Бюджетные кредиты
31 310 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 310 000,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 310 000,0
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
3 310 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
22 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
22 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
22 000 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
5 000 000,0
048
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
5 000 000,0
13
Прочие
1 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы

568 365,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
36 854,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
36 854,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 210 755,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 210 755,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 207 710,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 045,0
15
Трансферттер
228 309 760,1
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
228 309 760,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
253 506,7
007
Бюджеттік алып коюлар
226 102 075,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
169 052,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
1 564 782,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
150 020,2
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
70 324,2
III. Таза бюджеттік кредит беру
24 633 423,1
Бюджеттік кредиттері
31 310 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 310 000,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 310 000,0
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
3 310 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
22 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
22 000 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
5 000 000,0
048
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
5 000 000,0
13
Басқалар
1 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы

684 287,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
684 287,0
318
Управление государственных активов города республиканского значения, столицы
585 446,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
476 153,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
17 976,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
91 317,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
609 103,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
522 096,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
87 007,0
510
Управление экономики города республиканского значения, столицы
1 720 695,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
1 570 356,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
150 339,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 357 970,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 052 899,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
305 071,0
02
Оборона
9 460 085,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2 764 813,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
130 067,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 634 746,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
4 744 101,0
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
4 744 101,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
207 349,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
207 349,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 743 822,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
1 743 822,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
38 659 628,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы

684 287,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
684 287,0
318
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы
585 446,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
476 153,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
17 976,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
91 317,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
609 103,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
522 096,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
87 007,0
510
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика басқармасы
1 720 695,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 570 356,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
150 339,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 357 970,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 052 899,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
305 071,0
02
Қорғаныс
9 460 085,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
2 764 813,0
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
130 067,0
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 634 746,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
4 744 101,0
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
4 744 101,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
207 349,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
207 349,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 743 822,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
1 743 822,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
38 659 628,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы

195 260,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81 534,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
15 000 000,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
15 000 000,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
15 000 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
23 999 692,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
1 027 566,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
16 114,0
014
Проведение противоэпизотических мероприятий
466 688,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
72 990,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
20 972,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
406 656,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
44 146,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
1 660 472,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
1 660 472,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
21 027 729,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне
2 640 873,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
10 971 894,0
005
Развитие объектов экосистемы
6 024 311,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
1 057 651,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
333 000,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
283 925,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
283 925,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 549 624,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
9 846 524,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
657 022,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
9 189 502,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы
388 451,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля

195 260,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
81 534,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
15 000 000,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
15 000 000,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
15 000 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
23 999 692,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 027 566,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
16 114,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
466 688,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
72 990,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
20 972,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
406 656,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
44 146,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
1 660 472,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 660 472,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
21 027 729,0
001
Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 640 873,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
10 971 894,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
6 024 311,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
1 057 651,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
333 000,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
283 925,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
283 925,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 549 624,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
9 846 524,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
657 022,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
9 189 502,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы
388 451,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

30 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
4 435 457,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
4 435 457,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
4 435 457,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
30 422 282,0
Приобретение финансовых активов
30 632 282,0
12
Транспорт и коммуникации
870 054,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
870 054,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
870 054,0
13
Прочие
29 762 228,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
29 762 228,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
29 762 228,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
210 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
210 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
210 000,0
V. Дефицит бюджета
-358 562,0
VI. Финансирование дефицита бюджета
358 562,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Алматы
от 8 декабря 2023 года № 75
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в
процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Социальная помощь и социальное обеспечение
Расходы бюджетных средств, направленные на выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств

30 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
4 435 457,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
4 435 457,0
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
4 435 457,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
30 422 282,0
Қаржы активтерін сатып алу
30 632 282,0
12
Көлiк және коммуникация
870 054,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
870 054,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
870 054,0
13
Басқалар
29 762 228,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
29 762 228,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
29 762 228,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
210 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
210 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
210 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-358 562,0
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
358 562,0
Алматы қаласы
мәслихатының 2023 жылғы
8 желтоқсандағы № 75 шешіміне
4-қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, оның ішінде мемлекеттiк концессиялық мiндеттемелердi орындауға бағытталған бюджет қаражатының шығыстары