О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 644 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 июля 2023 года № 441
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 644 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" следующие изменения и дополнение:
в положении республиканского государственного учреждения "Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
подпункт 7) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"7) утверждает:
положения структурных подразделений Комитета, районных и городских территориальных подразделений Комитета;
уставы противочумных станций Комитета;
должностные инструкции работников структурных подразделений Комитета, заместителей руководителей территориальных подразделений областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте Комитета, руководителей подведомственных организаций Комитета;
регламент работы Комитета;";
пункт 2 республиканских государственных предприятий на праве хозяйственного ведения Комитета Перечня организаций, находящихся в ведении Комитета исключить;
Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета дополнить республиканскими государственными учреждениями – противочумными станциями Комитета следующего содержания:
"Республиканские государственные учреждения – противочумные станции Комитета:
1. Республиканское государственное учреждение "Актюбинская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное учреждение "Араломорская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное учреждение "Атырауская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Республиканское государственное учреждение "Жамбылская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 644 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 27 шiлдедегi № 441 бұйрығы.
БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 644 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
19-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) мыналарды:
Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, Комитеттің аудандық және қалалық аумақтық бөлімшелерінің ережелерін;
Комитеттің обаға қарсы күрес станцияларының жарғыларын;
Комитеттің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің, Комитеттің облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, көліктегі аумақтық бөлімшелері басшылары орынбасарларының, Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары басшыларының лауазымдық нұсқаулықтарын;
Комитеттің жұмыс регламентін бекітеді;";
Комитеттің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінің Комитеттің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсiпорындарының 2-тармағы алып тасталсын;
Комитеттің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі мынадай мазмұндағы республикалық мемлекеттік мекемелері – Комитетінің обаға қарсы күрес станцияларымен толықтырылсын:
"Республикалық мемлекеттік мекемелер – Комитетінің обаға қарсы күрес станциялары:
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Ақтөбе обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Арал теңізі обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Атырау обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Жамбыл обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

5. Республиканское государственное учреждение "Кызылординская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное учреждение "Мангистауская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
7. Республиканское государственное учреждение "Талдыкорганская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
8. Республиканское государственное учреждение "Уральская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
9. Республиканское государственное учреждение "Шымкентская противочумная станция" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.".
2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением пункта 2 настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Гиният

5. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Қызылорда обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Маңғыстау обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Талдықорған обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Орал обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Шымкент обаға қарсы күрес станциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.".
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың 2-тармағының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният