О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2022 года № 24-5 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 18 мая 2023 года № 3-2
Маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 24-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 214 009,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 045 172 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 69 190 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 402 651 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2 696 996,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 402 811,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 908 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 467 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 225 709,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 225 709,8 тысяч тенге:
поступление займов – 493 558 тысяч тенге;
погашение займов – 471 118 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 203 269,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области С.Баумаганбетов
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 18 мая 2023 года № 3-2
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо- Казахстанской области
от 27 декабря 2022 года № 24-5
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-5 "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 3-2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-5 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 214 009,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 045 172 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 69 190 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 402 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 696 996,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 402 811,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36 908 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 467 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 225 709,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 225 709,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 493 558 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 471 118 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 203 269,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының төрағасы С.Баумағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2023 жылғы 18 мамырдағы
№ 3-2 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 24-5 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома
(мың теңге)

229 105,3
003
Капитальные расходы государственного органа
4 278,8
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
101 350,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 438
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 254
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 664
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
520
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
800 258,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
94 777,3
003
Капитальные расходы государственного органа
32 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
673 481
02
Оборона
25 617,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 358
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 358
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 259,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 157,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
102
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 108 154,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 437
005
Государственная адресная социальная помощь
19 098
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 087 717,5
002
Программа занятости
317 073
006
Оказание жилищной помощи

229 105,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 278,8
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101 350,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 438
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 254
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 664
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
520
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
800 258,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 777,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
32 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
673 481
02
Қорғаныс
25 617,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 358
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 358
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 259,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 157,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
102
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 500
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 108 154,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 437
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 098
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 087 717,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
317 073
006
Тұрғын үйге көмек көрсету

1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 608
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 516
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
292 784
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
63 797
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 506
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 921,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 294,1
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
236 000
062
Развитие системы квалификаций
207
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
888 199,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
888 199,4
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
365 183
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
41 488
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
102 494,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
235 034,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
144 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
654 041,8
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
282 704,3
009
Поддержка культурно-досуговой работы
282 704,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 000
036
Развитие объектов культуры
12 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
56 419
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20 444
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
21 424
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 608
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 516
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
292 784
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік- ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
63 797
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 506
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 921,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 294,1
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
236 000
062
Біліктілік жүйесін дамыту
207
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
888 199,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
888 199,4
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
365 183
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
41 488
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
102 494,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
235 034,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
144 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
654 041,8
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
282 704,3
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
282 704,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 000
036
Мәдениет объектілерін дамыту
12 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
56 419
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 444
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
21 424
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы