О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 25/284 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 5 октября 2023 года № 9/105
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 25/284 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 131 530,8 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 199 465 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 28 830 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 22 668 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 880 567,8 тысяч тенге;
2) затраты - 4 227 094,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 9 710 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 52 390 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 105 273,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 105 273,7 тысяч тенге:
поступление займов - 62 100тысяч тенге;
погашение займов - 52 390 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 95 563,7 тысяч тенге.";
подпункт 25) пункта 10 исключить;
пункт 10 дополнить подпунктами 31), 32) следующего содержания:
"31) на текущий ремонт уличного освещения в селе Горное Заградовского сельского округа;
32) на капитальный ремонт внутренних помещений здания Есильского Дома культуры.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2023 год в сумме 5 040 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 5 октября 2023 года № 9/105
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2022 года № 25/284
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)

"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/284 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 5 қазандағы № 9/105 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/284 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4 131 530,8 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 199 465 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 28 830 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 22 668 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 2 880 567,8 мың теңге;
2) шығындар - 4 227 094,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 9 710 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 52 390 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 105 273,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 105 273,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 52 390 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 95 563,7 мың теңге.";
10-тармақтың 25) тармақшасы алынып тасталсын;
10-тармақ 31), 32) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"31) Заградовка ауылдық округінің Горное ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
32) Есіл ауданының Мәдениет үйі ғимаратының ішкі жайларының күрделі жөндеулері.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының 2023 жылға арналған резерві 5 040 мың теңге сомасында бекітілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 5 қазандағы
№ 9/105 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 25/284 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

2) Затраты
4 227 094,5
01
Государственные услуги общего характера
1 108 949,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42 678
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 678
122
Аппарат акима района (города областного значения)
234 689
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
216 165
003
Капитальные расходы государственного органа
18 524
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
220 061,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 692
015
Капитальные расходы государственного органа
1 080
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
160 214,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 040
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 034,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
611 521
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
74 411,3
003
Капитальные расходы государственного органа
24 773
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
512 336,7
02
Оборона
42 013
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 013
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 555
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 453
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 005
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
3 503 ,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 503,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 503,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
558 711
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
558 711
002
Программа занятости
85 676,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2) Шығындар
4 227 094,5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
1 108 949,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42 678
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 678
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
234 689
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
216 165
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
18 524
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
220 061,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 692
015
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
1 080
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
160 214,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 040
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 034,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
611 521
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 411,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
24 773
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
512 336,7
02
Қорғаныс
42 013
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 013
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 555
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 453
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 005
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 503,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 503,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 503,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
558 711
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
558 711
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
85 676,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

10 302
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
158 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26 686
014
Капитальные расходы государственного органа
922
032
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
73 524
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
57 724
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
41 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
25 941
006
Капитальные расходы государственного органа
6 990
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 631
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
125 368,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29 384,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 384,9
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
56 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
52 049
003
Капитальные расходы государственного органа
4 536
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 399
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 399
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
10 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 310
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 310
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5 310
12
Транспорт и коммуникации
645 491
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
645 491
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
48 172
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

10 302
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
158 856
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 686
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
922
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
73524
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
57724
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
41562
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 941
006
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
6 990
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 631
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
125 368,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29 384,9
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 384,9
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
56 585
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 049
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4536
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 399
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 399
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
10 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 310
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 310
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың схемаларын, аудандық (облыстық) маңыздағы қалалардың, кенттердің және басқа да ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 310
12
Көлік және коммуникация
645 491
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
645 491
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
48 172
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу